Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

www.jansen.waw.pl

 

Wójek Google nie boli w obsłudze....

Czyli to oznacza, że Jansen jest już dla Ciebie, kolego Artisan, mniej dziwny?

 

Ja tam jestem zadowolony z ich obsługi. Miłe Panie, zawsze starają się pomóc. W Eternę dopiero weszli i uważam, że u nich będzie się sprzedawać, w przeciwieństwie do Apartu...

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, a widziałeś tam gdzieś u nich może na półeczce Kontiki XXL..?

 

Wiem, że można zadzwonić, ale dziś już nie dam rady.

 

A na stronie słowa o Eternie nie ma.

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem... Była moja i jeszcze jedna złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.jansen.waw.pl

 

Wójek Google nie boli w obsłudze....

Czyli to oznacza, że Jansen jest już dla Ciebie, kolego Artisan, mniej dziwny?

 

Ja tam jestem zadowolony z ich obsługi. Miłe Panie, zawsze starają się pomóc. W Eternę dopiero weszli i uważam, że u nich będzie się sprzedawać, w przeciwieństwie do Apartu...

 

Gdy sprawdzałem na wójku jakieś 2-3 tyg. temu to nie mieli swojej strony, (więc raczej dziwne w dzisiejszych czasach). Zaraz na nią wejdę i oblukam. Co do opinii to powołałem się na oddzielny temat poruszany na forum, wypowiadali się głównie miłośnicy marki Panerai. Ja osobiście nie miałem do czynienia z tą firmą i swojej osobistej opinii (poza brakiem własnej strony www) nie wyraziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupiłem w proworth.com kolejna Eterne Soleure cool.gif

 

referencja 8310.41.18.1185

 

 

jak tylko przeleci ocean i celnicy ogołocą mój portfel o kolejne kilka stówek

dodam fotę nadgarstkową

post-40237-0-95857000-1334941771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odir tego numeru ref co podałeś nie znalazłem u nich na stronie.

 

ale jest tam mój upatrzony model 8340.41.44.1175

Ile trzeba doliczyć % lub PLN do ceny ze strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odir tego numeru ref co podałeś nie znalazłem u nich na stronie.

 

ale jest tam mój upatrzony model 8340.41.44.1175

Ile trzeba doliczyć % lub PLN do ceny ze strony?

 

nie ma bo mieli tylko 1 sztuke i ja ją kupilem ;]

 

3zl cła i 23% VAT od ceny i przesylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przepuszczą ją krwiopijcy przez cło, poproszę o możliwość rzucania okiem :) i przymiarki...

 

Gdyż czarna wersja kusi, oj kusi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przepuszczą ją krwiopijcy przez cło, poproszę o możliwość rzucania okiem :) i przymiarki...

 

Gdyż czarna wersja kusi, oj kusi..

 

zaden problem. zgadamy sie jak juz bedzie w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie ile będziesz czekał?

 

troche off topa robimy ;p

 

mysle ze max 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odir bardzo przyjemna Eterna :) . Gratuluję.

Dlaczego tak długo będzie leciała do ciebie?

 

Oczywiście czekam na foty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odir bardzo przyjemna Eterna :) . Gratuluję.

Dlaczego tak długo będzie leciała do ciebie?

 

Oczywiście czekam na foty ;)

 

wczoraj dostali kase na paypal, wiec pewnie wysla jak wejdzie im na konto, przyleci do PL moze do piatku potem dlugi weakend pewnie UC nie bedzie pracowal zanim dotra do mnie z oswiadczeniami celnymi one musza wrocic do UC, i w zwiazku z tym ze doplata bedzie z 600-700zł nie puszcza za pobraniem tylko przelew podatku najpierw. mniej wiecej dlatego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja sie lekko skomplikowala.... wyslalem pieniadze paypalem na adres email ze strony proworth.com 2 dni pozniej tj. wczoraj dostalem maila ze powinienem wplacic na inny adres bo z tego nie maja mozliwosci odebrac kasy. Na PP nie mam opcji anuluj etc... zalozylem sprawe o cofniecie wplaty w zwiazku z nieotrzymaniem zakupionego przedmiotu. Proworth nie odpisal mi wczoraj . Dziwa sprawa bo po wpisanie adresu i wsslaniu kasy PP odnalazl w bazie ze to proworth itd. Bede was informowal.

 

 

edit:

 

dziekuje koledze InfectedControl za pomoc, sprawa wyjasniona kasa jednak nie wraca a zamowienie bedzie realizowane dalej. okazalo sie ze wprowadzono mnie w blad mowiac ze nie sa w stanie odebrac pieniedzy z innego adresu email ktory i tak dodany jest do konta PP.

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy!

 

Może kilka słów dla tych, którzy zastanawiają się na zakupem nowej Eterny.

 

Otóż mam od kilku lat KonTiki, która mnie nigdy nie zawiodła.

 

Jestem żeglarzem i potrzebny mi był zegarek, który wyraźnie pokaże godzinę w nocy, na morzu. No i oczywiście w dzień - będzie fajnie wyglądał. KonTiki spełniła wszystkie moje oczekiwania. Od 4 lat używana w słońcu i burzach, przy nurkowaniu i przy zmianie żagli gdy się robiło wietrznie - przeżyła wszystko bez żadnej usterki czy nawet rysy. Od wiosny do jesieni żeglowałem z nią co weekend po słodkich wodach, w lecie - kilka tygodni po Adriatyku. Jak widzicie - KonTiki przeszła niezłą szkołę. Ani razu się nie otworzyła bransoleta, ani razu nie było problemów ze szczelnością. A dokładność? Prawie niezmiennie + 3 sekundy na dobę.

 

Tak wygląda Kontiki w nocy.

 

5fa0a8c9837b1e4cm.jpg

 

A tak - gotowa do sprzedaży.

 

e277e447099c5e16m.jpg

 

Tak. Niestety sprzedaję ją właśnie. Kupiłem niedawno Omega Planet Ocean Big Size no i... - trzeba podratować kasę.

 

Pozostanie w mej pamięci jako bardzo wygodny w noszeniu, niezawodny i atrakcyjny zegarek. Polecam niezdecydowanym.

 

 

Wasz

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegos czasu jestem posiadaczem Eterna Matic 1000 5 star piekny zegarek i niby chce go sprzedac ale mam mieszane uczucia czy aby warto?

Model jest niesamowicie podobny do tego Rolexa: http://fabsuisse.wordpress.com/2011/09/25/rolex-oyster-perpetual-datejust/

 

ja mam takie pięć gwiazdek - czyli podobną circa z 1972 roku i na pewno nie sprzedam. Doskonały,

wygodny zegarek i bardzo dokładny. Po korespondencji z Ronaldem Ranfft'em upewniłem się,

że jest to oryginalny model eterny produkowany na rynek dalekowschodni w latach siedemdziesiątych

i niesprzedany z uwagi na "kryzys kwarcowy". Koperty, bransoleta, wskazówki, tarcza i szkło

produkowane było wówczas przez eternę w Tajlandii do tego montowano oryginalny meachnizm

eterna 12824 czyli eta 2824 - mój zegarek ma najstarszą wersję tego mechanizmu w końcu

produkowanego do dziś jako eta 2824-2 ... Przybył do mnie z HongKongu i jak ruszył to nie zatrzymał

się ... spóźnia się mniej więcej 5 s/dobę co biorąc pod uwagę, że mechanizm nie pracował

jakieś 30 lat jest bardzo dobrym wynikiem ...

 

2f35a96bba2a7399.jpg

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie korzystal ktos z serwisu eterny? Strona odsyla do apart tzn ze oni odsylaja do szwajcarii czy sami majstruja?

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od zakresu naprawy. Np. wymiana tarczy - Szwajcaria.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od zakresu naprawy. Np. wymiana tarczy - Szwajcaria.

 

a jakis przeglad, smarowanie, regulacja? jak oni sami pod poznaniem to robia to jakos mnie nie przekonuje zdecydowanei w tym przypadku wole andrzeja w. bez dwoch zdan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość napraw grawancyjnych z tego co zapamiętałem z wymiany maili z serwisem Apartu jest realizowana w Szwajcarii. Nie wiem jak z pogwarancyjnymi naprawami. Jak chcesz to wyślę Ci namiar na serwis to się dowiesz bezpośrenio.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

puscilem zapytanie do Pani Sylwii N. z serwisu Apart, zobaczymy co odpisze.

 

 

odpowiedź z Apart:

 

"Koszt systematycznego serwisu to około 480zł, natomiast ostateczną wycenę będziemy mogli podać po wykonaniu ekspertyzy.W przypadku braku zgody na naprawę koszt ekspertyzy to 100zł.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 13px; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.917969); "><br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 13px; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.917969); ">W niektórych przypadkach konieczne jest wysłanie zegarka do serwisu producenta, natomiast o tym fakcie zostanie Pan również poinformowany."

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się chwaliłem w innym miejscu a teraz trzeba tutaj :P

post-32260-0-41649300-1338483446_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni nabytek za Wielką Wodą :)

Eterna Soleure 8310.41.18.1185

post-40237-0-09901000-1338642298_thumb.jpg

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

victor86, Odir świetne sztuki Panowie B) . Gratuluję :)

 

Za mną ostatnio mocno chodzi 1973 - tylko ta cena... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.