Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

320 vs 321 vs 372

  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A tego nie rozumiem. Wielu zarzuca temu Pamowi, ze szklo nie szafirowe a Omega Speedmaster to co? Tez ma wersje z hesalitem nawiazujacym do historii i tutaj juz nikt sie nie dziwi :lol:

 

Dlaczego? Wyglada przepieknie :lol:

 

 

Ja się dziwię. Tej Omegi też bym nie kupił. Szafir jest nie do zastąpienia chyba że przez ultra lekkie "szkło" stosowane przez RM ale nie miałem nigdy okazji zobaczyć.

Co do tego PAMA to nie rozumiem zakupu zegarka nawet za kilka tysięcy złotych a co dopiero za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych po to żeby po dwóch miesiącach codziennie irytować się zarysowaniami. Od premiery ten model roztacza jakąś magię nad częścią forumowiczów czego zupełnie nie rozumiem i czego upust dałem wcześniej.

Wracając do wyboru powiem jeszcze jedno. Miałem dwa PAMY, oba świetne, oba zupełnie inne. Nigdy nie miałem "ascetycznego" modelu i przy takim wyborze wybrałbym jedynie 321. Zegarki się nudzą, żeby nie wiem jaki to był zegarek to prędzej czy później musi się znudzić. Opcja z rezerwą jest atrakcyjniejsza, ciekawsza i dłużej będzie cieszyć. To oczywiście moje zdanie ale po to powstał ten temat żeby autor mógł poznać różne punkty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po to powstał ten temat żeby auor mógł poznać różne punkty widzenia.

Słusznie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem narzekania na pleksi w kontekście ceny. Takiego zegarka nie kupuje się ze względu na walory użytkowe, a różnica w kosztach produkcji to może z 10$ na korzyść plastiku :lol: Zarysowania i tak się robią od samego patrzenia - jeśli nie na szkiełku, to na stali. Trzeba z tym żyć wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-81091200-1331834806.jpg

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego zegarka nie kupuje się ze względu na walory użytkowe,

Jak to nie? Ma być piękny, "uduchowiony" -) i ma cieszyć w trakcie noszenia

Gdyby miał to być element "dziedzictwa" rodzinnego, coś w charakterze rodzinnego skarbu to te same pieniądze zainwestowałbym w nową kieszonkę jednego z topowych producentów. W innym przypadku walory użytkowe są bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam również rozważać 233. Co o nim sądzicie?

 

 

Zastanów się co jest Ci bardziej potrzebne GMT czy dłuższa rezerwa chodu

233 to świetny zegarek. Porównałbym na żywo. Inaczej nie jestem w stanie Ci pomóc. Na podstawie zdjęć wybieram 233

ale z tego zaraz zrobi się konkurs, który PAM jest najładniejszy.

Wtedy wybieram 243 :-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam również rozważać 233. Co o nim sądzicie?

 

post-19120-0-78551800-1331834807.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Brak 9 i trochę trzeba się nakręcić koronką:lol: Mi się wszystkie w sumie podobają ale ciagnie mnie najbardziej i tak do 112, którą prawie juz kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat, GMT mi się przyda na wakacjach ale i nie tylko. 8 dniowa rezerwa również fajna sprawa :lol: Z tym konkursem na najładniejszego pama masz rzeczywiście racje. W każdym razie nie uśmiecha mi się czekać tyle czasu na przymiarke 372... Natomiast 233 jeszcze na żywo nie widziałem a na zdjęciach miażdży.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ,żę tak będzie . Carlito1 , czy ja Ciebie nazwałem gdziekolwiek bogaczem ? Nie uważam , że nim jesteś bo Cię nie znam , a zegarki na pewno o tym nie świadczą.

 

Pisząc wcześniejszy post chodziło mi o to , że jeżeli mam do wyboru te 3 zegarki to wybieram ten który dla mnie jest nabardziej funkcjonalny . Słowa "bogacz" nie nawiązywałem do Ciebie ale do kogoś kto ma kasę żeby sobie pozowlić na zegarek po to by go tylko trzymać w kolekcji , patrzeć na niego i zakładać na jakieś szczególne okazje , żeby go nie uszkodzić nie porysować. I według mnie taką rolę spełnia tu własnie 372 , a dwa pozostałe są jak dla mnie po prostu bardziej użyteczne.

 

Więc ogólnie wrzuć na luz :lol:. Jakoś strasznie spięty jesteś na posty/komenarze które nie odnoszą się bezpośrednio do Ciebie , a ewidentnie starasz się z nimi utożsamiać.

 

Źle mnie po prostu zorumiałeś stąd nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że do spinania się przez internet mi bardzo daleko a już napewno z niczym się nie utożsamiam. Mniejsza z tym, nie zaśmiecajmy już tematu bzdurami.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mnie nie rozumiesz , ale nieważne. Masz rację , zajmijmy się zegarkami. I jak już pisałem mój głos na 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elvvis, rozumiem - jest już orajt.

 

Panowie, czy 233 ma bardziej wypukłe szkiełko niż 320 ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 233 ma bardziej wypukłe szkło . Zobacz na filmiku od 53 sek. :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zmieniam glos na 233:P


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, czytam posty twoje jak i reszty i przyznam że po przemyśleniu zmieniłem swój głos na 320. Dla mnie poza wskazówką GMT jest idealny ale skoro chcesz GMT to wydaje mi się odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawrót głowy z tymi Panerai :lol:

 

Na pewno odrzucił bym Pamy bez sekundnika i z Plexi

 

Masz jakiś zegarek z długą rezerwą chodu? Chyba nie? Nowy zegar, nowa komplikacja? Może to jest trop?

No i ręczny naciąg w Panerai to jest to. Sama przyjemność, raz na osiem dni :lol: Tak nr 233!

 

Powiem tak - co byś nie wybrał to będzie dobry, słuszny wybór


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mimo woli 372 również odpada. Pozostaje 320 i 233. Teraz pytanie które brzmi : czy warto tyle dopłacać za 233?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pierwszy Pam, to moim zdaniem nie warto dopłacać. Przecież i tak celujesz w doskonały model (320), koperta 1950, automat z doskonale umieszczonym wskaźnikiem rezerwy chodu, GMT, data, możliwość szybkiej zmiany pasków, czego chcieć więcej? A jak będziesz chciał hand winding to kup do wyboru wersję historyczną (kwintesencję PAMA) 0005, 111, 112


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie i bezapelacyjnie 320-tka... :lol: Bobwoj napisał wszystko...


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność to :

 

1. 320 - za całokształt po prostu z tych trzech najbardziej mi się podoba

2. 372 - umieściłem go jako drugiego ponieważ nie wiem jak na "żywo" wygląda to wypukłe szkiełko,

3. 321 - gdyby miał coś na wzór chronografu to byłby wyżej,średnio podobają mi się "wskażniki" które nie używam lub mało "pomagają"


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory byłem całkowicie za 321. Rezerwa chodu - jak najbardziej praktyczna + GMT w ładnie zawoalowanej formie (mało rzucająca się w oczy wskazówka) dają w sumie tarczę nie nudną, ale też nie przeładowaną. Potem dodałeś 233 z 8-dniową rezerwą chodu i tu pojawiła się zagwozdka - co lepsze: 8 dni rezerwy to nie 72 godziny, z drugiej strony i wskaźnik rezerwy i GMT...

W końcu zaważyła stylistyka - wskaźnik rezerwy w 321 jest ładniejszy od tego w 233

 

Więc 321...


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory ból głowy :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnnie 321 nie jest jakis przeladowany.....jest taki wysmakowany :D

 

Poza tym 21 dzieli sie na 7 a to daje ta 3 z przodu :rolleyes:


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.