Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spidernet

Jak ustawić kompas w Timex ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem dziś timexa t45601. Przeczytałem instrukcję kalibracji kompasu, jednak wydaje mi się, że kompas nadal nie działa prawidłowo. W skrócie włączam przycisk kompasu, ten z kolei pokazuje strzałeczką jakiś kierunek. Wystarczy, że lekko ruszę się w inną stronę i wskazówka obraca się o 50, nawet ok. 300 stopni. Dwukrotnie skalibrowałem kompas wg instrukcji -poprawy nie ma ;) Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć jak skutecznie ustawić kompas w timexie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem dziś timexa t45601. Przeczytałem instrukcję kalibracji kompasu, jednak wydaje mi się, że kompas nadal nie działa prawidłowo. W skrócie włączam przycisk kompasu, ten z kolei pokazuje strzałeczką jakiś kierunek. Wystarczy, że lekko ruszę się w inną stronę i wskazówka obraca się o 50, nawet ok. 300 stopni. Dwukrotnie skalibrowałem kompas wg instrukcji -poprawy nie ma :D Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć jak skutecznie ustawić kompas w timexie?

Pozdrawiam.

Witam i co już wiesz jak sie ustawia kompas? Ja ma Timex expedition? e-tide-temp-compass t49706 i tez nie kumam tego kompasu :/ a wiesz jak czytać te pływy który to odpływ a który przypływ? Jestem ciekaw jak działa Ci termometr dobrze mierzy temperature? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu przeprowadzenia kalibracji kompasu należy wyciągnąć KORONĘdo pozycji środkowej(czyli wyciągamy ją tylko raz). Trzymać zegarek poziomo. Należy nacisnąć przycisk COMPASS. Wskazówka wykona dwa obroty, co ma na celu przypomnienie o obróceniu zegarka. Powoli obrócić zegarek dwa razy, wykonując jeden obrót w ciągu co najmniej 15 sekund. Jest to konieczne do prawidłowej kalibracji. Po ukończeniu obracania nacisnąć dowolny przycisk, utrzymując zegarek w poziomie. Wskazówka przesunie się tam i z powrotem, wskazując koniec kalibracji, a następnie przejdzie do ustawiania kąta deklinacji ? jeśli niema potrzeby ustawiania kąta deklinacji, należy wcisnąć koronę.

Dodatkowo załączam instrukcję w języku polskim - - instrukcja.pdf

 

967b69799469d796med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kompas to jakaś ściema. Rozregulowuje się sam co kilka dni, jeśli nie co kilka godzin. Mam jednak nowy problem z zegarkiem. Dziś zmieniałem czas -wiadomo z zimowego na letni. Po tej zmianie zegarek źle pokazuje temperaturę. Czy można jakoś skonfigurować tą opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę otoczenia powinno się mierzyć po zdjęciu zegarka z ręki[chodzi o temperaturę ciała]

A tak poza tym to całkiem fajny zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi zdięcie uciekło z pierwszego postu :D

post-41915-0-20688400-1365879023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)zakupiłem sobie:)

T2N720 

  mam  pytania jak się czyta poszczególne wskazania?

czy wartości temp i pływów wskazuje czerwony grot?

i co wskazuje przeciwległa wskazówka z okręgiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

file:///C:/Users/Les%C5%82aw/Downloads/w225.pdf

swoją drogą fajny zegarek :)

post-41915-0-80522800-1452286733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lesiu, ale jak mamy wejść na dysk C Twojego komputera???


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten kompas też szaleje, ale kiedy ostatnio ruszyłem się z nim w teren i tam go skalibrowałem działał ok. Myślę że jest bardzo wrażliwy na wszelkie zakłócenia, w budynkach raczej sobie nie radzi. Wskazania temperatury mam ok, pływy mnie nie interesują bo w bałtyku są rzędu 1cm więc trochę przerost formy nad terścią w tym przypadku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

file:///C:/Users/Les%C5%82aw/Downloads/w225.pdf

 

Poprawiłeś mi humor na dzisiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zegarek źle pokazuje temperaturę. Da się coś z tym zrobić.?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle tzn.? Jak duża różnica w porównaniu z termometrem. Z tego co wiem w tego typu zegarkach kilka stopni to normalka. To nie są precyzyjne urządzenia.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wskazuje czerwona wskazowka minus 5 stopni

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c8a3061a988c7ec760f885430096ced1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.