Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie korzystal ktos z serwisu eterny? Strona odsyla do apart tzn ze oni odsylaja do szwajcarii czy sami majstruja?

Serwisują również w UHR-WERK Wiedeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem w apart ustalic kto wykona platny przeglad i wyszlo ze sami to zrobia bez odsylania. w ostatecznosci wycofalem sie czasowo... Z drugiej strony skoro eterna pozwala im majstrowac w zegarkach to chyba maja specjalistow i wiedze... Chyba... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna od niedawna ma serwis we Wrocławiu ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości mam pytanie, może się komuś przyda, mój ledwo co kupiony, więc mam czas.

 

Czy lepiej wysłać na przegląd zegarek z mechanizmem ETA, ale różnych firm do serwisu Eterny, czy lepiej wysłać do serwisu SG, z tym tyle złego o nich na forum jest, czy lepiej dać do zegarmistrza poza oficjalnym serwisem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważył już ktoś, że Eterna wprowadziła nowy model - Tangaroa? Jak wrażenia? Wersja chrono całkiem fajna!

 

tangaroa_paysage.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w ogóle mi się nie podoba, jakoś mi nie pasują te kolory. Z jasną tarczą wygląda zdecydowanie lepiej, tylko na ile będzie to czytelny zegarek? Biała tarcza, białe wskazówki...

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza wygląda na szarą, czytelność niezła, ale ogólne wrażenia niezbyt dobre. Paskudna bransoleta.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wersja biała jak i czarna, zobacz sobie na strone Eterny. Jest też bez chrono, ale nic specjalnego moim zdaniem.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem w tej prostocie jest jakiś nieokreślony urok tego zegarka. Przydały by sie jeszcze tylko zdjęcia tego zegarka, a nie same rendery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwadło.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo, Eterna z Chińczykami idzie w złą stronę - mam nadzieję że się mylę.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest klasyczna piękna ETERNA....

post-48174-0-07295800-1343972912_thumb.jpg


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest ta eterna. Szkoda, że nie był ten model dostępny w Aparcie. Można było by nabyć go z 30% zniżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości mam pytanie, może się komuś przyda, mój ledwo co kupiony, więc mam czas.

 

Czy lepiej wysłać na przegląd zegarek z mechanizmem ETA, ale różnych firm do serwisu Eterny, czy lepiej wysłać do serwisu SG, z tym tyle złego o nich na forum jest, czy lepiej dać do zegarmistrza poza oficjalnym serwisem ??

 

 

tez sie zastanawiam, narazie odpuscilem temat bo zagarki swieze, ale takie pytanie przeszlo mi przez glowe... nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To ja też się przypomnę...

Już od paru lat razem, w szczęśliwym związku :D

 

Czas pokaże czy nowy właściciel rozwinie Eterne w dobrym kierunku.

 

Pozdrawiam wszystkich.

post-3989-0-56338700-1344437541_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże czy nowy właściciel rozwinie Eterne w dobrym kierunku.

 

Co do kierunku rozwoju, to jak na razie widzę miotanie się i brak konkretnej strategii.

Model Adventic to stylistyczna awangarda próbująca nawiązać do klasyki z 1960 roku czyli modelu Centenaire - jak dla mnie mało udanie.

 

Drugi z nowych modeli: Tangaroa to po pierwsze kontynuacja kolekcji Soleure (bez znaczących zmian) a po drugie wtórne nawiązanie do modelu Kontiki. (Tangaroa w mitologii Maorysów był bogiem morza).

 

Tak więc na razie widać niezdecydowanie i badanie rynku poprzez testowanie klientów.

 

 

PS

Winszuję KonTiki, to najwspanialszy model w historii Eterny.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uważam, że te nowe kolekcje nie są takie złe, zwłaszcza Adventic wygląda ciekawie. Niestety cena jest masakryczna, rozumiem, że własny mechanizm, nowy model, ale zwaliła mnie z nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Astalem. Mnie osobiście Adventic (srebrny i czarny) się bardzo podoba.

Cena już nie :D

Design Tangaroa'y jest bardzo uniwersalny to duża zaleta, idealny zegarek na co dzień.

 

Kierunek robienia zegarków casualowych, lecz nietuzinkowych, z własnymi mechanizmami może umocnić

pozycję Eterny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Drugi z nowych modeli: Tangaroa to po pierwsze kontynuacja kolekcji Soleure (bez znaczących zmian) a po drugie wtórne nawiązanie do modelu Kontiki. (Tangaroa w mitologii Maorysów był bogiem morza).

 

Tak więc na razie widać niezdecydowanie i badanie rynku poprzez testowanie klientów."

 

 

Eterna była sponsorem ekspedycji Tangaroa,

stąd nazwa serii.

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytywam u kolegów o to, który cokolwiek wie o takiej kon-tiki? :rolleyes:

 

eterna_kon_tiki_diver_1.jpg

 

http://www.freshpilot.com/eterna-kontiki-diver-watch/

 

Artykuł z 2007, i ani widu ani słychu..

Studyjniak, czy wyszło w tak krótkiej serii, że nie ma na wtórnym?


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Oślepłem chyba zupełnie..

Ale cena kosmiczna :(


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z użytkownikiem RobNYC - miał, bądź ma tą Eterne. Pokazywał ją swego czasu dość często na forum.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście ta Tangora się bardzo podoba. Jak dla mnie wielki plus!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna była sponsorem ekspedycji Tangaroa,

stąd nazwa serii.

 

Owszem, w 2006 r. wnuk Thora Heyerdahla przewodniczył (czy raczej brał udział w) wyprawie Tangaroa, która była powieleniem Wyprawy KonTiki. Niemniej w samym zegarku brak spójności z wyprawą morską, która cechowała model konTiki. Ot choćby wodoszczelność klasy 50m jest domeną zegarków garniturowych. Charakterystyczne trójkątne indeksy KonTiki, "ryt" tratwy na deklu, wyższa klasa WR to wyróżniki modelu Kontiki, których brak w Tangaroa. Dodając do tego powielenie stylistyki Soleure mamy niespójną stylistykę z zamysłem samej wyprawy. I choć model sam w sobie ładnie zaprojektowany to czuję niedosty w kwestii całości.

 

eternatangaroa7bea1.jpg

 

 

 

Pozostaje cieszyć się ponadczasową KonTiki z 1958 roku :)

 

kontiki1958.jpg

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.