Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się zapytywam u kolegów o to, który cokolwiek wie o takiej kon-tiki? :rolleyes:

 

eterna_kon_tiki_diver_1.jpg

 

 

 

wygląda teraz tak ... i nazywa się Porsche Design P6780 Diver

 

Porsche-Design-P6780-watch-6.jpg

 

http://www.ablogtoread.com/porsche-design-p6780-diver-watch-is-hand-me-down-eterna/

 

 

piotrek

Edytowane przez michalop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, bo grono myślę najbardziej adekwatne: od dawna chodzi za mną Soleure Single Button Chronograph. No i trafia się tu:

http://www.ebay.pl/itm/280936662815?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_500wt_1413 nie mogę jednak znaleźć modelu z cyframi zamiast kreseczek i jestem w kropce co o nim myśleć, a chętnie dołączyłbym do grona użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje cieszyć się ponadczasową KonTiki z 1958 roku :)

 

kontiki1958.jpg

 

lub założyć jej współczesny odpowiednik ;) tyle się wczoraj ich naoglądałem, że dziś nic innego nie mogło się znaleźć na nadgarstku :)

 

snc03176.jpg

 

snc03178.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! do tej pory tylko podczytywałem forum , ale przyszła pora się poradzić. Chodzi mi o Soleure Automatic, może ktoś taki nosi? Przymierzam się do zakupu już od dłuższego czasu, teraz znacznie obniżyli jego cenę , byłem dzisiaj w Aparcie i jeszcze raz go przymierzałem. Parametry ma dobre , tylko wolałbym usłyszeć opinie użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Soleure Moonphase Chronograph i jedyna wada jak dla mnie to rozmiar koperty 42mm. Wersja Automatic ma nieco krótsze uszy niemniej to duży zegar i nie do każdego nadgarstka będzie pasował. Warto założyć na rękę przed decyzją o zakupie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest klasyczna piękna ETERNA....

post-48174-0-07295800-1343972912_thumb.jpg

Popieram w całej rozciągłości


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! do tej pory tylko podczytywałem forum , ale przyszła pora się poradzić. Chodzi mi o Soleure Automatic, może ktoś taki nosi? Przymierzam się do zakupu już od dłuższego czasu, teraz znacznie obniżyli jego cenę , byłem dzisiaj w Aparcie i jeszcze raz go przymierzałem. Parametry ma dobre , tylko wolałbym usłyszeć opinie użytkowników.

 

ja mam 2 soleure. moge polecic z czystym sumieniem. tym bardziej ze jest szansa na to ze do rotomatu dolaczy juz trzecia eterna tym razem kontiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niebieską tarczą jest przepiękna

 

taka?

post-40237-0-67386900-1345904719_thumb.jpg

 

 

za mną chodzi taka na bransolecie...

 

post-40237-0-84828000-1345904836_thumb.jpg

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ostatnio zobaczyć niebieską kontiki :rolleyes:.

 

Piękny zegarek ,rewelacyjna guma i chyba jeszcze lepsze zapięcie B).

Kolor pomimo ,że ciemniejszy niż na renderach daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie bardzo intryguje niebieska KonTiki, muszę koniecznie zobaczyć na żywo!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie obejrzałem kilka wariantów Kontiki Date i... jakoś opadł mój entuzjazm. Na renderach wyglądały ciekawie a na żywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Waldii

 

Zegarek jest kompletnie "zwyczajny", po prostu nic w nim nie zachwyca, jakość wykonania też zwyczajna (rozczarowujące, ale koperta jest wykończona na poziomie mojej Certiny), w środku najtańszy werk a cena za to zupełnie z sufitu. Wystarczy położyć obok tej Eterny nowego Bonda z ceramiką (cena jest w zasadzie niewiele wyższa) i ten po prostu przejeżdża po Kontiki walcem. No i odcień niebieskiego w Eternie tez taki sobie, tu także Omedze wyszło to lepiej. W sumie szkoda bo zawsze miałem sympatię do Eterny a linia Kontiki to, w końcu kawałek historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Siła kontiki tkwi w szczegółach,detalach, smaczkach oraz jakości wykonania.

Fakt ,że w sklepowym oświetlenu mogą wydawać się mało ciwkawe ale żeby aż tak ;).

 

Oczywiście każdy czego innego oczekuje B) .

 

Ja oglądałem niebieskiego Date u Dolińskich i specjalnie podszedłem z zegarkiem do okna żeby zobaczyć jak w pracuje w świetle dziennym.Jak dla mnie super :) i jakościowo jest to poziom FH.

 

dsc037762.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Siła kontiki tkwi w szczegółach,detalach, smaczkach oraz jakości wykonania.

Fakt ,że w sklepowym oświetlenu mogą wydawać się mało ciwkawe ale żeby aż tak ;).

 

Oczywiście każdy czego innego oczekuje B) .

 

Ja oglądałem niebieskiego Date u Dolińskich i specjalnie podszedłem z zegarkiem do okna żeby zobaczyć jak w pracuje w świetle dziennym.Jak dla mnie super :) i jakościowo jest to poziom FH.

 

dsc037762.jpg

 

świetne zdjęcie !!

 

>>Waldii

 

Zegarek jest kompletnie "zwyczajny", po prostu nic w nim nie zachwyca, jakość wykonania też zwyczajna (rozczarowujące, ale koperta jest wykończona na poziomie mojej Certiny), w środku najtańszy werk a cena za to zupełnie z sufitu. Wystarczy położyć obok tej Eterny nowego Bonda z ceramiką (cena jest w zasadzie niewiele wyższa) i ten po prostu przejeżdża po Kontiki walcem. No i odcień niebieskiego w Eternie tez taki sobie, tu także Omedze wyszło to lepiej. W sumie szkoda bo zawsze miałem sympatię do Eterny a linia Kontiki to, w końcu kawałek historii.

 

troche rozczarowujące, musze zatem zlokalizowac Kontiki w 3miescie i ocenic na zywo... moje doswiadczenia po 2 roznych wersjach soleure sa pozytywne, nawet bardzo.

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Odir

 

Oglądałem także egzemplarz Soleure (z czarną tarczą)i tu tez wrażenie takie sobie - Tarcza ok, ale wykończenie koperty mogłoby być lepsze a pełny dekielek zupełnie nieciekawy. Na plus ładny pasek z gada, ale motylek jak od innego zegarka - siermiężny i za duży. Cena, imho także zbyt wysoka. Za podobne pieniądze, chociażby FC robi lepsze zegarki.

 

>>Waldii

 

Kontiki FH wygląda znacznie ciekawiej od Date - za sprawą datownika coś się na tarczy dzieje a i sama wypukłość tarczy działa na plus. ale czy 11kzl za FH to już nie przegięcie?

 

Ja generalnie jestem dosyć "czepialski" jesli idzie o wykończenie i dbałość o szczegóły, więc pewnie dla większości poziom wykonania Kontiki będzie ok. No ale co zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odir

 

 

Dzięki :)

 

Kontiki znajdziesz teraz tylko w Warszawie i Wrocławiu.

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy 11kzl za FH to już nie przegięcie?

 

rozumiem, że chodzi 0 11 tys. zł, gdzie taką cenę widziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chodzi 0 11 tys. zł, gdzie taką cenę widziałeś?

 

Kyle zajrzyj na stronę Dolińskiego ;)

 

A jeśli chodzi o Kontiki Date to faktycznie na renderach wygląda pięknie ale ostatnio oglądałem zdjęcia w necie wersji z białą tarczą i nie wygląda jakoś powalająco. Mam nadzieję że na żywo wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się zdublowało

Edytowane przez krisp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle zajrzyj na stronę Dolińskiego ;)

 

No tak :) , ale to śmiechu warte. Pomijając możliwość zakupu poprzez Stanisława (o ile pamiętam 2 tys. chf), to w Aparcie FH miała regularną cenę 7 tys. zł, a jak wyprzedawali Eternę - trochę poniżej 5 tys. zł. Zastanawiam się, ile moja używana z bransoletą NOS będzie niedługo warta wg Dolińskiego :lol: .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle w pelni sie zgadzam. Pamietam w jakich cenach byla w Apartach. Zegarek jest znakomity ale obecnie mocno przewartosciowany. W srodku tyka tam tylko standardowa Eta jak w Tisotach za 1500 zl (no moze w innej wersji wykonania ale to nadal za malo). Najwieksza wada tego zegarka w obecnej cenie jest mechanizm.

 

Wydajac okolo 10 000 wolalbym juz kupic Omege,Taga itp.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.