Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest tarcza "warszawska" , czy oryginał czy nie, okaże się niebawem. Były takie delbany o średnicy koperty bodajże 27mm z tarczami malowanymi. Ja mam czarną , a białe może też.

 

Tak, niespełna 30 mm. Swoją drogą, też zastanawiała mnie ta tarcza trochę jak obrazek. Zegareczek kupiony na niemieckim Ebay'u, na dokoptowanej bransolecie. Sprzedający zaklina się, że wszystko w niej oryginalne, co prawda po niemiecku, a jak uczy historia XX wieku, różnie to bywało z zapewnieniami od naszych zachodnich sąsiadów :)  

post-64196-0-56295300-1375961624.jpg

post-64196-0-08669800-1375961638.jpg

post-64196-0-68731700-1375961644.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbany nie moja działka ;) ,zapytałem tylko.... :D

Taką mam :D-duża jest.

post-48316-0-27341100-1375961674_thumb.jpg

 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook

gdybyś chciał się jej pozbyć to daj znać.

@Peters

potrzebnych by było kilka dokładniejszych zdjęć. w szczególności tarczy i tu najlepiej po wyjęciu mechanizmu z koperty i koronki. Ideałem byłoby zobaczenie tarczy od strony mechanizmu, ale może innym razem. Koperta i dekielek są z pewnością oryginalne i to w bardzo dobrym stanie. Lekkie doczyszczenie i będą jak nowe, a właściwie jak stare. Mechanizm bardzo ładny, trochę zdjęcie słabe, ale grawerowane napisy kolorowane na złoto dają fajny efekt. Taki sam mama w czarnej. pozostaje koronka i tarcza. Koronka - kilka zdjęć i powinno się dać określić autentyczność. Najtrudniej z tarczami, bo nie ma katalogów czy też jakiegoś opracowania. Tarcze powszechnie rozpoznawalne nie stwarzają kłopotów. Te indywidualne i rzadko spotykane, budzą najwięcej kontrowersji, ale na forum jest kilku kolegów o niesamowitej wiedzy, więc z pewnością pomogą. Potrzebne tylko zdjęcia (bez szkła) pokazujące strukturę indeksów, z różnych kątów (grubość, nadruku), napisy górne, dolne i swiss made. Bardzo podobne wątpliwości miałem przy mojej czarnej. Co do wskazówek to choć takich nie spotkałem dotychczas to wypełnienie jest bardzo podobne do malowanych cyfr, co mogłoby sugerować komplet.

Jeżeli chcesz dyskusji nad jej oryginalnością to wklej więcej dokładnych zdjęć.

 

Mechanizm i kształt dekla w mojej.

post-57210-0-04120500-1375965516_thumb.jpg

post-57210-0-93409700-1375965517_thumb.jpg

post-57210-0-63703900-1375965523_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zasadas - bardzo dziękuję za te informacje, na tę chwilę zdecydowanie mi wystarczą. Ale przy najbliższej wizycie u mojego zegarmistrza nie omieszkam sfotografować wskazanych szczegółów. Raz jeszcze dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-63152-0-91314900-1376039990.jpgWitam jakis miesiac temu kupilem taka DElbane ..moze mi ktos powiedziec czy jest ona oryginalna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie oryginalności jest pojęciem bardzo obszernym. Na podstawie jednego i w dodatku tak słabego zdjęcia trudno się podjęć jakiejkolwiek oceny. Musisz wkleić więcej zdjęć poszczególnych elementów w tym kilka z różnych kątów zdjęcia tarczy, najlepiej po wyjęciu mechanizmu z koperty. Moje doświadczenie w Delbanach nie jest duże, wiec nie traktuj poniższych informacji jako pewniki.

- koperta raczej oryginalna w dość dobrym stanie, nie była poddawana renowacji. Zdjęcie drugiej strony pozwoli ocenić stan koperty od spodu i dekiel;

- koronka jest nieoryginalna, dopasowana słabo od innego zegarka (dla Delban z tego okresu charakterystyczny grzybek);

- tarcza z dużym prawdopodobieństwem była poddana renowacji (nieudolnej), malowana bez odwzorowania pozostałych napisów (chyba, że są, ale zdjęcie słabe).

-wskazówki, od Delban, ale od dwóch różnych modeli, brak wypełnienia (być może celowo , bo były różne) nie pozwala nawet określić prawdopodobnego koloru tarczy, bo sadzę, że pierwotnie nie była czarna. Sekundnik nie od Delbany.

- pozostaje mechanizm, ale musisz go pokazać :) .

To są tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia, które jak zaznaczyłem mogą być błędne.      

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo, że Twoja Delbana mogła wyglądać właśnie tak.(gdy była piękna i młoda)

Zdjęcie zapożyczone z forum od Jerzyka

post-57210-0-34721000-1376043164.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo, że Twoja Delbana mogła wyglądać właśnie tak.(gdy była piękna i młoda)

Zdjęcie zapożyczone z forum od Jerzyka

Dzieki wielkie ...to niestety dalem sie nabrac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj tego w kategoriach, "dałem się nabrać".. Prawie wszyscy na tym forum dali się bardziej lub mniej nabrać, choć nie wszyscy się do tego przyznają ;) .Jeżeli mechanizm jest sprawny i na dokładnym chodzie, to można się z nią pobawić. Wskazówki, koronka, a nawet i tarczę można nieraz spotkać w dobrym stanie za niewielkie pieniądze, a zawsze możesz oddać tarczę do ponownej renowacji. Głowa do góry, wklej zdjęcia mechanizmu, dekielka i tarczy z bliska. (czy tarcza ma pozostałe napisy?) 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobilem fotki ...widac ze czegos tam chyba brakuje w srodku..ale chodzi dokladnie co do minuty...

post-63152-0-16961900-1376046214_thumb.jpg

post-63152-0-97189800-1376046338.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i te indeksy na ringu :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recordmaster zawsze cieszy - ten to chyba po restauracji tarczy - bardzo świeże indeksy, ring się błyszczy i nie przypominam sobie recordmastera z zapisem na tarczy "Antimagnetic" a z jasnych, które znam, napis "Waterproof" jest na końcu. Koperta wydaje się być w dobrym stanie, ale zdjęcie bardzo ciemne. Wklej jeszcze dekielek i mechanizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Leżała dość długo bo nie mogłem dostać brakującego wahnika i blaszki mocującej zebatkę wahnika do płyty. Udało się ale wahnik nie jest z Delbany. Niestety nikt na forum nie miał oryginału z mechanizmu jaki tu jest czyli AS 1361. Teraz ładnie tyka i bardzo się spodobała mojej młodszej córce (co widać po koloże paska).

 

v5gp.jpg

 

rqlo.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pzqn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

t7ki.jpg

Uploaded with ImageShack.us

88pe.jpg

Uploaded with ImageShack.us

7ssw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

eapr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ale przyznam, iż nie byłem pewien czy uda Ci się ją uratować - jak zwykle - potrzeba czasu. Teraz gdy tyka spokojnie możesz szukać oryginalnego rotorka lub mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John time - respect:) po renowacji, wszystko co piszesz zgadza się, ale stwierdziłem że nie będę męczył głowackich o zwrot kasy ani poprawki, co zrobić - myślisz, że wysyłasz do jednych z najlepszych w Polsce a tu robię takie 'prawie idealne'...

Edytowane przez skrybo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem renowacji tarcz był już wałkowany w tym i wielu innych wątkach. Jeżeli zegarek jest wart kilka tysięcy to wówczas zapłacenie kilkaset złotych czy kolejny tysiąc jest z ekonomicznego punktu widzenia do zaakceptowania, a wtedy tarcz poddana renowacji jest nie do poznania, przynajmniej przez zwykłych zjadaczy chleba. Przy zegarkach wartych kilkaset złotych poziom renowacji adekwatnie spada, a efekty są bardzo często po prostu marne. W tym przypadku, nie jest tak źle IMHO, no może poza tym nieszczęsnym dolnym napisem, bo w oryginale jest: 17 jewels, Incabloc i Waterproof, jak słusznie zauważył John. Zdaję sobie sprawę, że o "ekonomice" należy zapomnieć gdy chce się przywrócić do życia ciekawy zegarek, a takim z pewnością jest Recordmasrer, ale istnieją pewne granice, a one wytyczają poziom odwzorowania.  

@skrybo

czy mógłbyś wkleić zdjęcie koronki od "czoła"


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem ją już chyba kiedyś, ale powód dzisiejszych zdjęć jest trochę odmienny. Szukam koperty do tego pięknego zegarka (nieprawdaż, że piękny :)). Ta była w tak fatalnym stanie, że musiała być poddana chromowaniu by można było w niej przechowywać mechanizm, ale daleko jej do godnej oprawy takiej tarczy. Jeżeli ktoś ma zbędną to proszę o maila na pw.

post-57210-0-97500100-1376505170_thumb.jpg

post-57210-0-74505400-1376505172_thumb.jpg

post-57210-0-33723900-1376505174_thumb.jpg

post-57210-0-68449700-1376505196_thumb.jpg

post-57210-0-22007800-1376505198_thumb.jpg

post-57210-0-03597400-1376505200_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet koperta w takim stanie nie jest w stanie odebrać urody tej tarczy - zdecydowanie Cię rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to coś nazwać kopertą. Traktuję to jako "przejściowy futerał", bo gdzieś trzeba ja trzymać ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie kilka zegarków wśród których jest taka Delbana. I moje pytanie jest takie czy to oryginał? Koperta wygląda dość podle, zdjęcie z aukcji. Jak przyjdzie to sam sprawdzę, ale z racji ciekawości chciałbym zapytać już teraz. Co o tym sądzicie? Czy w ogóle te współcześniejsze Delbany były podrabiane?

s1i4.jpg

Edytowane przez buczo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze jedna, którą nabyłem i ja :)

post-63153-0-23106000-1376605263_thumb.jpg

post-63153-0-36938900-1376605282_thumb.jpeg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków. Osobiście dolna podoba mi się bardziej. Widać w niej oryginalność, wszystkich elementów. Tarcza równomiernie pokryta patyną, wskazówki z wypełnieniem na tym samym poziomie starzenia. Koperta nieodnawiana w dobrym stanie bez widocznych rys i przetarć. Koronka zdaje się być też oryginalna. Trochę więcej zdjęć w tym mechanizmu i będzie można się nad nią pozytywnie poznęcać. :)

W górnej trochę niezgodności, tarcza bez napisów, więc albo mocno szorowana, albo po niekompletnej renowacji, wypełnienie wskazówek raczej teraźniejsze, lub bardzo mocno szlifowane (końcówki wskazówek przytarte). Grot sekundnika pokolorowany flamastrem. Koperta w niezłym stanie, koronkę trudno ocenić z tego zdjęcia. Jeżeli możesz to wklej zdjęcia mechanizmów, dekielków i boki koperty od strony koronki.

Niemniej jednak jeszcze raz gratuluję nabytków, a Delbany to bardzo przyjazne zegarki do kolekcjonowania i użytkowania.

Pozdrawiam i niech cieszą.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia mechanizmu i dekla górnej koronkę ma oryginalną, to dolna.Pozdrawiam.

 

 

post-64108-0-09105000-1378209393_thumb.jpgpost-64108-0-36062200-1378209379_thumb.jpgpost-64108-0-87551600-1378209422_thumb.jpgpost-64108-0-00202400-1378209449_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.