Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Panerai vs Corum

  

91 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz go w końcu, czy nie Michale?

Jacku, Panerai mi sie marzy od dawien dawna i prędzej czy pózniej i tak kupie ten zegarek, gdyż myśle, że jest to zegar, który idealnie trafia w mój charakter jak i w moją osobowość - zegar wręcz kompletny, stworzony dla takich typów jak ja.

Co do wspomnianych Corumów, to niestety nie miałem okazji widzieć ich na żywo, bo jeszcze ich chyba nie ma. W każdym razie jak wiemy, jest to nowość i na DZIEŃ DZISIEJSZY jestem w dużym stopniu zafascynowany designem tych zegarków. Nie wiem, być może jest to zauroczenie chwilowe, aczkolwiek naprawde silne :blink: Ich wygląd zdecydowanie mnie bierze i stąd właśnie ta ankieta, prośba o pomoc.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jash wyjął mi to z ust.

 

postawiłem się w Twojej sytuacji gdzie zawsze jest Pam vs. coś innego.

na przestrzeni czasu tęsknota za Pamem wróci. piękno i prostota zwycięży!

 

ktoś wspomniał o werkach, ale chyba oba są manufakturowe jeżeli mnie pamięć nie myli.

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka razy zegarki Corum i wrażenie jakie mam ze zdjęć że są przeładowane i by mi się szybko opatrzyły tylko się potwierdzało. Panerai mi się po prostu nie podoba (z wyjątkiem Radiomira w złocie) ale skoro Ci leży to kupuj. Skoro tak szukasz to może jednak jakiś klasyk bez naciąganej (jak Panerai) historii typu Big Pilot czy Daytona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinus, Daytona mi się w ogóle nie podoba. No może z wyjątkiem tej nowej w złocie :blink: W każdym razie inne zegarki na razie odpadają, do czasu świąt wielkanocnych kiedy to będę myślał o zegarku pod choinke, i wtedy np Big Pilot jak najbardziej będzie brany pod uwage.

 

Na dzień dzisiejszy skupmy się tylko na wyborze pomiędzy Panerai a Corum.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

CORUM piekny nurek z charakterem. Idalnie trafia w moje gusta wizualne :blink:

 

CORUM Admiral's Cup DEEP HULL 48

 

post-29642-0-88504900-1331836218.jpg

 

post-29642-0-86991000-1331836220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że widząc co i w jakiej ilości kupujesz będziesz miał i jedno i drugie :blink:

Zastanów się tylko, w jakiej chcesz kolejności.

 

A co do samego wyboru - moim zdaniem PAM ma tak uniwersalny i ponadczasowy wygląd, że wygrywa bez dwóch zdań. Corum, owszem zachwycający na pierwszy rzut oka, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że każdy praktycznie "nowoczesny" design, kiedyś przestaje być nowoczesnym, czasami nawet szybciej niż by się chciało. I wtedy pozostaje klasyka...


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Corum. Ale i tak kupisz PAM'a. :blink:


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PAM ale nie na branzolecie. Fajny pach + świetna klamerka i masz zegarek z charakterem-NIEPOWTARZALNY. Kazdy pasek jest inny, a i klamerki np. Piotra są małymi dziełami sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pam......Michał jestes strapomaniakiem....lubisz zmieniać paski zegarkom a nie ma lepszego zegarka do tych celów jak PAM :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamek234

Witam,

 

Moim skromnym zdaniem PAM jest ładniejszy, spokojniejszy i chyba w sumie bardziej klasyczny. Jak dla mnie to definicja fajnego zegarka.

 

Pozdrawiam,

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a dla mnie tez CORUM..a ze tak spytam jak dziecko..co oznaczaja te znaczki kolo indeksow godzinowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twoich preferencji (ZEGARKOWYCH :blink: !), ale po przeczytaniu postów w tym temacie, też sądzę, że kupisz PAM`a... Jednak ( jak niektórzy zauważyli ) PAM jest tak oczywisty w formie, że aż banalny. Nie wdaję się w dysputy odnośnie mechanizmu/dokładności/niezawodności bo i tak mam na to za mało wiedzy, a poza tym przy tej klasie zegarków (w tym samym segmencie) mogą ze sobą spokojnie konkurować. Moim zdaniem Corum ma ciekawszą linię, w Polsce jest chyba mniej popularny ( więc będziesz miał coś "innego" na ręku ), jest marką mniej "zdefiniowaną" ( o ile to określenie jest tu na miejscu...). Dla mnie - CORUM.


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał chyba tego słowa mi "brakowało" podoba mi się surowość tego zegarka. Podoba mi się w nim też hmm nie wiem jak to powiedzieć,żeby nie obrazić innych posiadaczy zegarków. Chodzi mi o to że mając pewien budżet szukamy/kupujemy coś co jest uznawane za topowe na danej półce np.na półce "a" króluje powiedzmy Pam, który jest świetny, i ma wyrobioną swoją markę,jednocześnie na tej samej półce "a" leży Corum, który jest "mniej znany" i nie ma swojej pozycji wśród klientów, ale jest również świetnym zegarkiem. Ja w takich sytuacjach przede wszystkim szukam i wybieram coś co jest mniej znane, mniej popularne, jednocześnie coś co również mi się podoba. Dlatego mój głos poszedł na Corum.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

a dla mnie tez CORUM..a ze tak spytam jak dziecko..co oznaczaja te znaczki kolo indeksow godzinowych?

 

Sa to flagi zeglarskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem obiektywny, bo obu firm nie lubie. Z tym dwoch wzialbym Panerai, nawet mi sie podoba - to jest z mojej strony bardzo duzy komplement. Natomiast Corum to jak dla mnie jednak ciekawostka, mozna go ew. wziac jako dziesiaty/setny kolejny...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM.

 

Piękny, oryginalny, ponadczasowy, jedyny w swoim rodzaju. Jego stylistyka praktycznie nie starzeje się wcale. Jeżeli raz załapie się pamowego bakcyla, to ciężko uwolnić się od tych zegarków.

 

CORUM jest świetny, ale w tej konfrontacji moim zdaniem przegrywa. Na pewno jego design nie jest taki ponadczasowy, jak w przypadku Pama.

 

Corum obok Pama - tak, zamiast Pama - nie :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były moje pieniążki to z pewnością byłby to Corum, który jak dla mnie miażdży designem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM, według mnie design bardziej oryginalny i mimo, że bardziej znany niż Corum, to wystarczająco rzadki by się wyróżniać.Corum podoba mi się również, ale to trochę jak z kobietami, wiele się podoba, ale kocha się tylko jedną ( w danym momencie :blink:). Ofc jak się ma większe możliwości można spróbowac kochać obie naraz ( np. i PAM i Co

edycja:literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia , mialem Corum Admiral's Cup Competition fajny zegarek inny niz wiekszosc, dobrze wykonany ,wizualnie super bronsoleta ale bardzo niewygodna ( brak jakiejkolwiek regulacji ) czyli jezeli Twoj nadgarstek ma inne wymiary niz totalna dlugosc poszczegolnych ogniw to masz ja albo za ciasna albo za duza . Ostatnia wada zegarek naprawde trudny w odsprzedazy , co w pewnym stopniu moze byc zaleta bo za rok znajdziesz te modele przynajmniej u nas :blink: za polowe ceny- jak znam zycie

W tym momencie wybralbym Panerai , natomiast po przypuszczalnym spadku cen Corum'a wybralbym wlasnie jeden z tych modeli , bo mi sie podoba .

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, ktora jak zwykle była profesjonalna i bardzo przydatna. Wyboru mam nadzieje słusznego już dokonałem - z waszą pomocą oczywiście :blink: Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

PAM za bardziej czytelny cyferblat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor wątku już dokonał wyboru, więc nie warto dłużej go zbijać z tropu tym dziwnym Corum'em :]


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukke ma racje :lol:

 

Bardzo tylko jestem ciekaw, jak się będzie prezentował na żywo ten Corum... Znając inne zegarki tego producenta, to napewno wyśmienicie :lol:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.