Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

bis24 w Aparcie leżą jeszcze jakieś Date i ta którą pokazał pudlarz też jest.

 

Osobiście szukałbym Date 2011 piękne są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bis24 w Aparcie leżą jeszcze jakieś Date i ta którą pokazał pudlarz też jest.Osobiście szukałbym Date 2011 piękne są :)

Cena po rabacie około 5,7 kkm za biało-srebrną na pasku. Wg sprzedawcy biało-niebieskiej nie ma w komputerze w żadnym z salonów Apartu. IMO pasek Kontiki, którą przymierzałem wczoraj na Malcie to porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zegarki o tych referencjach które podałem na pewno mają, wczoraj rozmawiałem, i przesłano mi na mail specyfikację z referencjami, wiec jest to informacja 100%. Apart wycofuje się z tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Proszę poradę...

 

Witaj,

 

O jaką poradę konkretnie prosisz?

 

KonTiki to jednen z najciekawszych modeli z oferty Eterny. Jako zegarek dość uniwersalny sprawdzi się w tej roli doskonale. Niektóre wersje (tarcza: srebrna, kremowa, czarna) - zakładając dyskretny pasek - nadadzą się również do stroju oficjalnego. Wysoka jakość wykonania, dbałość o detale wykończenia oraz konotacje historyczne to cechy charakterystyczne KonTiki.

 

Na pytanie czy kupić musisz odpowiedzieć sobie sam uprzednio przymierzając, czytając i analizując alternatywne zegarki :)

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zegarki o tych referencjach które podałem na pewno mają, wczoraj rozmawiałem, i przesłano mi na mail specyfikację z referencjami, wiec jest to informacja 100%. Apart wycofuje się z tej marki.

Wg podanych przez Ciebie referancji nie ma już nigdzie Four Hands ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Wam trzyma luma na Waszych FH ?

 

U mnie nie ma szału. Ofc jak sie mocno naswietli, to wyglada bardzo ladnie, ale szybko gubi lume...

 

 

Mam jeszcze problem, otoz od spotkania z Rychem nie daje mi spokoju kwestia rownego rozmieszczenia indeksow:

 

IMG_0247.jpg

 

Wczesniej na to nie zwrocilem w ogole uwagi, ale faktycznie na godzinie 6 cuś sie dzieje nie tak.

No i jest jakas drobinka po prawej stronie indeksu 6, to jest na tarczy i pomimo roznych gwaltownych ruchow nie przemieszcza sie.

Czy warto sie tym zajac ? Otwierac ja znaczy sie... Nie jest na gwarancji, ale nie wiem czy to cos na tarczy da sie w ogole usunac.

Poradzcie cos. Pocieszcie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vinzento teraz zauważyłem że Ty masz jakąś inną wersje Eterny niż ja. Ja zamiast tego wąskiego pierścienia z kreseczkami mam pierścień w drobne kropeczki z lumy ( zdjęcie u góry tej strony);). U mnie też kropeczki nie zgrywają się idealnie z trójkątnymi indeksami ale Panowie to nie Patek :D ....u mnie jest to słabiej widoczne i u ciebie bardziej bo masz te kreseczki ( podziałkę)

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kropeczki nie zgrywają się idealnie z trójkątnymi indeksami ale Panowie to nie Patek ;)

No ja Cię proszę... zegarek za $5000+ i krzywe indeksy w co drugim egzemplarzu? Sorry, ale to chyba przesada, nie uważasz? Taka MARKA jak Eterna nie powinna sobie pozwolić na chałę, a na co drugim forum czytam o problemach z indeksami... przecież to w najtańszych Seiko (bez obrazy dla świetnej firmy) nie ma takich jaj...

 

@vinzento - przykro mi ale chyba masz problem, IMHO to może być podróbka, spójrz na poniższe zdjęcie i rozmieszczenie 1 względem 31 - u Ciebie jest ... krzywo...

 

1426473.jpg

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Cię proszę... zegarek za $5000+ i krzywe indeksy w co drugim egzemplarzu? Sorry, ale to chyba przesada, nie uważasz? Taka MARKA jak Eterna nie powinna sobie pozwolić na chałę, a na co drugim forum czytam o problemach z indeksami... przecież to w najtańszych Seiko (bez obrazy dla świetnej firmy) nie ma takich jaj...

 

Kiedyś by mnie to bulwersowało tak jak teraz Ciebie....ale widziałem droższe zegarki z gorszymi niedociągnięciami. Jak by się tak przyjrzeć dokładnie wszystkim zegarkom to daję sobie głowę uciąć, że nie zależnie od ceny w 60% coś się znajdzie ;) a to coś na wskazówce a to indeksy przyklejone minimalnie nie pod takim kątem, a to rozmieszczenie nie symetryczne a to luma źle nałożona a to w Rolexie źle doszlifowane uszy.

Pamiętam jak wrzucił McIntosh fotki VC z tak masakrycznie krzywymi indeksami, że aż ciężko było uwierzyć, że coś takiego opuściła tą zacną manufakturę :D

 

najtańsze Seiko to robota w większości maszynowa....droższe szwajcary w większości Hand Made....być może dlatego :D

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vinzento - przykro mi ale chyba masz problem, IMHO to może być podróbka, spójrz na poniższe zdjęcie i rozmieszczenie 1 względem 31 - u Ciebie jest ... krzywo...

 

 

 

Proszę Cię....

Ten typ tak ma.

Kolega ma jak najbardziej oryginał.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię....

Ten typ tak ma.

Kolega ma jak najbardziej oryginał.

OK, w takim razie mam rozumieć, że w jednym egzemplarzu jedynka jest umocowana prosto w stosunku do 31, a w innym krzywo? Jeśli tak to ja dziękuje za drogie szawajcarskie manufaktury. Chyba po to płacisz grube $$$, żeby to było idealnie zrobione, prawda? Jeśli quasi-niszowe uznane marki wypuszczają takie g..., a potem przymyka się na to oko, bo przecież to jest HANDMADE to ja dziękuje i idę kupić perfekcyjnego Seiko. Z drugiej strony ja nie widziałem np. Omegi z tak oczywistymi niedoróbkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie mam rozumieć, że w jednym egzemplarzu jedynka jest umocowana prosto w stosunku do 31, a w innym krzywo? Jeśli tak to ja dziękuje za drogie szawajcarskie manufaktury. Chyba po to płacisz grube $, żeby to było idealnie zrobione, prawda? Jeśli quasi-niszowe uznane marki wypuszczają takie g..., a potem przymyka się na to oko, bo przecież to jest HANDMADE to ja dziękuje i idę kupić perfekcyjnego Seiko. Z drugiej strony ja nie widziałem np. Omegi z tak oczywistymi niedoróbkami.

 

A ja widziałem ba nawet miałem Omegę 300m kwarca w której sekundnik trafiał idealnie pomiędzy indeksami ;)

 

Ogólnie masz rację...ale ta 1 i 31 są bardzo blisko siebie i są wpisane w okrąg stąd muszą być delikatnie krzywo...gdyby były odsunięte od siebie trochę dalej to tego byś nie zauważył...to skrzywienie jest w każdej Eternie tylko zaleznie od zdjęcia i powiększenia widac to bardziej lub mniej...tak ma być! inaczej cyfry były by nie styczne do okręgu...co było by nie konsekwencją.

Takie rozwiązanie widziałem już nie tylko w tej Eternie.

 

A że Seiko jest lepsze to ja o tym wiem :D...mnie przekonywać nie trzeba :D

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki są po prostu tak zrobione, przypuszczam, że to zamierzony efekt bo wszystkie tak mają i to w egzemplarzach z różnych lat i innych miejsc nabycia. One mają po prostu taką poetykę, taki urok, nie są równo cięte od ekierki, mają właśnie taki drobny smaczek jak to 31 i 1, jak indeksy i jeśli się komuś to nie podoba to przecież nie musi kupować, może sobie kupić Seiko czy inne coś co jest bardziej równe i nie wzbudza żadnych wątpliwości.

post-41642-0-24238400-1319382801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vinzento teraz zauważyłem że Ty masz jakąś inną wersje Eterny niż ja. Ja zamiast tego wąskiego pierścienia z kreseczkami mam pierścień w drobne kropeczki z lumy ( zdjęcie u góry tej strony):). U mnie też kropeczki nie zgrywają się idealnie z trójkątnymi indeksami ale Panowie to nie Patek :) ....u mnie jest to słabiej widoczne i u ciebie bardziej bo masz te kreseczki ( podziałkę)

 

Faktycznie masz kropeczki :)

 

No cóż dzięki Wam za słowa otuchy :D

Wiaram, że jest oryginalna, choć nie z salonu, ale od zasłużonego usera wszystkich polskich forów zegarkowych.

 

To wszystko przez Rycha i tego jego Marinemastera :D Jeszcze mandat zarobilem jak z Wrocka wracałem ;)

A tak to bym żył w błogiej nieświadomości...

Ale jednak dla pomacania MM warto było :D

 

No nic, Eterna to moja luba i wybaczyć jej muszę. Tylko co z tą drobiną obok indeksu robić ? Zostawić ją do przeglądu za x czasu ?

Czy może przez ten czas odbarwić tarczę, czy coś innego ? Nie znam się no to się pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tą drobiną obok indeksu robić ? Zostawić ją do przeglądu za x czasu ?

Czy może przez ten czas odbarwić tarczę, czy coś innego ? Nie znam się no to się pytam.

 

Jak już zauważyłeś coś na tarczy będzie Cię męczyć. U mnie też tak było. W końcu wysłałem zegarek na wymianę tarczy. W moim to było ciało obce, którego nie dało się usunąć więc wymienili tarczę na nową - jednak zegarek był na gwarancji.

 

Sprawdź u jakiegoś zegarmistrza czy ten paproch jest do usunięcia.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważyłeś coś na tarczy będzie Cię męczyć. U mnie też tak było. W końcu wysłałem zegarek na wymianę tarczy. W moim to było ciało obce, którego nie dało się usunąć więc wymienili tarczę na nową - jednak zegarek był na gwarancji.

 

Sprawdź u jakiegoś zegarmistrza czy ten paproch jest do usunięcia.

 

Ok, a jak by trza było tarcze zmieniac, to się muszę zgłosić chyba do serwisu swatch group?

 

No i napiszcie proszę jak u Was z lumą - jak długo trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak by trza było tarcze zmieniac, to się muszę zgłosić chyba do serwisu swatch group?

 

No i napiszcie proszę jak u Was z lumą - jak długo trzyma.

 

Eterna z tego co wiem nie jest w Swatch Group. Eterna chyba występuje samodzielnie...wytwarza także zegarki pod brandem Porsche Design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lumą chyba podobnie, to trudno powiedzieć na podstawie odczuć ale musisz brać poprawkę, że w tym zegarku luma zrobiona jest dyskretnie i z umiarem, to chyba wynika z koncepcji tego zegarka; ma być to sprzęt elegancki z lekkim zacięciem sportowym i taki jest, można go z powodzeniem ubrać do garnituru, czegoś eleganckiego jak i do ubioru luźnego, sportowego, nie razi do koszulki i spodenek, pasuje do wielu sytuacji i w nich nie razi a wręcz przeciwnie, czyli mówi wieloma językami, wieloma może nie biegle ale daje radę. I tu luma się wpisuje w ten odbiór bo skoro zegarek może pełnić rolę eleganckiego to gdyby ta luma na nim świeciła mocno i non stop np podczas oficjalnej kolacji w przyciemnionej restauracji to trochę wtedy byłoby "wieś tańczy i śpiewa", ten zegarek to nie żaden diver czy lotnik a jego dyskretne świecenie tak chyba zostało wymyślone by trzymał się pewnej koncepcji, świeci ładnie i dyskretnie a jak trzeba to świeci mniej lub prawie wcale. To sprzęt uniwersalny, jednemu to pasuje bardzo a ktoś inny będzie miał odbiór w rodzaju stereotypu, że jak coś jest do wszystkiego to jest do d... Cóż, i tak też możnacool.gif Tak więc ja bym tej lumy nie porównywał do sportowych diverów bo to inne zastosowanie, inny styl i inna koncepcja i poszukal w tym nie słabości ale przewag.

Edytowane przez mihumor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak by trza było tarcze zmieniac, to się muszę zgłosić chyba do serwisu swatch group?

 

No i napiszcie proszę jak u Was z lumą - jak długo trzyma.

 

 

Spróbuj przez Apart lub napisz bezpośrednio do Eterny, to drugie chyba będzie skuteczniejsze.

 

U mnie lumy w Eternie nie było gdyż miałem Soleure Moonphase Chronograph.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum ,czy ktos moze podac opinie odnosnie mechanizmu Eterny cal.1487,nie znalazlem wiele w internecie.Pozdrawiam

post-43941-0-42649600-1321429892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko przez Rycha i tego jego Marinemastera :) Jeszcze mandat zarobilem jak z Wrocka wracałem :)

A tak to bym żył w błogiej nieświadomości...

Sorki ;)

Ale jak widziałeś moja Eterna też nie była idealna, więc czasem trzeba na niektóre rzeczy przymknąć oko.

Czasem trudno(szczególnie gdy są mocno wkurzające), ale to już indywidualna sprawa-

jednemu coś przeszkadza, innemu wisiałoby to, a jeszcze ktoś inny nawet by nie zwrócił na tą czy inną rzecz uwagi.

U mnie jak widziałeś też te kreseczki indeksowe nie były równo- mi to nie przeszkadza specjalnie-

może jak za kilka lat będę ją jeszcze miał i będę robił przegląd, to od razu się lekko przestawi ten pierścień lub tarczę :)

 

 

 

Ale jednak dla pomacania MM warto było :)

skoro tak mówisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ;)

Ale jak widziałeś moja Eterna też nie była idealna, więc czasem trzeba na niektóre rzeczy przymknąć oko.

Czasem trudno(szczególnie gdy są mocno wkurzające), ale to już indywidualna sprawa-

jednemu coś przeszkadza, innemu wisiałoby to, a jeszcze ktoś inny nawet by nie zwrócił na tą czy inną rzecz uwagi.

U mnie jak widziałeś też te kreseczki indeksowe nie były równo- mi to nie przeszkadza specjalnie-

może jak za kilka lat będę ją jeszcze miał i będę robił przegląd, to od razu się lekko przestawi ten pierścień lub tarczę :)

 

No i u mnie chyba podobnie się sprawa będzie miała, bo nie mam zwyczajnie czasu na razie :)

Da się przezyć, ważne, że czas dobrze pokazuje :rolleyes:

 

edit:

 

Witam na forum ,czy ktos moze podac opinie odnosnie mechanizmu Eterny cal.1487,nie znalazlem wiele w internecie.Pozdrawiam

 

Witaj, no ja nie pomogę Ci za bardzo.

Tu: >> KLIK<< są jakieś dane o tym werku.

Edytowane przez vinzento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ważne, że czas dobrze pokazuje

eee tam, ważne to jest to, że zegarek cieszy oczy widokiem ozdobionego nim nadgarstka,

a że czas pokazuje... to drugo, a wręcz trzeciorzędna sprawa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, ważne to jest to, że zegarek cieszy oczy widokiem ozdobionego nim nadgarstka,

a że czas pokazuje... to drugo, a wręcz trzeciorzędna sprawa :rolleyes:

 

No racja no ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie chcialbym przylaczyc sie do klubu Eterna. Kilka dni temu dotarl moj nabytek :)

 

dsc0554399x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.