Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, M.Mike napisał:

Po sprzedaży lotnika od Stowy długo nie byłem w stanie wytrzymać i tym razem wybrałem lotnika od ulubionej szwajcarskiej manufaktury ;)



Dawno nic na mnie nie zrobiło takiego wrażenia emoji7.png
Teraz muszę mu jeszcze wymyślić jakieś paski, bo oryginalny trochę krótki i trochę za gruby.

Przepiękna jest ta koperta. Jakie on ma wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm bk (oryginał z epoki miał 38mm) , l2l jakoś ok. 49mm. Bardzo udana reedycja, moim zdaniem wyszła lepiej niż przywoływany często Longines 1935 w którym w stosunku do oryginału nie pasują mi proporcje - powiększyli go, stał się bardziej klockowaty, do tego rzucająca się w oczy data i mała sekunda trochę za wysoko. A w Eternie 1939 jest prawie jak w oryginale, tylko współcześnie. Bardzo odpowiada mi czarny datownik ze złotym kolorem cyfr i długie wskazówki
Zegarek chyba jeszcze z dobrych czasów, zaprezentowany w 2014. Co ciekawe na 2824 a nie SW200.

Jeśli chodzi o pasek, który ma nieco zaskakującą szerokość 22mm, to chyba pójdę w tym kierunku:
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/126805-eterna-heritage-military-193941461298/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M.Mike napisał:

40mm bk (oryginał z epoki miał 38mm) , l2l jakoś ok. 49mm. Bardzo udana reedycja, moim zdaniem wyszła lepiej niż przywoływany często Longines 1935 w którym w stosunku do oryginału nie pasują mi proporcje - powiększyli go, stał się bardziej klockowaty, do tego rzucająca się w oczy data i mała sekunda trochę za wysoko. A w Eternie 1939 jest prawie jak w oryginale, tylko współcześnie. Bardzo odpowiada mi czarny datownik ze złotym kolorem cyfr i długie wskazówki emoji7.png
Zegarek chyba jeszcze z dobrych czasów, zaprezentowany w 2014. Co ciekawe na 2824 a nie SW200.

Jeśli chodzi o pasek, który ma nieco zaskakującą szerokość 22mm, to chyba pójdę w tym kierunku:
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/126805-eterna-heritage-military-193941461298/

No, kolega zaszalał, kupując zegar o pseudonimie "Majetek" czyli po czesku majątek...? Albo własność, bo w przypadku pierwowzoru chodziło o własność czeskiej armii. Przymierzałem go kiedyś, bardzo elegancka koperta i fajne wykonanie, na zdjęciach też świetnie sie prezentuje. Porównanie z Longinesem trudne, ale może dobrze, że Eterna odpuściła małą sekundę, bo jako militarny pilot "Majetek" musi byc czytelny i przejrzysty. Mnie podobna stylistyka pasuje w Hamiltonach. A zestawienie z Longinesem ma dodatkowy smaczek, bo jedynym pewnym (i do dzisiaj wystawionym w Muzeum Kon-Tiki) zegarkiem, jaki uczestniczył w wyprawie Kon-Tiki był właśnie militarny Longines z czasów wojny, co do reszty - nie wiadomo, co się stało z zamówionymi na wyprawę egzemplarzami Eterny, bo podobno każdy uczestnik miał swój własny zegarek. Nie trzeba chyba dodawać, że słynna Kon-Tiki Eterny powstała parę lat PO wyprawie, jako upamiętnienie wyczynu Heyerdahla i spółki. A może któryś z nich miał właśnie ten pierwowzór "Majeteka" z 1943 roku?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna koncepcja tego paska - pasuje jak ulał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie najładniejsze KonTiki - aż żal nosić :)

132.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chyba zamienił cygana na pomarańczę default_wink.png

 

 

Do czasu zakupu czegoś konkretnego wrzuciłem Majątek na takie nato ;)

pjUicZQ.jpg&key=1dd5cce98216efd54f25d7395c088320f29b9dfd4747a6e0bbf1b1ea64b4e132

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pożegnalne

Niestety zapadła decyzja o sprzedaży.

post-99602-0-58999700-1546958249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Po sprzedaży lotnika od Stowy długo nie byłem w stanie wytrzymać i tym razem wybrałem lotnika od ulubionej szwajcarskiej manufaktury

 

Dawno nic na mnie nie zrobiło takiego wrażenia

Teraz muszę mu jeszcze wymyślić jakieś paski, bo oryginalny trochę krótki i trochę za gruby.

 

Genialna! Michal, oficjalnie gratuluje default_smile.png

 

O kurcze, juz kawal czasu minął a ja dopiero zauważyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ubrankafb4dd1720561a25e712a7a0606357fee.jpg081d3492ebf068ae348bc332dfd820ed.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słońcu na pasku od Jarka.bc10296159776f2afbf6d678dd68d00d.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczka :)61373601ec6e4b00920a823a9e09ff8c.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała czy ecru ?
Też mam ją cały czas z tyłu głowy.
Zazdroszczę pozytywnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrzysto biała. Oglądałem kiedyś ecru, ale biała wydaje się bardziej elegancka. W dodatku trafił się zupełnie nowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej budżetowo, ale za***iście :)

 

hmkiDuU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krygo napisał:

 

Zdecydowanie tak!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej budżetowo, ale za***iście
 
hmkiDuU.jpg&key=c1b3fc40f50c60f06becfccb5a69fca33ceed46963966bf8664109d9e39af897
Najważniejsze by zegarek dawał przyjemność przy obcowaniu z nim. Mam vintage Certine , która kupiłem za 400 PLN. Omega za 1,6 k nie sprawia mi takiej radości jak ta Certinka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, zgadzam się w pełni. I umówmy się, że większość "normalnych" osób (i nie tylko) nie przywiązujących większej wagi do zegarków przy cenie 1200 kazałaby mi się walnąć w czoło. Zawsze można pójść do Dolińskich i położyć 3,5 k i już w ogóle nie jest tanio :D Także ta budżetowość to tak wiadomo :) W odniesieniu do reszty oferty.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.