Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Kontiki urosło do miana legendy. I czy to Longines czy Eterna... trudno w tej chwili to już dokładnie sprawdzić. My kochamy Eternę:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pk_kamil napisał(-a):

Kontiki urosło do miana legendy. I czy to Longines czy Eterna... trudno w tej chwili to już dokładnie sprawdzić. My kochamy Eternę:)

 

Ale czy kochalibyśmy ją tak samo, gdyby nie brała udziału w wyprawie? Gdyby nie ta cała otoczka związana z wyprawą? Gdyby nie sławne trójkąty szumnie nazywane "liśćmi Kon-tiki", a które pojawiły się wcześniej w Zodiacu Sea Wolf - 5 lat wcześniej niż pojawiła się pierwsza Kon-Tiki?  Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie...

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się kurzy to trza oddać w dobre ręce  
Oddam, obiecuję.
Jak tylko upoluję takie chrono:
f130caf6ec059f9bba84759f4385b166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2022 o 15:45, ps1974 napisał(-a):

 

Hmmm... specjalnie stare to one nie są: Eterna Kontiki Bronze to okolice roku 2019, jeśli niczego nie pomyliłem. Trzy kolory tarczy (niebieska, zielona, czarna) limitowane chyba po 300 szt. Przynajmniej tak się wydaje po pobieżnym przeszukaniu sieci. No chyba, że odnosimy do najnowszych "wynalazków" (Eterna Kontiki Adventure), które brzydkie są jak 💩 (z góry przepraszam właścicieli) 

 

A że te w brązie piękne są, z tym całkowicie się zgadzam, będąc szczęśliwym właścicielem Kontiki stalowej :) 

 

Doliński mówi, że to SW200-1:

https://dolinski.pl/eterna-lady-kontiki-automatic-1260.41.12.1378

co więcej - ich strona mówi, że mają na stanie a cena wydaje się być całkiem przystępna.

Dzięki. Nabyłem dla żony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło wspominam 4F, choć z perspektywy nieco biżuteryjny się wydaje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobije trochę temat ;) 

U mnie dziś zegarkowe popołudnie - irytowało mnie ze eterna robi -30s na dobę (pewnie trzeba by na serwis niedługo ją dać) wiec rozłożyłem i wyregulowalem do +4s 😬 oczywiście metoda prób i błędów bo nie ma oznaczeń jak eta i trzeba było trochę kombinować - w necie tez nie spotkałem się z opracowaniem na temat regulacji tego mechanizmu…

 

6E675D29-74C6-4132-A082-13CC18364065.jpeg

 

FABB59E2-B4F9-470B-B7C9-CFA6964581BB.jpeg

 

 

Edytowane przez qbapiasek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2022 o 10:02, Gio napisał(-a):

Najbardziej lubię ją na kajdanie, ale w skórze też dobrze wygląda.
 

Extra, chociaż ja mam problem z paskami w 4H. Prześwit jest tak duży, że nie mogę się przekonać, a próbowałem kilka razy. Wielka szkoda ze nie rozwiązali problemu dodatkowym zestawem otworów jak w 4H.

 

Może gdyby zamówić coś dedykowanego wyprofilowanego do koperty?

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest wprost stworzony do bransy . :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Eterny też mają swój urok.. 

 

20220220_125155.jpg

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem. 

Pytanie do użytkowników modelu kontiki bronze. Na bezelu na pozycji 12 wpisane w trojkat kolo `ucieklo' w lewą stronę, nie jest symetryczne, mam nadzieje ze widac to na zdjeciu. 

Pobadto na indeksach na 3 i 9 godzinie w lumie widac przebrawienie cos jak plama , rowniez mam nadzieję ze zdjecie to oddaje choc na żywo to zjawkisko jest bardziej widoczne. Jest to nowy zegarek, pierwszy tej firmy stad moje pytanie czy takie niedociagniecia sa mozliwe?

 

 

16526133097591735006616525322964.jpg

16526133412746011855086559712110.jpg

Edytowane przez MDCPP
Zle zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach przerwy mam znowu u siebie ten nieco zapomniany już model. Zmieniłem tylko pasek na Tritone, skórkę Hirscha:

 

IMG-0563.jpg

 

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/15/2022 at 1:12 PM, MDCPP said:

Cześć i czołem. 

Pytanie do użytkowników modelu kontiki bronze. Na bezelu na pozycji 12 wpisane w trojkat kolo `ucieklo' w lewą stronę, nie jest symetryczne, mam nadzieje ze widac to na zdjeciu. 

Pobadto na indeksach na 3 i 9 godzinie w lumie widac przebrawienie cos jak plama , rowniez mam nadzieję ze zdjecie to oddaje choc na żywo to zjawkisko jest bardziej widoczne. Jest to nowy zegarek, pierwszy tej firmy stad moje pytanie czy takie niedociagniecia sa mozliwe?

Tak, są możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko pękło temu misiu.

Możecie polecić kogoś do wymiany szkła (szafir) w Trójmieście? Myślałem o zakładzie Ogrodowicza w Gdyni. 

Screenshot_2022-06-19-18-24-24-78_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.