Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2023 o 15:54, qbapiasek napisał(-a):

A co tam serwisowałeś? Nie było problemu? Jaki rząd wielkości za przegląd mechanizmu?

Po 7 latach serwis był potrzebny bo był nalot na częściach mechanizmu ze starych smarów a przy inhouse boje się uszkodzeń części. Było czyszczenie smarowanie i regulacja i działa jak wcześniej. Cena pytaj SM Watches.

received_739809167597164.jpeg

received_1543693459444138.jpeg

received_555317783304949.jpeg

Edytowane przez Wostok111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

20230226-180641.jpg 

Ładnie jej na tym pasku 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze. Zgadzam się z Tobą. Rewelacyjne wyglądają razem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdzie w świat to jeszcze tu wkleję.  

20230309-132446.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2023 o 22:05, Wostok111 napisał(-a):

IMG_20230312_071226.jpg

Fajna jest. Nawet bardzo.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty Rafał, genialna jest. Mnie zawsze trochę rozmiar przerażał ale u ciebie siadło chyba bez problemu sądząc po zdjęciach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Graty Rafał, genialna jest. Mnie zawsze trochę rozmiar przerażał ale u ciebie siadło chyba bez problemu sądząc po zdjęciach?

 

Dominik, bardzo dziękuję. U mnie rzeczywiście siadło, a nie mam gigantycznego nadgarstka, bo 17,5-18 cm. W mojej ocenie nie czuć na nadgarstku rozmiaru, który wynika z suchych danych. Na żywo zegar robi mega wrażenie. Tarcza jest piękna, a stop brązu, z którego wykonana jest koperta, też ma świetny ciepły odcień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

Proszę o przyjęcie do klubu😉

1D5C15C9-3ADE-43D7-9FEA-099F9489D493.jpeg

I tu również pogratuluję bo jest czego. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dorian06 napisał(-a):

I tu również pogratuluję bo jest czego. 

Dziękuję Michał🍺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał fajny brąziak.
Szkoda, że tak zasłużona manufaktura już praktycznie przestała istnieć.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2023 o 16:19, rafalmosty napisał(-a):

Proszę o przyjęcie do klubu😉

1D5C15C9-3ADE-43D7-9FEA-099F9489D493.jpeg

Gratuluje. Miałem ten model. Wizualnie i rozmiarowo jest bardzo fajny. Niestety mam same złe wspomnienia z przygody z nim… kiedy byłem jego posiadaczem zegarek był przez 6 mies na naprawie gwarancyjnej w Eternie (mechanizm i patynujaca luma na bezelu). Po 6 mies otrzymałem zegarek z powrotem, ale nie mój!!!😂😂😂 pomylili zegarki i wysłali mi zegarek kogoś innego, który miał te same problemy… mam nadzieje, że u Ciebie będzie wszystko Ok, bo zegarek jest naprawdę bardzo ładny. Szkoda, że Azjaci  kupili markę Eterna  i przenieśli do Hongkongu. Już można teraz śmiało napisać, że ta Eterna co ją wszyscy znamy umarła. 

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji. Mam taką jak ta, tylko stalową na bransolecie. Noszę codziennie od półtora roku i nie ma mowy o znudzeniu się nią. Jest świetna. Może ciut mała rezerwa chodu to jedyny niewielki minus. Ale w tych z brązu są chyba nieco inne mechanizmy (jeśli się nie mylę).

Niech się nosi tak dobrze jak mnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ps1974 napisał(-a):

Przyłączam się do gratulacji. Mam taką jak ta, tylko stalową na bransolecie. Noszę codziennie od półtora roku i nie ma mowy o znudzeniu się nią. Jest świetna. Może ciut mała rezerwa chodu to jedyny niewielki minus. Ale w tych z brązu są chyba nieco inne mechanizmy (jeśli się nie mylę).

Niech się nosi tak dobrze jak mnie 😉

Tak z ciekawości, Twoja Eterna jest manualna? Czy rezerwa chodu jest rzeczywiście tak mizerna tzn. poniżej 24h? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, blut napisał(-a):

Tak z ciekawości, Twoja Eterna jest manualna? Czy rezerwa chodu jest rzeczywiście tak mizerna tzn. poniżej 24h? 

To automat oczywiście. Według danych katalogowych rezerwa chodu to 38 godzin ale jakoś nie zgrywa mi się to z obserwacjami. Gdybym miał szacować: jeśli dociągnie do 30 godzin to będzie sukces. Często jest tak, że po całym piątku noszenia, w całkiem aktywny sposób, jeśli nie zakładam w sobotę to lubi zatrzymać się około 15-16 lub nieco tylko później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ps1974 napisał(-a):

To automat oczywiście. Według danych katalogowych rezerwa chodu to 38 godzin ale jakoś nie zgrywa mi się to z obserwacjami. Gdybym miał szacować: jeśli dociągnie do 30 godzin to będzie sukces. Często jest tak, że po całym piątku noszenia, w całkiem aktywny sposób, jeśli nie zakładam w sobotę to lubi zatrzymać się około 15-16 lub nieco tylko później.

No to faktycznie wydaje się trochę przykrótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ps1974 napisał(-a):

To automat oczywiście. Według danych katalogowych rezerwa chodu to 38 godzin ale jakoś nie zgrywa mi się to z obserwacjami. Gdybym miał szacować: jeśli dociągnie do 30 godzin to będzie sukces. Często jest tak, że po całym piątku noszenia, w całkiem aktywny sposób, jeśli nie zakładam w sobotę to lubi zatrzymać się około 15-16 lub nieco tylko później.

Znaczy, że coś się dzieje tam jest Sellita i może wahnik nie dokręca bo te 40godzin powinien wytrzymać 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Znaczy, że coś się dzieje tam jest Sellita i może wahnik nie dokręca bo te 40godzin powinien wytrzymać 

W zasadzie to ona jest jeszcze na gwarancji (jeszcze pół roku) więc mogę wysłać np. do Wrocka z prośbą o sprawdzenie... pomyślę nad tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ps1974 napisał(-a):

W zasadzie to ona jest jeszcze na gwarancji (jeszcze pół roku) więc mogę wysłać np. do Wrocka z prośbą o sprawdzenie... pomyślę nad tym. 

Nie ma co się zastanawiać. Mam Orisa Aquisa i u mnie dokręca do tych 40 godzin ale część klubowiczów też pisało o tego typu problemach.

Nie jest to nh35, które się dokręca tak szybko ale i Wardzie c60 300 też ładnie dokręca. Wysyłałbym na gwarancji. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślę po Świętach, tylko w międzyczasie musze skombinować coś z czym mogę chodzić. Bo bez zegarka to jakoś dziwnie ręka podskakuje. A ja z tych... jednozegarkowców. Miałem kupić HELM-a ale nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.