Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

Ja słyszałem że te przezroczyste z koronki może odpaść.

Nie strasz.... 😲. Ten przezroczysty dynks jest bardzo fajnym "smaczkiem" dopełniajacym całoksztalt designu zegarka.  Skrobiąc go paznokciem (nawet po krawędziach) wydaje sie, że trzyma się bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ps1974 napisał(-a):

Nie strasz.... 😲. Ten przezroczysty dynks jest bardzo fajnym "smaczkiem" dopełniajacym całoksztalt designu zegarka.  Skrobiąc go paznokciem (nawet po krawędziach) wydaje sie, że trzyma się bardzo mocno.

Nie strasze tylko pisze co słyszałem przy sprzedaży mojej kontiki.Gośc mi własnie o tym gadał.Ja już zegarek spakowany do wysyłki a on mi z tym wyskoczył.Bo na zdjęciach tego nie widział.Nerwy mnie wzieły ale musiałem rozpakować i to obejrzeć.Było wporzo ale takie coś sie od niego dowiedziałem.Ponoć komuś to tam wypadło i nie znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie padające światło i od razu różne efekty na tarczy - najbardziej lubię, jak się da złapać ten niebieski odcień wskazówek i indeksów.

 

IMG-20211107-114034-edit-239835142705069

IMG-20211107-114122-edit-239887401632144


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam!

 

"Bransoletka" nie za bardzo chciała się ustawić do zdjęcia, ale mogę zaręczyć, że zegarek badzo lubi.

Podobnie jak ja.

 

Dawno mnie tu nie było, ale ta Eterna jest ze mną chyba od 2014 roku i trafiła na listę towarów niezbywalnych ;).

Na bransolecie ma lekką rysę, która stała się moim prywatnym symbolem starych czasów i nie mam zamiaru jej w żaden sposób spolerować :D.

 

P.S. Sikor jeszcze nawet nie był w serwisie. Wyrabia mi normę COSC-ową i ma takie same przypadłości, jak miał, od pierwszego dnia. Jak nocą leży na pleckach, to ma +1s dziennie. Jak na boczku, to -2 dziennie. I tak się zeruję z atomowym. A już żarty na bok - zrobiłem ostatnio szukajkę i szukam kogoś, kto mi zrobi przegląd, żeby nieco odświeżyć oleje itp. Jest sens? Pewnie jest.

Zatem skontaktować się z Apartem? Czy uderzać do jakiegoś niezależnego zegarmistrza? Interesuje mnie Warszawa i okolice.

20211119_182736.jpg

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mawiają, że przegląd należy robić co 2-5 lat w mechanicznych zegarkach. Zatem... czas najwyższy;):)

Poszukałbym z polecenia zegarmistrza... będzie z pewnością taniej niż w Aparcie:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, atrax napisał(-a):

Podbijam!

 

"Bransoletka" nie za bardzo chciała się ustawić do zdjęcia, ale mogę zaręczyć, że zegarek badzo lubi.

Podobnie jak ja.

 

Dawno mnie tu nie było, ale ta Eterna jest ze mną chyba od 2014 roku i trafiła na listę towarów niezbywalnych ;).

Na bransolecie ma lekką rysę, która stała się moim prywatnym symbolem starych czasów i nie mam zamiaru jej w żaden sposób spolerować :D.

 

P.S. Sikor jeszcze nawet nie był w serwisie. Wyrabia mi normę COSC-ową i ma takie same przypadłości, jak miał, od pierwszego dnia. Jak nocą leży na pleckach, to ma +1s dziennie. Jak na boczku, to -2 dziennie. I tak się zeruję z atomowym. A już żarty na bok - zrobiłem ostatnio szukajkę i szukam kogoś, kto mi zrobi przegląd, żeby nieco odświeżyć oleje itp. Jest sens? Pewnie jest.

Zatem skontaktować się z Apartem? Czy uderzać do jakiegoś niezależnego zegarmistrza? Interesuje mnie Warszawa i okolice.

20211119_182736.jpg

Ale z tej "bransoletki" parę pasków by wyszło. :) 😀 

a eterna jak najbardziej zacna. 

 

Tak jak moja. 

20211105_081859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewinęła się kremowa FH na kilku zdjęciach, więc wrzucę moją w nieco innej stylizacji 🙂

 

_DSC4623-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Jordan58 napisał(-a):

Dla mnie najładniejsza Eterna !!! Bez dyskusji !!!

 

 Też tak sądzę. Dlatego robiąc regularne roszady w swojej szkatułce omijam zawsze przegródkę z tym zegarkiem 🙂

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie. Poszukiwana koronka do Eterny Kontiki Date, nr ref. 1220.41.67.1183.

Dokładnie ten model .

Ktoś, coś ? 😀 Może ktoś ma, albo wie gdzie szukać ? Czy Eterna należy do Swatch Group bo tak powiedział zegarmistrz ale na stronie ich nie ma.

01AA9140-A40D-41B5-9F68-9A43DC3D6CF9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@proki1971 korespondowałem kiedyś z centralą Eterny w sprawie części to skierowali mnie do austriackiego WISA Lux GmbH. Dostałem info ze części sprzedadzą tylko zegarmistrzowi i sam nie będę mógł ich zamówić
Eterna należy do grupy Citychamp więc Swatch raczej nic do niej nie sprzeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zofdar gratuluję jednej z ładniejszych nowych modeli marki Eterna. Jak wrażenia użytkowe? Z wyglądu wygląda na duży, masywny zegarek, nie uwiera? nie za duży na Twój nadgarstek?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 40mm myślę, że na zdjęciu wygląda na wiele większy, może coś z perspektywą się posypało. 

Jest dużo wygodniejszy od Merciera, w ogóle go nie czuję idealnie leży. 

Co chwilę znajduje jakieś nowe kolory na nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś ha.... złoty :

 

AD27516C-9209-46EC-84F1-C091E57C20CD.jpeg

ostał ci się jeno ... :

 

962A199A-7C94-4B41-A3BE-DAE280A400BA.jpeg

Jakby ktoś potrzebował to leży nieużywana 


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie powielam pytania, jeśli tak to sorry.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć czy mechanizm w damskiej Eternie Kontiki o referencji 1260.41.12.1378 to wersja podstawowa SW200-1 czy któraś z wyższych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😍

 

 

Stare KonTiki mają w sobie to coś :) 

IMG_20210902_163847.jpg

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2022 o 11:06, KRZYSIO napisał(-a):

Stare KonTiki mają w sobie to coś :) 

 

 

Hmmm... specjalnie stare to one nie są: Eterna Kontiki Bronze to okolice roku 2019, jeśli niczego nie pomyliłem. Trzy kolory tarczy (niebieska, zielona, czarna) limitowane chyba po 300 szt. Przynajmniej tak się wydaje po pobieżnym przeszukaniu sieci. No chyba, że odnosimy do najnowszych "wynalazków" (Eterna Kontiki Adventure), które brzydkie są jak 💩 (z góry przepraszam właścicieli) 

 

A że te w brązie piękne są, z tym całkowicie się zgadzam, będąc szczęśliwym właścicielem Kontiki stalowej :) 

W dniu 7.01.2022 o 20:00, Makiavel88 napisał(-a):

Mam nadzieję, że nie powielam pytania, jeśli tak to sorry.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć czy mechanizm w damskiej Eternie Kontiki o referencji 1260.41.12.1378 to wersja podstawowa SW200-1 czy któraś z wyższych? 

 

Doliński mówi, że to SW200-1:

https://dolinski.pl/eterna-lady-kontiki-automatic-1260.41.12.1378

co więcej - ich strona mówi, że mają na stanie a cena wydaje się być całkiem przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny autoryzowany serwis w PL nie może się mylić. To prosty zegarek, więc nie należy się spodziewać innego mechanizmu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ->

Zapraszam do zapoznania się z całym wątkiem...

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.