Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czachomaster

Lorus RF819DX9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum, niedawno kupilem zagerek Lorus RF819DX9 (http://www.kupzegarki.pl/index.php?p4275,zegarek-lorus-rf819dx9).

Czy mógłbym was prosic o opinię na temat tego zagarka? czy byl to dobry zakup?

Z tego co wyczytalem firma Lorus jest z rodziny Seiko, więc sprzęt chyba dobry?

 

A i mam problem, gdyz nie jestem biegły w znajomosci języka angielskiego, a insturkcję do mojego zegarka znalazłem na stronie internetowej Lorus`a, lecz tylko po angielsku : http://www.loruswatches.com/PDFUpload/YM92_E.pdf

znaczy są dostępne inne języki ale tylko angielski jest mi w miarę znany.

I problem mój polega na tym iż mój model ma mieć alarm, i nie mogę znaleść jak ten alarm włączyć, proszę o pomoc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągasz koronkę i kręcisz wskazówkami. Możliwe, że w pierwszej pozycji kręcąc np.: w lewo ustawiasz alarm a w drugą datę.

II odciągnięcie ustawia godzinę


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w pierwszej pozycji ustawić mogę tylko datę, kręcąc w drugą stronę w pierwszej pozycji koronki, nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dobrego zdjęiia tego zegarka,nie ma drugiej koronki?

NIe jest koronką prawy dolny przycisk?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolny przycisk sluzy do zerowania chronografu, gorny przycisk do wlaczania chronografu, a na 2 polozeniu koronki ustawia sie godzine.

 

oprócz oryginalnej instrukcji na stonie lorusa znalazlem cos takiego: http://www.timemodule.com/se/pdf/ym92_operation.pdf

 

ale z tego co czytam, na tyle na ile rozumiem, to nie ma tam nic o alarmie, tak samo jak w tej oryginalnej instrukcji czyli tu: http://www.loruswatches.com/PDFUpload/YM92_E.pdf

 

a na stornie internetowej wyraznie jest napisane ze jest alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądnij instrukcje,jeśli możesz oczywiście, może Tobie coś pojaśnią

 

a moze po porstu ten model nie ma alarmu i to błądną informację zalanzłem po porstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji wynika, ze to co jest na dole to nie jest alarm.

To stoper.

Mała tarczka na górze mierzy 1/20 sek, duży sekundnik sekundy, a ta tarczka na dole minuty i godziny.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom dokladnie

myslalem ze oprocz tego alarm tez jest, ale widac nie ma, dzieki za info.

 

A i własnie ponawiam pytanie, co sądzisz/sądzicie o moim zegarku? dobry zakup w tej cenie? Marka Lorus jest dobra ? Gdyż jestem nowicjuszem pod wzgledem zegarkow dlatego pytam o opinie co do mojego zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy szkielko w danym modelu, ktory jest w temacie, jest latwo zarysowac?

 

Czy sa jakies sposoby koncerwacji, dbania o to aby nie powstawaly rysy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do LORUS`a pytanie:

 

Witam

Mam pytanie odnosnie modelu Lorus RF819DX9.

Mianowicie jestem posiadaczem tego zegarka od 16 kwietnia obecnego roku. Zegarek ten posiada datownik. Z nocy z 30 kwietnia na 1 maja dokonala sie, jak co noc o polnocy, zmiana daty na datoniku. Niestety tylko data zmienila sie z 30 na 31 a nie jak powinna na 1. Czy datownik nie jest zaprogramowany? czy zawsze na koniec miesaca trzeba samemu przestawiac datownik? czy moze z moim modelem jest cos nie tak ?

 

Pani odpisała mi tak:

 

Witam,

 

W przypadku miesięcy 30 dniowych trzeba zawsze ręcznie przestawić datę.

 

 

Mam pytanie czy to ze względu na niską półkę mojego zegarka datownik nie jest zaprogramowany? czy w droższych zegarkach są zaprogramowane datowniki ? czy datwonik po prostu samemu zawsze trzeba ręcznie przestawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoim zegarkiem wszystko w porządku a Pani dobrze Tobie odpisała. W zegarkach bez wiecznego kalendarza (czyli w skrócie takiego który zna liczbę dni w danym miesiącu) bez względu na cenę, jakość i renomę firmy datę trzeba przestawiać ręcznie. Nawet w czasomierzach za naprawdę duże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.