Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Winszuję! Piękny klasyk.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również chciałbym się zapisać do klubu.

dsc1488s.jpg

Więcej zdjęć w galerii.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowym klubowiczem, sam niedługo zgłoszę swój akces ;) Idzie do mnie Soleure, a w przyszłości już zdecydowałem - KonTiki XXL na bransie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna z tego co wiem nie jest w Swatch Group. Eterna chyba występuje samodzielnie...wytwarza także zegarki pod brandem Porsche Design.

 

 

No proszę, a ja doszukałem się w necie takiego oto doniesienia, że Porsche sprzedało Eternę Chinczykom.... Czy to może być prawdziwy news? Na kilku innych forach odnoszą się do tego samego wydarzenia (np. tu).

 

Nie bacząc na to, złożyłem w tym tygodniu zamówienie na takie cudeńko:

 

eterna-Eterna-Soleure-Moonphase-Chronograph.jpg

 

Wcześniej oglądałem taki model w Aparcie - ponoć ostatnią sztukę, która im została. Niestety nosiła ślady dość intensywnego używania/ mierzenia, a Apart nie zaproponował ani złotówki dodatkowego upustu ponad te 30%, które wprowadzili, kiedy zdecydowali się na zaprzestanie sprzedaży Eterny. Dlatego sprowadzam swoją sztukę na zamówienie. I obgryzam paznokcie z niecierpliwości :D

 

pzdr

m

 

ps. a'propos zdjęcia - jest fantastyczne, ale chyba trochę podrasowane. Jak myślicie? Ja w realu nie zauważyłem, aby wskazanie fazy księżyca było otoczone takim ozdobnym kołem na tarczy. Nie widzę go również na zdjęciach "Forumowych" Etern.

Edytowane przez maciek_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest render a nie zdjęcie i nie jest zgodny z faktycznym modelem. Zegarek nie ma dolnego totalizatora ani wskazówki. Okno faz ksężyca jest wycięte wprost w tarczy. Również napis "swiss made" jest w realu pomiędzy indeksami minutowymi a datownikiem.

 

O sprzedaży Eterny był już na forum wątek.

 

Dobry zakup :D


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest ta Eterna, nie znam tej referencji, czy ten model z wyraźnie zaznaczoną subtarczą faz księzyca to jakaś limitacja czy końcówka serii?

btw gratuluję, koniecznie pochwal się tu i w galerii dobrymi fotkami jak przyjdzie :D

 

Edit: Dzieki TeJot, teraz sobie przypominam że czytałem już gdzieś o tym renderze. W sumie trochę szkoda, dół bez tej subtarczki taki jakiś pustawy mi się wydaje, ale i tak jest świetna (szczególnie z czarną tarczą).

Edytowane przez Sąsiad

(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad,

 

Brak dolnej subtarczy wyróżnia in plus Eternę. Tarcza jest bardziej ascetyczna i nawiązuje asymetrią do jednego przycisku chronografu.

Miałem srebrną i mierzyłem kilka razy czarną, wg mnie srebrna o wiele "dostojniej" się prezentuje na ręku.

 

 

maciek_w,

 

Zamieść koniecznie, bo jest piękna ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarka spodziewam się w połowie stycznia. I mam nadzieję, że do tego czasu nie zjem całych palców (już powoli zbliżam się do połowy paznokci... :))

 

pzdr

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to teraz model z ubiegłego wieku:

0092e3f5509c27d0med.jpg

Edytowane przez emzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoją pokażę

Jest u mnie od kilku dni a już moja ulubienica niewielka ciałem ale ogromna duchem

całe szczęście, że łapkę mam niewielką :rolleyes:

 

Eterna+Matic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żesz, wątek znalazłem na 6 stronie dopiero. Oficjalnie podnoszę go nieco :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek źle się wyraziłem.Bardzo chcę/muszę zobaczyć ten zegarek na żywo...póki co :huh:.

basel11kontiki2.jpg

 

 

 

 

 

Panowie ! Ma ktoś może tą wersje Kontiki ? Oj strasznie mi namieszała w głowie ale na żywo raczej nie da się jej zobaczyć w Warszawie. Może się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej marna szansa niestety ;) Przede wszystkim to jest najnowszy model, a nikt już w tej chwili nie prowadzi

oficjalnej dystrybucji Eterny w Polsce(nie licząc Apartu z jego resztówkami które jeszcze się nie wyprzedały).

Więc tak naprawdę pozostaje liczyć, że może któryś z Kolegów gdzieś nabył i ma u siebie, ale nie kojarzę,

aby ktoś się chwalił :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest do kupienia w Anglii.

Ale nie ma nawet real foto w necie :huh: .

 

Ciężko o ta wersję.Biała z niebieskimi wstawkami z 2011 leżała jakiś czas temu na ebayu.

 

Najlepiej zapytać u źródła.

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na ebay na bransolecie, jednak real foro zupełnie inczej przedstawia barwę tarczy.

 

kgrhqeokjme6pur5fovbokh.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błękit mnie oczarował, a na tej fotce wygląda strasznie słabo ... A co tam w środeczku siedzi ? Dobry mechanizm ? Wart tej ceny ? Pytam bo nie mam pojęcia, a szukam zegarka :huh:

Edytowane przez LuckyLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita Calibre SW 200.

Z punktu widzenia samego mechanizmu bez rewelacji, ale też nie ma na co narzekać. Werk jakich wiele w tym przedziale cenowym.

Jesli chodzi o sam model KonTiki Eterny to świetny wybór. Zegarek z ciekawą historią, uniwerslanym stylu i rozmiarze koperty. W swojej klasie bardzo dobrze wykonany, zwaszcza koperta i bransoleta wyróżniają się pięknymi płaszczyznami i krawędziami. Podsumowując -> fajny casual.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie szukałem divera ale ta eterna na mnie robi wrażenie i nie daje mi spokoju :huh: a inne eterny, które mają odcienie błękitu, niebieskiego też są takie ciemne w realu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii zbyt jaskrawy niebieski będzie mało uniwersalny. Wolałbym taki przygaszony jak powyżej. To zdjęcie też może trochę przekłamywać odcień, jednak taka barwa mnie się bardzo podoba.

 

Podobnie sprawa się ma z Omega Blue HV, na renderach jest intensywny niebieski a w rzeczywistości to przygaszony granatowy co dla mnie akurat jest atutem.

 

render:

 

omegahourvisionbluehv43.th.jpg

 

 

i real:

 

cf211964.th.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.