Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aldareal

Pytanie zegarek delbana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pytanie odnosnie starego zegarka delbana. Moj zegarek jest stary i na chodzie. Ma on numer 114 201 i ciekawi mnie z jakiego moze byc roku. Prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam pytanie odnosnie starego zegarka delbana. Moj zegarek jest stary i na chodzie. Ma on numer 114 201 i ciekawi mnie z jakiego moze byc roku. Prosze o szybka odpowiedz.

 

Pozwolę sobie zacytować (z całym szacunkiem) Piotra R. : ".....moja szklana kula nawaliła" hehe.

Więc tak na szybko- zegarek jest z przedziału 1900-2000 :lol:.

Bez zdjęć mechanizmu niczego dokładniejszego się nie dowiesz.

Pozdrawiam ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Więc tak na szybko- zegarek jest z przedziału 1900-2000

 

DELBANA została założona w 1933 roku przez Goliardo Balda sen Della. Jako młody człowiek, wyemigrował do Szwajcarii wraz z rodziną z Republiki San Marino w 1920 roku.

 

Rodzina znalazła nowy dom w Grenchen u podnóża gór Jura .

 

Nie trwało długo, zanim Goliardo Balda mieszkający już w Grenchen zaczął pasjonować się zegarkami, wynikiem czego było założenie DELBANA w 1933 roku.

 

DELBANA - nazwa wywodzi się od pierwotnego nazwiska założyciela Goliardo Della Balda. Wieża w logo ma symbolizować utrzymującą się silną przynależność do ojczyzny. Trzy wieże w fladze narodowej San Marino były dla niego symbolem siły, niezależności i wolności. Te cechy mialy być siła marki DELBANA.

 

Od 1930 do 1950, Ameryka Południowa zaliczana jest do głównych rynków DELBANA, do których póżniej dołączyły jako zbyt Europa Wschodnia, a zwłaszcza Polska. Dziesiątki tysięcy mechanicznych zegarków DELBANA były sprzedawane w krajach komunistycznych, w których były czasami nawet akceptowane jako środek płatniczy dla pozostałych towarów, nawet w przypadku środków spożywczych!

 

Marka DELBANA jest do dzisiaj bardzo dobrze znana w całej Europie Wschodniej.

 

Na początku 3-go tysiąclecia, marka DELBANA została zintegrowana z działaniami Delma Watch Ltd. i nadal funkcjonuje jako niezależna linia produkcyjna(marka) zegarków pod plaszczykiem Delma Wtach Ltd.

 

A więc jak widać zegarek nie może pochodzic z okresu 1900-2000, ale z początku lat 50-tych. Strzelam w ciemno iż wyrób oparty jest na mechanizmie Felsa 465N.Autora tematu proszę o umieszczenie zdjęcia w celu potwierdzenia moich domysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza bo jest napisane: "zegarek jest z przedziału 1900-2000" a nie z przełomu lat... Tym samym chciałem powiedzieć że ciężko jest określić jednoznacznie wiek tylko na podstawie opisu: "....Moj zegarek jest stary i na chodzie. Ma on numer 114 201...".

Pozdrawiam ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Oczywiście ze bardzo często jest cieżko określić pewne rzeczy bez zdjęć.Mnie jednak w tym przypadku wystarczyły same numery z dekla , aby zawezic tak szeroki przedział.

 

Witam !

 

Mam pytanie odnosnie starego zegarka delbana. Moj zegarek jest stary i na chodzie. Ma on numer 114 201 i ciekawi mnie z jakiego moze byc roku. Prosze o szybka odpowiedz.

 

Moj też jest stary i ma numer 114012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to tylko różnica 189 numerów "między Wami" :D. Więc Kaido2 jeśli m.in. po numerach można stwierdzić lata produkcji to zegarek aldareal'a w zasadzie sama koperta będzie wiekowo podobny do Twojego zegarka.

Więc tak czy inaczej trzeba poczekać na zdjęcia mechanizmu żeby ustalić lata produkcji w 100% ... ale i tak już się coś wyjaśniło :rolleyes: : "Kryminalna zagadki KMZiZ" hehe

Pozdrawiam ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

A to czy nie jest to składaczek to już inna historia. Autor zapytał o wiek na podstawie numerów toteż odpowiedziałem.W oryginale ten zegarek powinien być na F465N sygnowanym Delbaną , a także powinna to być mała Delbanka fi 33 bez koronki z centralnym sekundnikiem.Wskazówki powinny być mieczowe z masą fosforową(turkus) natomiast sekunda strzałka z czerwonym grotem.Tarcza murzynek albo ecru ze złoconymi cyframi.Dodatkowo na blacie powinny znajdować się swiecace fosforowe kulki.Koperta mosieżna chromowana.Podejrzewam że to będzie jeden z najpospolitszych modeli jaki trafiał na nasz rynek na początku lat 50-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czy nie jest to składaczek to już inna historia. Autor zapytał o wiek na podstawie numerów toteż odpowiedziałem.W oryginale ten zegarek powinien być na F465N sygnowanym Delbaną , a także powinna to być mała Delbanka fi 33 bez koronki z centralnym sekundnikiem.Wskazówki powinny być mieczowe z masą fosforową(turkus) natomiast sekunda strzałka z czerwonym grotem.Tarcza murzynek albo ecru ze złoconymi cyframi.Dodatkowo na blacie powinny znajdować się swiecace fosforowe kulki.Koperta mosieżna chromowana.Podejrzewam że to będzie jeden z najpospolitszych modeli jaki trafiał na nasz rynek na początku lat 50-tych.

 

Dodam że z przemytu, i jego wartość to jakieś cztery-pięć średnich wypłat w tamtych czasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Niewiem jakie było w tamtych czasach średnie wynagrodzenie miesieczne,lecz wiem ze za Delbane czy Atlantica trzeba było wtedy dać marynarzowi od 250-500 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie było w tamtych czasach średnie wynagrodzenie miesieczne,lecz wiem ze za Delbane czy Atlantica trzeba było wtedy dać marynarzowi od 250-500 złotych.

Moja babcia dała za Varldsmastarura, z błękitnym ringiem, właśnie jakieś cztery czy pięć swoich wypłat. Sikor chodzi do dziś, ma wymienioną jedynie koronkę, bo tak się starła że nie dało rady nakręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.