Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, orientuje się ktoś jaki może być koszt wymiany szkła szafirowego w Eternie Date i gdzie można to zrobić?

Wysłane z mojego EVR-AL00 przy użyciu Tapatalka


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj u Dolińskiego. Poza serwisem raczej takiego szkła nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, bransoletę do starszej 4h może ktoś ma na zbyciu? Od starszej date pasuje w razie czego? Było tu kiedyś pisane w tym temacie ale nie mogę znaleźć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje. Endlinki są inne.
Do 4h potrzebujesz 1592, a Datę ma 0268.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka



42830dc679bf4aa5a7da8577df759881.jpgd7e561745652abf4afdeb9e0acd56c43.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w razie czego endlinki do starej FH. Założysz je bez problemu do bransolety od modelu Date.

Edytowane przez jimmibaton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bazarku jest bransoleta do starej FH tyle, że razem z zegarkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, eq44 napisał:

na bazarku jest bransoleta do starej FH tyle, że razem z zegarkiem :P

 

:)

 

Dziękuję za podpowiedzi, teraz jeszcze jakąkolwiek znaleźć pozostaje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx jest Kontiki Chrono za 2k z Wrocławia. Bransa jest jak od Date. Negocjuj cenę do 1k, wymień się endlinkami i sprawa załatwiona :)

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek

U mnie w czeluściach szuflad leży FH z czarną tarczą i czeka na swoją kolej 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie nie było,  zatem taka przypominka KONTIKI FH 

 

20210215_140216.thumb.jpg.1073ce77f0270bd9409199a65758e030.jpg 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieską wspominam z rozżewnieniem. Potem ją wygryzła Orange, a teraz została biała :).73b7a41417b330768aebc575c82e415f.jpg

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór default_smile.png mam już chyba czwarty rok tę wersję. W międzyczasie były jeszcze małe trójkąty, czarna Date i kremowa 4H, ale się nie ostały. Później cyganka i czarna 4H.

U mnie zdecydowanie wygrywają biało niebieska Date i czarna 4H. Z delikatną przewagą tej drugiej. Jak noszę teraz 4H to widzę w Date pewne niedostatki - brak zewnętrznego AR, słabsza luma, rozmiar.
Jedyne czego mi brakuje w 4H to dodatkowy zestaw otworów na teleskopy pod pasek więc noszę na bransolecie.
Idealna dla mnie by była KonTiki Anniversary, ale nie ten budżet default_wink.png Może kiedyś.

Jeżeli ktoś by się zastanawiał nad cyganką, to mógłbym się z nią rozstać. Nie może się ostatnio w żaden sposób dopchać na nadgarstek default_wink.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 4H ma dużo krótsze uszy, więc dodatkowe otworki nie są chyba potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby krótsze, ale jak chcesz przełożyć na pasek to wygląda, no tak jak wygląda.
Teleskop służy za połączenie endlinka (z daleko zachodzącą środkową częścią) z resztą bransolety przez co musi być umiejscowiony na samym początku uszu. W 4H środkowa część bransolety wystaje nawet poza obrys uszu (w Date mieści się w obrysie) co optycznie jeszcze bardziej odsuwa pasek od koperty.

Dla mnie to wygląda nieakceptowalnie (na oryginalnym grubym pasku Eterny z innego modelu) :
f5661094adf9f661d6d7c540b643a4e1.jpg
9830e836c6d0edea6a51af9dc29186d4.jpg

Można rozważyć uszycie specyficznego paska/pasków, albo dorobienie dodatkowej pary otworów bliżej koperty. Jeżeli zegarek miałby zostać na dłużej to skłaniałbym się ku drugiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Date ori guma rozwiązuje ten problem ale dostać ja graniczy z cudem, a przynajmniej ja nigdy jej nie spotkałem bez zegarka

Na Ali jest sporo gum, które mają dolegać do koperty jak w Date tylko trzeba poeksperymentować :)

Ja jednak wolę Eterny na bransolecie, czarna FH leży w czeluściach szuflad i czeka aż Orisy sie trochę znudzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką gumę do Date, ale nie odważyłem się jej nosić. Niestety wymaga obcięcia i nie zostawia żadnego marginesu na błąd czy minimalną chociaż zmianę obwodu nadgarstka.

Można szukać czegoś pasującego, ale ze względu na specyficzne uszy, może być jeszcze ciężej niż do Date (do której conajmniej jedna tania guma niby pasuje chociaż mi nie udało się z nią zapiąć teleskopów).
Na razie 4H i tak zostaje na bransolecie :)

Nn5863w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4H z tym paskiem, to faktycznie średnio 😕 Ja, po okresie "paskowym", wracam sukcesywnie do ori bransolet i cieszę się, że nie wyzbyłem się ich, gdy leżały w szufladzie. Nie mogę się tylko zdecydować czy białej, czy niebieskiej przywrócić, bo bransa jedna, a zegarki dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gumę chyba od Super Kontiki, ale niestety na nadgarstek 17 cm. Mocowałem ja na zewnętrznych otworach w Datę, ale to słabo wygląda. Klamra jest świetna.
Jakby ktoś był chętny to mogę jej się pozbyć.956dc8775ba21eb396e08ec3d71f0d6f.jpg9f0308694d8a4ea10a57fdf7b4ae2326.jpg

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.