Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

W boksie dzisiaj rymujemy, tu się rozmawia o poważnych zegarkach do wieczności aspirujących... :):)

 

A o fotach aby nie zapomnij, to przystąpienie do klubu gładko pójdzie :D.

 

Kupiłem w swoim stylu używkę co by przy odsprzedaży zawału nie dostać... Stan jest dla mnie zagadką...zobaczymy :)....ale Four Hands podobała mi się odkąd pierwszy raz ją zobaczyłem i nigdy nie znudziła....przynajmniej na fotach zobaczymy w realu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę jakąś nocną fotkę na szybko, w sumie w wieczorowym światłocieniu wygląda dosyć miło:

post-41642-0-59685200-1317760657_thumb.jpg

post-41642-0-87668000-1317760682_thumb.jpg

Edytowane przez mihumor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Kon Tiki szaleje, dotarła do mnie wczoraj koło 14 tej, nastawiłem ją i o 18 tej wykazała dokładnie 4 min spóźnienia, później przez trzy godziny traciła po 20 sek na godzinę,a koło północy już tylko 10 s, przez noc leżąc sobie przyspieszyła chód i w ciągu 8 godzin przyspieszyła o około 4 minuty, od godziny idzie natomiast równiutko z zegarem forumowym i mam nadzieję, ze tak już jej zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...idzie natomiast równiutko z zegarem forumowym i mam nadzieję...

Sprawdzaj w/g tego zegara -> http://wwp.greenwichmeantime.com/time/scripts/clock-8/runner.php?tz=europe_paris

a nie w/g "forumowego"

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak "zegar forumowy". To tylko aplet, który pokazuje Twój własny systemowy czas (czyli ten sam co masz na pasku zadań w Windowsie), a te zegarki systemowe nie zawsze dobrze chodzą, czasami mocno przyspieszają, potem po włączeniu/wyłączeniu komputera "wracają" do czasu z biosa, itd itp...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj w/g tego zegara -> http://wwp.greenwich...tz=europe_paris

a nie w/g "forumowego"

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak "zegar forumowy". To tylko aplet, który pokazuje Twój własny systemowy czas (czyli ten sam co masz na pasku zadań w Windowsie), a te zegarki systemowe nie zawsze dobrze chodzą, czasami mocno przyspieszają, potem po włączeniu/wyłączeniu komputera "wracają" do czasu z biosa, itd itp...

 

Oj dzięki za to spostrzeżenie i link, w takim razie muszę nieco zmienić opis wydarzeń.

Zegarek przez noc (8 godzin) odrobił około 40 sekund, rano sprawdzałem go przed wyjściem do pracy z czasem na pogodynce co jest połączona radiowo z jakimś niemieckim zegarem i miał do niej wyprzedzenie koło 8 sekund i do tego zalinkowanego zegara takie wyprzedzenie mniej więcej utrzymuje więc wydaje się, że się ładnie ustabilizował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja KonTiki ładnie już ustabilizowała chód i miarowo i równo zmierza do wiecznościrolleyes.gif

post-41642-0-34937900-1317849471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychu, gratuluję

bardzo dzienkujem :) :) :)

 

 

Tylko jaki kolor tarczy?

a taki :)

snc01869.jpg

 

 

Rychu ma czarną :)

ano, chyba to czarna :)

snc01897.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniało mi się ostatnio - kiedyś bardziej podobały mi się jasne tarcze w tym zegarku, a teraz czarna... :( Gdybym brał dzisiaj tratwę, to czarną... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co do czarnych pakują niebieską lumę :(.

Z zieloną byłoby klasycznie i chyba lepiej.

 

W ogóle z lume to tworzą cuda :D.

mihumor Twoja też tak świeci? :(

 

dsc03864u.jpg

 

 

Tomek czarną?Nie może być :D.

To trzeba zanotować 2pisze.gif

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W ogóle z lume to tworzą cuda :(.

mihumor Twoja też tak świeci? :(

 

 

Wygląda na to, że tak samo. Cóż, Twój okaz nie jest jednak jakiś wyjątkowy i jest tu pewna powtarzalność. Mnie osobiście taka iluminacja się podoba bo gdyby te indeksy były w takim jaskrawym kolorze jak wskazówki to by było chyba zbyt jaskrawo - taki wariant dobrze pasuje do tego zegarka i tego się trzymajmybiggrin.gif

post-41642-0-35047400-1318016261_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Twoja kontiki Marco??

nie wiedziałem, że ją masz :)

 

Przyjechała wczoraj :) ...niestety sprzedawca ze szwajcarii powinien raczej sprzedawać ziemniaki a nie zegarki bo spolerowal zegarek na błysk :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcomartin gratuluję :)

 

Liczę na dobre fotki w kolorze bo wygląda świetnie :)

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wypolerowany. Gdyby to był model na pasku to ten element też by chyba został wyprowadzony na wariant "błysk"cool.gif

post-41642-0-05401700-1318361168_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała wczoraj :) ...niestety sprzedawca ze szwajcarii powinien raczej sprzedawać ziemniaki a nie zegarki bo spolerowal zegarek na błysk :]

 

Gratuluję ;).

 

Nie wiem, jak na żywo, ale na tej fotce polerka dodaje - moim zdaniem - urody Eternie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu szukam zegarka, tego " jedynego " jestem pewien że każdy wie co mam na myśli. Od zawsze myślałem o Legend Diver. Ale ostatnio kusi mnie Kontiki. Mam możliwość kupić zegarek jak w załączniku za 6tys. Ciągle się jednak zastanawiam. Wczoraj rozmawiałem z konsultantem salonów Apart, firma wycofuje się ze sprzedaży Eterny. Mają jeszcze kontiki w dobrych cenach Kontiki 1590.41.40.1116, 1591.41.40.1116, 1240.41.43.1184, 1240.41.63.0219, 1210.69.43.1183, 1590.41.40.1116. Daja 30 % rabat. Proszę poradę. Pozdrawiam

post-37364-0-57706600-1319196282_thumb.jpg

post-37364-0-50360300-1319196314_thumb.jpg

post-37364-0-15791200-1319196324_thumb.jpg

post-37364-0-35670100-1319196343_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.