Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Ww. ceny są cenami katalogowymi, w takich cenach nigdy nie rozważałem zakupu, nie jestem potomkiem Caringtonów;) 

Myślę że w takich cenach bez żadnych negocjacji kupuje może 5%-10% klientów.

-30% od tych cen da się uzyskać.

Jak ktoś ma namiar na którąś z tych opcji w dobrej cenie, będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa modele mocno przekombinowane. Ja tam wolę klasyki :)

 

20191122_090417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2020 o 20:15, KRZYSIO napisał:

To jeszcze tak :)

 

Trzymasz zegarki w pudełkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam trzymać kiedy nie noszę ? Jeśli liczba posiadanych czasomierzy znacznie przekracza ilość dni tygodnia, to taki ich los :)

To akurat nie pudełko a ekspozytor 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że nie nosisz? Zawsze milej, gdy otwiera się większe pudło, widząc wszystkie zegarki razem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nie chcę patrzeć na wszystkie zegarki razem, bo po co. Chcę je podziwiać pojedynczo i kolejno :)

20200323_085859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tamtego wyżej to, faktycznie, można podziwiać, ale tego to bym raczej nie wyjmował. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego już nie mam, ale na żywo fajny, bo wykończony złotem. Co kto lubi - byli tacy co im pasowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak dzisiaj światłem bawiłem...

 

IMG-20200615-225142.jpg

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ledr napisał:

A ja się tak dzisiaj światłem bawiłem...

 

 

 

Całkiem fajny eksperyment. Nieźle wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam oryginalnej bransolety do Eterny Date, tej z mojego awatara. 

Mam ją na pasku, ale chciałbym mieć opcję zmiany od czasu do czasu (sic!) na kajdan. Zwłaszcza, że prawie wszyscy chwalą jego jakość. Mam nadzieję, że wykonanie bransy jest równie dobre jak  w moim Orisie Aquis Date.

Czy zaproponujecie jakieś opcje oprócz wiadomego adresu we Wrocku? Bo tam będzie pewnie circa 2k.

Interesuje mnie nowy komplet albo w (prawie) idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popowiedzcie jakieś rozwiązanie. 

Eterna Kontiki Date nabyta 01.2019 na Chrono jako nowa. Założona ok 10 razy, wszystko z poszanowaniem. Chodziła prawidłowo, bez niepokojących objawów.  Jako, że mam same automaty to średnio raz na 2 tygodnie tymi nieużywanymi poruszam spokojnie tak, żeby się nakręciły i pochodziły ze 2 dni. Ostatnio dał się słyszeć jakiś metaliczny dźwięk jakby od ruchów wahnika. Zegarek ani nie upadł, ani nie był uderzony. Założyłem go na rękę, to się zatrzymał. 

Można ją jakoś sprawdzić, żeby ewentualnie nie stracić gwarancji? Jest w Polsce jakiś serwis gwarancyjny? Nie mam praktyki z realizacją gwarancji w zegarkach, z innymi artykułami bywało różnie - nawet w oczywistych wadach niektórzy wykręcali się od odpowiedzialności za produkt.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, wskazanie jakiegoś podobnego wątku...

Edytowane przez zami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2020 o 22:15, zami napisał:

Popowiedzcie jakieś rozwiązanie. 

Eterna Kontiki Date nabyta 01.2019 na Chrono jako nowa. Założona ok 10 razy, wszystko z poszanowaniem. Chodziła prawidłowo, bez niepokojących objawów.  Jako, że mam same automaty to średnio raz na 2 tygodnie tymi nieużywanymi poruszam spokojnie tak, żeby się nakręciły i pochodziły ze 2 dni. Ostatnio dał się słyszeć jakiś metaliczny dźwięk jakby od ruchów wahnika. Zegarek ani nie upadł, ani nie był uderzony. Założyłem go na rękę, to się zatrzymał. 

Można ją jakoś sprawdzić, żeby ewentualnie nie stracić gwarancji? Jest w Polsce jakiś serwis gwarancyjny? Nie mam praktyki z realizacją gwarancji w zegarkach, z innymi artykułami bywało różnie - nawet w oczywistych wadach niektórzy wykręcali się od odpowiedzialności za produkt.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, wskazanie jakiegoś podobnego wątku...

Serwis gwarancyjny w Polsce? Tak, o ile kupisz od polskiego autoryzowanego dilera. Jeżeli kupiłeś na chrono i spoza Polski, to praw gwarancyjnych szukaj u sprzedawcy. 

 

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie. Moja KonTiki miała problem ze zmianą daty. Wysłałem do Dolińskiego i zrobili bez problemu-za darmo, na gwarancji. KonTiki kupiona w Niemczech, także warto spróbować. Jak masz kartę gwarancyjną to zawsze możesz wysłać na serwis i zobaczysz co się stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wacor dzięki. Od tamtego czau ponosiłem ją i jest wszystko ok. Wygląda na to, że mało ją nakręciłem. Trochę niepotrzebne zapytanie, ale sytuacja mnie wtedy zasmuciła, bo mam dwie eterny i bardzo je lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Wacor napisał:

No niekoniecznie. Moja KonTiki miała problem ze zmianą daty. Wysłałem do Dolińskiego i zrobili bez problemu-za darmo, na gwarancji. KonTiki kupiona w Niemczech, także warto spróbować. Jak masz kartę gwarancyjną to zawsze możesz wysłać na serwis i zobaczysz co się stanie...

 

A to miło;) Wydaje mi się, że jednak większość importerów podchodzi do tematu inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat z serwisem Eterny nie ma problemu w Polsce. gorzej jak to jest manufaktura, którą muszą wysłać do Szwajcarii, ale wtedy też naprawią, tylko się czeka. długo czeka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A to miło;) Wydaje mi się, że jednak większość importerów podchodzi do tematu inaczej.

Moja Eterna z Niemiec też została przeserwisowana przez Dolinskich na gwarancji. Ponieważ to manufaktura to zegarek odwiedził CH. Datownik potrafił nie do końca przeskoczyć. Czyszczenie i smarowanie, przy okazji wyregulowali 3s/48h.
akurat z serwisem Eterny nie ma problemu w Polsce. gorzej jak to jest manufaktura, którą muszą wysłać do Szwajcarii, ale wtedy też naprawią, tylko się czeka. długo czeka

7 tygodni bez zegarka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

zazdraszczam u mnie było zdecydowanie dłużej.

Konrad, ciesz się że nie naprawiasz w nie-ASO default_wink.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.