Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie szukałem divera ale ta eterna na mnie robi wrażenie i nie daje mi spokoju B) a inne eterny, które mają odcienie błękitu, niebieskiego też są takie ciemne w realu ?

W sumie jeśli nikt z nas nie widział na żywo niebieskiej Kontiki, to trudno jest cokolwiek wyrokować.

Z jednej strony ja się spodziewałem że render jest przejaskrawiony, ale z drugiej strony to real-foto też może przekłamywać w drugą stronę (kolor może być niedosycony). Ponadto jeśli błękit jest metaliczny, to dużo może zależeć od oświetlenia. Ja tak mam z niebieskim Seiko (blue FF), w sztucznym niezbyt jasnym oświetleniu, czasami wydaje się prawie czarny, natomiast w jasnym słonecznym oświetleniu lubi błyskać jasnobłękitnymi odblaskami.. To jest nawet ciężko sfotografować.

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie chcialbym przylaczyc sie do klubu Eterna. Kilka dni temu dotarl moj nabytek :(

 

dsc0554399x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się również posiadaczem tego pięknego modelu, po przeczytaniu wątku o nierownych indeksach w Kon Tiki dokładnie obejrzalem moj egzemplarz i jest idealnie wykonany. Doskonała jakość za rozsądne pieniądze. To moja pierwsza Eterna i jestem nią oczarowany. Przepraszam za podwójna odpowiedz i błędy ale nie mam wprawy w pisaniu z tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bólem seca musiałem pozbyć się swojej Soleure, żeby zebrać fundusze na nowy zegarek, Seamaster. Ale do Eterny na pewno wróce, tym razem Kontiki Four Hands.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wygrzebałem w jednym z Apartów KonTiki Date z białą tarczą na niebieskim kauczuku - piękny zegarek. Myślę czy kupić. Cena 8600 minus 30%. Dobra to cena? Pierwszy raz mnie oczarowała jakaś Eterna więc się waham..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj N,

 

Kupuj, kupuj, w tej kolorystyce KonTiki u nas jeszcze nie było - zapraszamy do galerii :(

 

Cena jest do zaakceptowania. W sieci można czasem trafić za ok 4000-5000 zł, z tym że trzeba doliczyć koszty przesyłki, często cła i podatku oraz ryzyko zakupu na odległość.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Kupuj :( To nie takie proste ;) 6 tys to sporo kasy tak czy siak - muszę to przemyśleć. Ale naprawdę piękna jest...

No i taka praktyczna bo i WR200, i dość elegancaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena normalna. Jak się podoba to brać ;) .

Eterna to pięknie wykonane zegarki. Jak się spodoblała w sklepowym oświetleniu to w dziennym pokaże pełną moc :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 2011 leży w Aparcie?

Apart wychodzi z Eterny i nie sprowadzają nowych zegarków. Jesteś pewien?

 

W Poznaniu leży też biała sztuka na skórze ale na pewno nie jest to Date-2011.

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1000000000000000000000000000% - też się dziwiłem. W Galerii Malta - jest na wystawie. Leży na wystawce po lewej stronie szyby. Leży na parcianym pasku, ale kauczuk jest w komplecie.

Pan z obsługi nawet zaznaczył, że to model 2011. Jest tam jeszcze wersja ze złota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tą galerię mi chodzi.

W takim razie pojadę zobaczyć dokładnie.

Cały czas wydawało mi się,że to ta sama którą kiedyś oglądałem czyli biała z czarnymi wstawkami.

 

Jeśli to faktycznie Date 2011 to tym bardziej warto brać ;) .

Taniej niż na ebayu :(

 

Ps:Złota limitka co jakiś czas robi rundę po mieście od sklepu do sklepu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieska, niebieska, ale ma jedna skaze. Na lewej stronie jest lekko trafiona. W sumie do zrobienia, ale ideał nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36536eef8233ad82med.jpg

 

w środku eta 2824 (eterna 12824) ... to, że jest

oryginalna głowy uciąć nie dam, natomiast chodzi

bardzo dokładnie, wygląda, że ok. 2-3 s/dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej marna szansa niestety :( Przede wszystkim to jest najnowszy model, a nikt już w tej chwili nie prowadzi

oficjalnej dystrybucji Eterny w Polsce(nie licząc Apartu z jego resztówkami które jeszcze się nie wyprzedały).

Więc tak naprawdę pozostaje liczyć, że może któryś z Kolegów gdzieś nabył i ma u siebie, ale nie kojarzę,

aby ktoś się chwalił :lol:

 

Jakiś czas temu otrzymałem oficjalną informację z Eterny, że na dzień dzisiejszy dystrybutorem w Polsce jest firma Jansen (Warszawa Pl. Piłsudskiego) - sprawdziłem i faktycznie tak jest - może oferta na miejscu nie jest zbyt bogata, ale np. można obejrzeć kolekcję Madison (włącznie z modelem Madison Eight Days). Tak więc przy okazji warto zajrzeć :) Ja niestety nie jestem posiadaczem żadnej Eterny (jeszcze), chociaż przymierzałem się do Kontiki, ale trafiła się okazja na Fortisa B42, więc mam nadzieję, że Eterna poczeka :) i będę mógł oficjalnie zameldować się w Klubie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mlp

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na ebay na bransolecie, jednak real foro zupełnie inczej przedstawia barwę tarczy.

 

kgrhqeokjme6pur5fovbokh.jpg

 

Pokazałeś złe zdjęcie - niebieski to niebieski - na żywo wygląda super. Ty pokazałeś czarną tarczę - zupełnie inna ref. Zobacz na stronie internetowej...

 

Biała z niebieskimi indeksami już do mnie jedzie z Poznania i będzie czekać w Aparcie w Magnolii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała z niebieskimi indeksami już do mnie jedzie z Poznania i będzie czekać w Aparcie w Magnolii :lol:

 

No to gratulację i czekamy na zdjęcia w galerii.

Strasznie lubie zegarki Eterny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie o pasek do sklepu Jansen ale aż się boję co odpowiedzą... Bo się okazało, że ta w aparcie jest tylko na satynowym pasku. Ale za to na -40% :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koniecznie musimy się zobaczyć w końcu (w przyszły piątek może się uda - info w temacie spotkaniowym), bo ten zegarek od dawna za mną chodził i jest w planach na najbliższy rok - dwa, chciałbym zobaczyć jak się prezentuje. Dostałeś świetną cenę, ja widziałem za circa 5 tys. wersję białą, 2011, na bransolecie, na brytyjskim eBayu i już byłem o krok od zakupu, ale nie wyszło niestety :/ Ale niebieskiej w takiej cenie nie widziałem nigdy, tym bardziej w Aparcie (!).

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie jest 8210zł minus 40%. Ale najpierw jedzie do Cetrali i muszą ją w jednym miejscu przeszlifować bo ma wybłyszczenie na jednym boku. Tak więc pewnie koło poniedziałku wyląduje dopiero we Wrocławiu. Tylko ten pasek mi nie pasuje - chce kauczuk :lol:

 

Co do spotkania - chętnie - ale w ten piątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kauczuk niebieski to świetny wybór, do kompletu mimo wszystko chciałbym też bransoletę - poprzedni model miał ją bardzo dobrze wykonaną, ten pewnie również. Fajnie, że będzie egzemplarz we Wrocławiu!

 

A co do spotkania to w przyszły piątek, dajmy sobie trochę czasu na zorganizowanie wolnego popołudnia :lol: Info w wątku podstolikowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu otrzymałem oficjalną informację z Eterny, że na dzień dzisiejszy dystrybutorem w Polsce jest firma Jansen (Warszawa Pl. Piłsudskiego) - sprawdziłem i faktycznie tak jest - może oferta na miejscu nie jest zbyt bogata, ale np. można obejrzeć kolekcję Madison (włącznie z modelem Madison Eight Days). Tak więc przy okazji warto zajrzeć :) Ja niestety nie jestem posiadaczem żadnej Eterny (jeszcze), chociaż przymierzałem się do Kontiki, ale trafiła się okazja na Fortisa B42, więc mam nadzieję, że Eterna poczeka :) i będę mógł oficjalnie zameldować się w Klubie.

Pozdrawiam.

 

Też mi się tak wydawało że nowym przedstawicielem jest Jansen ponieważ w ostatnim Chronosie widziałem reklamę Eterny Madison Eight Days (piękny zegar swoją drogą) i firmy Jansen. Dobrze że w ogóle jest jakiś przedstawiciel, tylko że o samej firmie Jansen na naszym forum wcześniej były niezbyt pochlebne opinie. Dziwne jest chociażby to że Jansen nie ma swojej strony internetowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.