Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

kropeczki niestety też domalowane :(

a jeżeli chodzi o koronkę to jest oryginalna - idealnie wpasowuje się w wycięcie koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o Twoją Roberti Radek, to piękna, mam taką samą w swoich zbiorach, szkoda tylko że koronka nie oryginalna. Mam nadzieję że powiększysz kolekcję - delbanki mają swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o Twoją Roberti Radek, to piękna, mam taką samą w swoich zbiorach, szkoda tylko że koronka nie oryginalna. Mam nadzieję że powiększysz kolekcję - delbanki mają swój urok.

 Dzieki :) ...jesli sie cos trafi to napewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doopa

Gratuluję zegarka, tym bardziej, że jest to jak piszesz pamiątka od dziadka. O samej marce nie ma sensu pisać bo można o niej poczytać i na forum i w sieci. Co do zegarka, to sądzę, że sam możesz o nim trochę więcej powiedzieć, przynajmniej z okresu w którym jest Twoją własnością. Ponieważ to tylko przypuszczenia z mojej strony, wiec jeśli się mylę z pewnością koledzy mnie poprawią. Prezentowany przez Ciebie model trudno jest zaszeregować jednoznacznie do konkretnego rocznika produkcji, gdyż Delbana nie numerowała zegarków ( mechanizmów) i w związku z tym można tylko określić przybliżony okres tzn. lata pięćdziesiąte, sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Jest to chyba najprężniejszy okres produkcyjny Delban i chyba powstawały wtedy najciekawsze modele. Patrząc na stan koperty i jej zaokrąglone krawędzie sądzę, ze koperta była ponownie chromowana. Wymieniono również koronkę na nową, której kształt odbiega od powszechnie używanych w tamtym okresie.  Tarcza fajna, czysta (być może była czyszczona, ale nie agresywnie, z wyczuciem, bez uszkodzeń) z rzadko spotykanym opisem dotyczącym shock- absorber`a, co można sprawdzić jeśli pokażesz mechanizm zegarka. Wskazówki oryginalne od tego modelu, ale musiałbyś pokazać lepsze zdjęcie, by sprawdzić czy masa wypełniająca była wymieniana. Na koniec dekielek, trochę styrany, ale dopolerowany. Ogólnie fajna Delbanka, zachęcam do zbierania kolejnych, a różnego rodzaju modeli jest wiele, jeśli się pomyliłem to koledzy z pewnością poprawią. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roberti Radek

Gratuluję, muszę przyznać, że Twoja ładniejsza, choć jeden z elementów u Ciebie chyba był zmieniany ;).  

post-57210-0-29083400-1395257863_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę różnicę w koronce no i u Ciebie na 3;6;9 masz trojkaciki a u mnie kawadraty ,tylko na 12 to samo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o kształt niektórych elementów lumy, a moja koronka choć sfatygowana, to pozostała oryginalna.

Jeszcze raz gratuluję, czas na następną. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doopa

Gratuluję zegarka, tym bardziej, że jest to jak piszesz pamiątka od dziadka. O samej marce nie ma sensu pisać bo można o niej poczytać i na forum i w sieci. Co do zegarka, to sądzę, że sam możesz o nim trochę więcej powiedzieć, przynajmniej z okresu w którym jest Twoją własnością. Ponieważ to tylko przypuszczenia z mojej strony, wiec jeśli się mylę z pewnością koledzy mnie poprawią. Prezentowany przez Ciebie model trudno jest zaszeregować jednoznacznie do konkretnego rocznika produkcji, gdyż Delbana nie numerowała zegarków ( mechanizmów) i w związku z tym można tylko określić przybliżony okres tzn. lata pięćdziesiąte, sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Jest to chyba najprężniejszy okres produkcyjny Delban i chyba powstawały wtedy najciekawsze modele. Patrząc na stan koperty i jej zaokrąglone krawędzie sądzę, ze koperta była ponownie chromowana. Wymieniono również koronkę na nową, której kształt odbiega od powszechnie używanych w tamtym okresie.  Tarcza fajna, czysta (być może była czyszczona, ale nie agresywnie, z wyczuciem, bez uszkodzeń) z rzadko spotykanym opisem dotyczącym shock- absorber`a, co można sprawdzić jeśli pokażesz mechanizm zegarka. Wskazówki oryginalne od tego modelu, ale musiałbyś pokazać lepsze zdjęcie, by sprawdzić czy masa wypełniająca była wymieniana. Na koniec dekielek, trochę styrany, ale dopolerowany. Ogólnie fajna Delbanka, zachęcam do zbierania kolejnych, a różnego rodzaju modeli jest wiele, jeśli się pomyliłem to koledzy z pewnością poprawią. 

Zegarek był już czyszczony, koperta polerowana, ale chyba pierwszy dopiero raz, wskazówki wypełniane.

Zegarek tak jak piszesz jest być może nawet z lat 50 bo dziadek miał go zawsze i mówił że kupił go niedługo po wojnie.

Czy można kupić, zdobyć oryginalną koronkę w kolorze koperty? czy to trudna sprawa?

żeby zrobić zdjęcie mechanizmu to muszę udać się do zegarmistrza :) sam jakoś się boję otwierać bo nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kropeczki niestety też domalowane :(

a jeżeli chodzi o koronkę to jest oryginalna - idealnie wpasowuje się w wycięcie koperty.

No to chyba zdjęcie jakoś tak zniekształciło ogląd :) koronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doopa    :    @Roberti Radek
Gratuluję ładnych Delban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na You znalazłem taki oto filmik w roli głównej z Delbaną . Nie wiem gdzie go wrzucić więc pakuje tu , a takiej delbanki nie widziałem i nie wiedziałem że takie były :unsure:
http://www.youtube.com/watch?v=Lq9q6Enycn4

Choć jakość nie najlepsza to można zauważyć obracający się ring.

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rozwiązanie, nigdy takiej delbany wcześniej nie widziałem. Ciekaw jestem czy są inne zegarki o podobnej konstrukcji?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak to dwa różne modele. Reklamówka to raczej malowanie tarczy, zakrytej jednym szkiełkiem, natomiast pokazana przez ciebie Delbana to bardziej skomplikowana sprawa. Przypuszczam, ze obracająca się tarcza ma tak naniesiony wzór, że powstaje złudzenie "spływającej na zewnątrz siatki" Wewnętrzne ramki potęgują takie wrażenie. To tylko przypuszczenie, dlatego z wielkim zaciekawieniem oczekuję komentarzy innych kolegów. Może ktoś spotkał się w realu z takim modelem. Ciekawe też co jest w środku.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości, że ma sprężynę. :);)

 

Zaiste ciekawy model i pewnie nie do zdobycia obecnie a jeśli już to za spore pieniądze. :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem takiego wynalazku. Pytanie zasadnicze to czy ruch pierścienia był permanentny a co za tym idzie związany z mechanizmem, zatem jaki to mechanizm lub komplikacja; czy też obrót pierścienia powodowany był doraźnie i związany z ruchem nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to liczyłem bardzo na Twoją wiedzę i doświadczenie. Musimy teraz wywołać do odpowiedzi Artura ;), może on coś podpowie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie jestem ciekaw czy Artur miał w ręku takie coś, ale może nawet trzyma w szkatule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką delcię na zatoce poszła za 175 baksów. Mechanizm standardowy z naciągiem ręcznym. Tam też był wstawiony link z y..tuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz może link do tej aukcji?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Panowie, nie posiadam takowej, choć chętnie bym przygarnął ;)

Nie dane mi też było widzieć na żywo, więc nic mądrego nie powiem - też tylko w necie widziałem.

Z całą pewnością ciekawostka i biały kruk wśród delban.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz może link do tej aukcji?

Niestety nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy, zacząłem się rozglądać za "odmieńcami". Model najpopularniejszy ma tak wiele wersji, że zebranie wszystkich jest chyba trudne do osiągnięcia, a rodzynki ogląda się z ciekawością. Właśnie czekam na co prawda prosty model ale 31,5 milimetrowy, który to  nie jest zbyt powszechny. Oczywiście daleko mu do tej z filmu, ale zawsze coś innego.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.