Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Eterna aż takim dużym zainteresowaniem się wbrew pozorom nie cieszy, jakby można przypuszczać.

 

Może inaczej. Eterna cieszy się dość sporym zainteresowaniem, ale wśród osób, które mają pojęcie o zegarkach przynajmniej trochę większe od średniej krajowej... :D Czyli na przykład wśród miłośników sztuki zegarmistrzowskiej na tym Forum chociażby. Dla przeciętnego użytkownika zegarków, traktującego je wyłącznie jako przedmioty użytkowe nazwa Eterna nie jest na pewno tak nośna, jak Omega, Rolex, czy Longines, ale czy dla nas - miłośników Eterny :D - ma to jakiekolwiek znaczenie? Odpowiadam za siebie - nie. :D

 

Tak więc każdy znajdzie w Eternie coś dla siebie :D

 

Otóz to. Mnie podoba się wiele modeli Eterny, największą słabość mam jednak do KonTiki... B)

 

Natomiast jeden z nielicznych zgrzytów, związanych z tą marką, to obecność Sellity w modelu Date... :rolleyes: Pisał o tym Tomek(TeJot) kilka postów wcześnie i zgadzam się tu w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt tego jest taki, że Eterna małymi krokami acz konsekwentnie realizuje swoją strategię:

 

Strategia dla Eterny to naświetlić, podkreślić wartości historyczne takie jak innowacja, niezawodność i ponadczasowy styl połączone z prawdziwym kunsztem w produkcji i duchem zegarmistrzostwa. Stosunkowo niska produkcja - prawdziwie niszowy produkt ze wspaniałą historią, probujący odwołać się do tych którzy troszczą się o ?prawdziwe wartości?, cicha moc tradycji i poświęcenia.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy macie do tej Sellity?w czym niby gorsza od ETY?2836-2 to nie jest jakies wielkie osiagniecie zegarmistrzostwa.w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tylko Kontiki i Kontiki... :) :)

Ja prawie codziennie tak:

e4.jpg

 

Czasu na nowe fotki niestety nie mam więc daję stare :)

 

Przepiękny model, bardzo elegancki, ponadczasowy design. Poprosimy w końcu trochę nowych zdjęć nadgarstkowych ! rolleyes.gif

Możesz podać ref.?

Raz jeszcze gratulacje, jak Ci się znudzi to pisz na PW :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Yaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie jestem miłośnikiem tej jednej marki, ale jej zegarki straszni mi się podobają.

Jestem w posiadaniu nielubianej :) Eterny Monterey. Moim zdaniem jest świetnie wykonana i strasznie przemawia do mojego gustu. Z jej przyczyny nie mogę się po prostu doczekać wakacji, żeby ją na plaży przetestować :)

 

 

corel,

 

Eterna Monterey była też w odmiennej wersji: z klasą wodoszczelności 500 m, inną wskazówką godzinową (mercedes) i trochę większymi gabarytami (śr. 41mm, wys 15,5mm). Monterey to nieznany model w Polsce, co może być zaletą (indywidualizm) lub wadą (brak utożsamiania/rozpoznawalności). Niemniej patrząc na zdjęcia jestem pewien, że jakość wykoania nie odbiega od innych znanych/oglądanych modeli Eterny.

 

A tak wygląda Monterey 500m:

 

post-7884-0-85107200-1331835332.jpg

 

:)

 

 

______________

 

 

 

 

luki2323,

 

w bardzo dużym uproszczeniu można by się pokusić o taki komentarz: historia Eterny do czegoś zobowiązuje.

Skoro ETA wywodzi się z historycznej Eterny to współczesna Eterna winna (przynajmniej tego bym sobie życzył) korzystać z ETY w swoich zegarkach.

 

Nie ma tu wiele racjonalnego spojrzenia na sprawę (bo racjonalne spojrzenie to biznes, który kształtowany jest przez konsumentów) niemniej sentyment do historii powoduje niedosyt.

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta Monterey 500m dużo bardziej mi się podobała ze względu na tą wskazówkę.

Tylko nie było akurat takiej do kupienia.

 

Czy ta Kontiki, którą pokazał kolega pudlarz ma niebieskie wskazówki, czy to tylko takie złudzenie?

Jeżeli są niebieskie to czy są barwione termicznie?

Orientuje się ktoś?


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma niebieskie wskazówki. Co do sposobu uzyskania koloru to nie jestem pewien lecz przypuszczam, że tak jak w Solerure Moonphase Chronograph będą barwione termicznie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się spodobała.

Ogólnie mam straszną słabość do niebieskich wskazówek :)


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do niebieskich zegarków :).

 

corel w twojej Eternie wskazówki zdecydowanie bardziej mi się podobają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku bardzo ciekawy filmik odkopałeś :)

Jestem i zawsze będę pełen podziwu dla osób składających te mechanizmy.

Ich poziom koncentracji musi być wysoko ponad przeciętną :)

 

Natomiast zdziwił mnie ten wahnik z napisem Porsche design.

Nie wiedziałem, że Eterna robi zegarki projektowane przez ekipę Porsche.


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku strasznie mnie zmartwiłeś tą informacją.

Eterna dużo straciła w moich oczach.

Wiem, że jest to myślenie całkowicie irracjonalne ale fakt, że właścicielem Eterny jest Porsche strasznie obniża dla mnie jej poziom prestiżu i niszowości...


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co spisywać Eterny na straty z powodu przejęcia przez Porsche Design... ;)

 

Manufakturowe werki, czy chociażby komplikacja od Paula Gerbera(AHCI) świadczą o tym, że kierownictwo koncernu nie ogranicza jakoś specjalnie Eterny. Moim zdaniem póki co rozwój marki idzie w dobrym kierunku.

 

Kornel, możesz zajrzeć też do przytoczonego wyżej przez Tomka WYWIADU z grudnia 2004 roku z dyrektorem generalnym Eterny. Ernst Seyr wypowiada się w nim częściowo na temat relacji między Eterną a Porsche Design oraz celów stawianych przed zegarkami obydwu marek.

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje naprawde pięknego czasomierza ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wg mnie zupełnie nie pasuje. KonTiki tylko na pachu ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle witamy ;).Jak się podoba zegarek?

 

Edit:Nie zgodzę się z Michałem.Uważam,że bransoleta na kontiki świetnie leży i pasuje.Jest rewelacyjna.

Zresztą ostatnio mi się pozmieniało i polubiłem bransolety bardzo ;)

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wg mnie zupełnie nie pasuje. KonTiki tylko na pachu ;)

 

Co kto lubi, Michał, co kto lubi... :)

 

Choć, jak tak oglądam KonTiki z tego wątku(te z paskami), to bardzo możliwe, że masz rację :) . Ja jestem nieco skrzywiony w stronę żelastwa... ;)

 

Edit:Nie zgodzę się z Michałem.Uważam,że bransoleta na kontiki świetnie leży i pasuje.Jest rewelacyjna.

Zresztą ostatnio mi się pozmieniało i polubiłem bransolety bardzo :)

 

Nareszcie, ktoś, kto mnie rozumie... :)

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nieco skrzywiony w stronę żelastwa... ;)

Zauważyłem ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem będzie pasek (raz czarny, raz brązowy - zależnie od butów ;) ), a czasem bransoleta (istotnie świetna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na początek wszystkiego naj- naj- dla całej zegarkowej braci!!! Wracając do tematu Eterna. W piątek do salonu Apart przyjechała Eterna soleure moonphase. Długo oglądałem jest b.b.b. ładna i perfekcyjnie wykonana. Troszkę chyba jedna za elegancka i dość wysoka jak dla mnie. Do koszulki T - shirt raczej jej nie założę. Nie wiem, ale chyba raczej będę się skłaniał do Longines diver. Pozdrawiam Pudlarz

post-37364-0-39719100-1303674125_thumb.jpg

post-37364-0-64113000-1303674138_thumb.jpg

post-37364-0-03242900-1303674152_thumb.jpg

post-37364-0-55254900-1303674158_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chyba jedna za elegancka i dość wysoka jak dla mnie. Do koszulki T - shirt raczej jej nie założę.

Ja bym się nie krępował :)


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudlarz, a już przymierzałem się do gratulowania Ci nowego nabytku... :)

 

Wspomniany przez Ciebie Longines to zupełnie inny styl, mimo wielkiej sympatii dla diverów, osobiście wybrałbym jednak Eternę, jest piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.