Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

No ten ładny jest. Szkoda, że nie ma nakładanych indeksów jak dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się czymś wyróżniać;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te malowane indeksy nawet w droższych modelach wyglądają tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo go lubię :)
Oryginalny "Majetek" miał nakładane indeksy? Bo wyglądają na grubo malowane.
Moim zdaniem z malowanymi wygląda dokładnie tak jak powinien, w końcu to reedycja prostego lotnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet znacznie droższe modele mają teraz malowane indeksy, ale mnie to nie do końca przekonuje.

Cała linia KonTiki ma nakładane i to się podoba :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piramidzie prestiżu wszystkich marek zegarków - Eterna jest dość wysoko. Dla mnie ma to znaczenie.

Gdyby była piramida prestiżu tylko firmy Eterna to jakby wyglądała. Jak sądzicie jakie modele byłyby na szczycie A które w środku A które na dole? Przeglądam ebay oraz polskie sklepy i widzę szeroki zakres cenowy. Poproszę o pomoc i poradę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mmnm napisał:

W piramidzie prestiżu wszystkich marek zegarków - Eterna jest dość wysoko. Dla mnie ma to znaczenie.

Gdyby była piramida prestiżu tylko firmy Eterna to jakby wyglądała. Jak sądzicie jakie modele byłyby na szczycie A które w środku A które na dole? Przeglądam ebay oraz polskie sklepy i widzę szeroki zakres cenowy. Poproszę o pomoc i poradę. 

Piramida prestiżu to zabawa, w której nie ma obiektywnych kryteriów i która w dużym stopniu zależy od gustu układającego, a także od cen zaproponowanych przez producenta. Można też przyjąć, że złożoność i ilość komplikacji są wyznacznikiem poziomu sztuki zegarmistrzowskiej danej manufaktury, ale to tylko jedno z wielu potencjalnych kryteriów. Eterna zasłużyła na wysokie miejsce swoją historią, innowacjami (m.in. wahnik na łożyskach kulkowych wprowadzony w 1948 roku) i odważną, ciekawą stylistyką zegarków związanych z podróżami i przygodami. Trochę też w tym było legend i mitów, jak choćby ścisły związek marki z wyprawą Kon Tiki (w której żadna Eterna prawdopodobnie nie uczestniczyła, mimo że Heyerdhal zamówił dla wszystkich specjalne zegarki tej marki). Do masowej produkcji model pod nazwą Kon Tiki został wprowadzony dopiero kilka lat później. I dopiero wtedy, podczas kolejnych wypraw, Heyerdhal został ambasadorem marki, z Super Kon Tiki na nadgarstku. Podczas wyprawy z 1947 roku członkowie załogi tratwy mieli na ręku inne zegarki, między innymi zachowany do dzisiaj w muzeum w Oslo Longines (poszukaj sobie wcześniej w tym wątku zdjęć i opisu nieporozumień z zegarkami, które jakoby mieli mieć towarzysze Heyerdhala).

A wewnętrzna piramida Eterny? Zależy, co Ci się podoba, jakie kryteria decydują dla ciebie o prestiżu, jaką wagę przypiszesz innowacyjności, manufakturowym mechanizmom, czy solidności konstrukcji/koperty, by wytrzymała ekstremalne warunki użytkowania. A może materiały, z jakich są wykonane koperty? One znacząco podnoszą cenę... Najwyżej będą pewnie zegarki z in-housowymi werkami, dużą rezerwą chodu, licznymi komplikacjami, itp. Dla innych znowu legenda i kultowy status serii Kon Tiki będzie tytułem do chwały i powodem, by polować szczególnie na starsze Kon Tiki Date czy FH. Z tym całym prestiżem to śliska sprawa, bo od kilku lat Eterna straciła na znaczeniu i prestiżu, po tym, jak wykupili firmę Chińczycy i zmienili stylistykę wielu modeli... Dla mnie starsze Eterny są niezwykłe i magiczne (oczywiście niektóre), natomiast nowe nie budzą już specjalnych emocji... Z tych nie całkiem jeszcze starych moim zdaniem na uwagę zasługują Madisony ze Spherodrive'em, czy Vaughany z dużą datą. I "najkultowszy" z kultowych Eterna Kon Tiki Date z dużymi trójkątami:-)

Zapewne koledzy zaraz zaproponują swoje "piramidy", inne od mojej, a to powinno nas wszystkich nauczyć dystansu do takich zestawień...

P.S. Nawiasem mówiąc, jakby prestiż wyznaczała dostępność i czas oczekiwania na odbiór zamówionego modelu, to Rolex byłby nie do pobicia. A nikt chyba nie uważa tej marki za szczyt prestiżu...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ledr napisał:

Piramida prestiżu to zabawa, w której nie ma obiektywnych kryteriów i która w dużym stopniu zależy od gustu układającego, a także od cen zaproponowanych przez producenta. Można też przyjąć, że złożoność i ilość komplikacji są wyznacznikiem poziomu sztuki zegarmistrzowskiej danej manufaktury, ale to tylko jedno z wielu potencjalnych kryteriów. Eterna zasłużyła na wysokie miejsce swoją historią, innowacjami (m.in. wahnik na łożyskach kulkowych wprowadzony w 1948 roku) i odważną, ciekawą stylistyką zegarków związanych z podróżami i przygodami. Trochę też w tym było legend i mitów, jak choćby ścisły związek marki z wyprawą Kon Tiki (w której żadna Eterna prawdopodobnie nie uczestniczyła, mimo że Heyerdhal zamówił dla wszystkich specjalne zegarki tej marki). Do masowej produkcji model pod nazwą Kon Tiki został wprowadzony dopiero kilka lat później. I dopiero wtedy, podczas kolejnych wypraw, Heyerdhal został ambasadorem marki, z Super Kon Tiki na nadgarstku. Podczas wyprawy z 1947 roku członkowie załogi tratwy mieli na ręku inne zegarki, między innymi zachowany do dzisiaj w muzeum w Oslo Longines (poszukaj sobie wcześniej w tym wątku zdjęć i opisu nieporozumień z zegarkami, które jakoby mieli mieć towarzysze Heyerdhala).

A wewnętrzna piramida Eterny? Zależy, co Ci się podoba, jakie kryteria decydują dla ciebie o prestiżu, jaką wagę przypiszesz innowacyjności, manufakturowym mechanizmom, czy solidności konstrukcji/koperty, by wytrzymała ekstremalne warunki użytkowania. A może materiały, z jakich są wykonane koperty? One znacząco podnoszą cenę... Najwyżej będą pewnie zegarki z in-housowymi werkami, dużą rezerwą chodu, licznymi komplikacjami, itp. Dla innych znowu legenda i kultowy status serii Kon Tiki będzie tytułem do chwały i powodem, by polować szczególnie na starsze Kon Tiki Date czy FH. Z tym całym prestiżem to śliska sprawa, bo od kilku lat Eterna straciła na znaczeniu i prestiżu, po tym, jak wykupili firmę Chińczycy i zmienili stylistykę wielu modeli... Dla mnie starsze Eterny są niezwykłe i magiczne (oczywiście niektóre), natomiast nowe nie budzą już specjalnych emocji... Z tych nie całkiem jeszcze starych moim zdaniem na uwagę zasługują Madisony ze Spherodrive'em, czy Vaughany z dużą datą. I "najkultowszy" z kultowych Eterna Kon Tiki Date z dużymi trójkątami:-)

Zapewne koledzy zaraz zaproponują swoje "piramidy", inne od mojej, a to powinno nas wszystkich nauczyć dystansu do takich zestawień...

P.S. Nawiasem mówiąc, jakby prestiż wyznaczała dostępność i czas oczekiwania na odbiór zamówionego modelu, to Rolex byłby nie do pobicia. A nikt chyba nie uważa tej marki za szczyt prestiżu...

Wielkie dzięki. Widzialem Eterne Avant Garde i zrobiła na mnie wrażenie. Cena była ok 3000 zł po promocji z 6000 i po przegladnieciu pozniej ofert na ebayu takie mnie myśli naszły: dlaczego? Kontiki nigdy nie miałem na ręku a podoba mi się na zdjęciach. "Najkultowszy z kultowych" i do mnie to przemawia.

Edytowane przez mmnm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna KONTIKI FH nad Jeziorem Skrzyneckim w Skrzynkach:)

20200815_085801.thumb.jpg.687a77df89cd5c3210421663d2f56129.jpg

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wodą nie ma to znaczenia;)

20200816_074520.thumb.jpg.ac0eb7a9d4d0af5b8b836330a259d1d9.jpg

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma Eternę Adventic GMT? W całkiem niezłej cenie można ściągnąć ze stanów

Jak leży, jakieś problemy z werkiem? Strasznie kusi in house a i kolorystyka w mój deseń :)

Druga opcja to czarny diver ale 44mm trochę może byc za dużo na 17.5cm 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ashford można wyrwać za 800 USD. Końcowo wyjdzie pewnie koło 4000 pln.
349ff80bb7809029ee1e7e4a5c70aea9.jpg

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki jeszcze mam to wrzucę.Jest na bazarku jakby co😀

 

IMG_20200830_212227.jpg

 

IMG_20200830_211916.jpg

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja na razie wycofana z bazarku. Ciekawe na jak długo ? ;)ee10e7eb9b298411f0aa2452e07097fd.jpg

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jakoś bardzo mało korzystam z automatów.Wygodniej jest mi wyciągnąć dżiszoka i bez ustawiania,kombinowania z futrynami a szkoda by było.Zawsze miałem jakiś automat ale przważnie leżał w pudle i gnił.Jak sprzedam to kupuje Hamiltona PSR.Jakoś ciągneło mnie do ledów.Aczkolwiek nie mówię że znowu się nie rzucę na jakiś automat.Ale na razie Eterna leży w pudle i czeka na nowego właściciela.Kupiłem ją tak żeby mieć ale na razie to bez sensu.Ale żałować będę.To już przerabiałem😀

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.