Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Choć osobiście wolę jasne wersje, czarna KonTiki również prezentuje się pięknie, no i nawiązuje do historycznej KonTiki... :)

 

Poniżej filmik na temat kalibru 3800. Zastosowano w nim ceramiczne łożyska, przez co jeszcze bardziej zmniejszono siłę tarcia działającą na elementy mechanizmu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja, póki mam :)

 

DSC_7953m.jpg

 

imgp0930m.jpg

Edytowane przez Spinner

SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...

 

Rozstawanie się z takim zegarem na dzień dzisiejszy nie mieści się jeszcze w granicach mojej wyobraźni... :)

 

Spinner, a nie miałeś przypadkiem propozycji pracy w dziale marketingu Eterny? :)

 

Tymi swoimi fotami podsycasz do granic rozsądku pragnienie posiadania tego zegarka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie... :)

 

A moją Etke będzie się cieszył inny klubowicz - dziś mam ją ostatni raz na ręku ale zawsze będę mile wspominał... :)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinner, a co kupujesz? wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot pewnie ,że znamy Twoją ślicznotkę :).Piękna :) .

 

Tomek jasna i czarna różni się bardzo charakterem :).Na dzień dzisiejszy nie wiem na którą bym się zdecydował.Dla mnie równie piękne a bransoleta faktycznie wymiata :).

Pozowała dzisiaj przez chwilę przerwy w pracy :).

 

post-30511-0-27555800-1331834630.jpg

 

Wojtek szkoda,że padło akurat na Białą Damę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, jeżeli mod zrobiłby to w jakiś sensowny sposób, to jak najbardziej jestem za.

 

Zastanaiwałem się nad tym lecz nic mądrego mi do głowy nie przyszło. Może z czasem rozwiązanie samo przyjdzie.

 

 

 

waldii,

 

mnie Wasze KonTiki spokoju nie dają - wciąż gdzieś kołacze się po głowie myśl: KonTiki!

W Date podoba mi się w środkowej części tarczy zarys atolu Raroia, w FH podoba mi się wskazanie daty za pomocą wskazówki centralnej, w FH XXL podoba mi się czystość formy i historyczne konotacje. Ideałem była by KonTiki FH XXL w rozmiarze 42 mm i dlatego wciąż wyczekuję :)

 

Niebieska Date mi się podoba jednak może być zbyt awangardowa na codzień, no i Sellita mi spokoju nie daje - jakoś Eternie to nie przystoi i mierzi mnie to mentalnie nieco :)

 

 

ps. wróć! Ideałem byłaby jednak KonTiki Anniversary w stali :D Idealny rozmiar 40mm oraz manufakturowy kaliber 3010 to jest to :)

 

ps.2. Vaughan też gdzieś krąży po satelicie myśli w oddali i co jakiś czas nadaje...

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Wszystkich

To i ja jeśli mogę dołączam swoją Etkę

post-37384-0-40409300-1302547089_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Piękne zegarki, choć mnie osobiście bardziej podoba się Eterna Soleure Moonphase, właśnie zastanawiam się czy longines diver czy wymieniona eterna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokos

 

Piękna Eterna.

 

Waldek

 

Czarnej KonTiki nie widziałem na żywo, więc nie za bardzo wiem, jak światło operuje na tarczy... :)

 

W świetle dziennym tarcza jest matowa, czy błyszcząca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Wszystkich

To i ja jeśli mogę dołączam swoją Etkę

 

 

To już czwarta sztuka w klubie (jeśli dobrze porachowałem) :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek w świetle dziennym pierwszy ring z indeksami jest lekko błyszczący,położony kolor ma fakturę cytrynki(mam nadzieję,że wiesz o co chodzi :) )

Najbardziej krzywdzi ten zegarek światło halogenowe jak każdą FH(moim zdaniem).

Prawdziwe piękno i detale odkrywa właśnie światło dzienne.

Dzięki wewnętrznemu i zewnętrznemu AR czarna wydaje się bardziej przejrzysta i pozbawiona szybki.Efekt kapitalny :).Ale za to wewnętrzne znaki na plus jasnej.

 

TeJot w Date podoba mi się wszystko od koronki poprzez Raroia na przepięknych wskazówkach kończąc.Widziałem w sklepie czarną z pomarańczowymi indeksami oraz jasną i kolorystycznie jakoś mi nie pod pasowały.Ale dla niebieskiej zrobię wyjątek i pominę mechanizm.Jeśli ten zegar tak będzie wyglądał na żywo to wysprzedam część kolekcji żeby go zdobyć.Dawno tak mnie projekt zegarka nie poruszył :D .

 

Anniversary jest przepiękna 35/50 leży sobie w p-ń na wystawie tylko ta cena...

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dla niebieskiej zrobię wyjątek i pominę mechanizm.Jeśli ten zegar tak będzie wyglądał na żywo to wysprzedam część kolekcji żeby go zdobyć.Dawno tak mnie projekt zegarka nie poruszył :) .

 

U mnie podobne emocje wywołał, poczekamy, zobaczymy :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej siódma... :)

 

 

To z rachowania pała!

A na maturze miałem piatkę ... jak to człowiek z czasem zapomina matematyki :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Piękne zegarki, choć mnie osobiście bardziej podoba się Eterna Soleure Moonphase, właśnie zastanawiam się czy longines diver czy wymieniona eterna. Pozdrawiam

Jeżeli czytałeś opis TeJot, to ja potwierdzam każde słowo o tej Etce, jest poprostu piękna w każdym calu.

 

Mnie chodzi po głowie Madison Eight-Days

post-37384-0-31773300-1302602407_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez kolekcjonuje zegarki marki Eterna ale wyprodukowane do 1970 r.Sa to niezawodne zegarki z solidnymi werkami 1424,1237,1410.W starszch modelach Kontiki naklejka tratwy wykonywana byla z 18 karatowego zlota i dlatego trudno o zegarki i idealna naklejka.Dawne modele Kontiki 10,20 oznaczaly wodoszczelnosc 100m,200m.Pozdrawiam.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, pokaż tutaj swoje Eterny, chętnie je zobaczymy. Tym bardziej, że nikt jeszcze nie pokazywał w tym temacie Eterny w wydaniu vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coraz bardziej intryguje mnie Eterna. Z tego co widzę Kontiki cieszy się dużym zainteresowaniem i ma stałe grono zwolenników. Powiedzcie proszę czy wynika to jakości tych zegarkow, doskonałości mechanizmu, czy smaczku historycznego? Oczywiście zegarek jest ładny, ale np E. soleure wydaje mi się równie piękny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniełem o załączniku, mnie osobiscie jeśli chodzi o kontiki to podoba mi sie ten

post-37364-0-37808600-1302723148_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tylko Kontiki i Kontiki... :rolleyes::D

Ja prawie codziennie tak:

e4.jpg

 

Czasu na nowe fotki niestety nie mam więc daję stare :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudlarz,

 

Eterna aż takim dużym zainteresowaniem się wbrew pozorom nie cieszy, jakby można przypuszczać. Jest to raczej niszowa marka, która niegdyś była pionierem w branży a następstawa tego są widoczne i praktykowane do dziś - mechanizmy ETA, własne kalibry Eterna a także model KonTiki. Dziś próbuje powrócić na dawny tor i kierunek obrała dobry, czas pokaże z jakim skutkiem to się uda. Ja trzymam kciuki bo Eterna da się lubić :rolleyes:

 

Cechuje się na pewno bardzo wysoką jakością wykonania - koncentracją na najmniejszych szczegółach wykonania (kopert, tarcz, wskazówek, bransolet, niezawodnych mechanizmów) a także konserwatywną i raczej klasyczną/tradycyjną stylistyką oraz nawiązaniem do historii. Choć tu w zasadzie przoduje tylko model KonTiki i w jakimś stopniu Vaughan, który nawiązuje do niegdyś najpopularniejszego i najsłynniejszego modelu Centenaire wraz z kalibrem Eterna-Matic.

 

Jeśli chodzi o KonTiki to stytlisyka jest tradycyjna i niezmienna od lat, podobnie jak jakość wykonania. Mechanizmy to z kolei szeroki przekrój.

Od kalibru Sellita SW 200 w modelu Date, poprzez ETA 2836-2 w Four-Hands, VJ 7750 w Chronografie aż do własnego werku 3010, który jest wariacją cal. 3030 (zastosowanego w Vaughan) z tą różnicą, że 3010 nie ma dużej daty tylko klasyczny datownik umieszczony między godziną 4 a 5.

 

Tak więc każdy znajdzie w Eternie coś dla siebie :D


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tylko Kontiki i Kontiki... :rolleyes::D

Ja prawie codziennie tak:

 

To też jakże piękne nawiązanie do historii! Kolekcja 1948 upamiętniała (szkoda że nie kontunuują kolekcji) wprowadzenie w 1948 roku kalibru Eterna-Matic od którego standardem stało się łożyskowanie rotoru poprzez pięć kulek wspomagające jego pracę.

Daj więcej nowych fotek, bo piękny jest!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj więcej nowych fotek, bo piękny jest!
Może w Święta coś popstrykam bo (może to średnio skromne) ale też uważam że piękna Ci ona :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryu piękna :rolleyes:.

 

Skromnie czy nie ale zobacz sobie poprzednie posty.Każdy bez wyjątku uważa ,że Eterna to piękne zegarki :D .

W tym (i nie tylko) przedziale cenowym ciężko ją przeskoczyć jakością wykonania oraz dbałością o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.