Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje. Ciekawy gilosz, ładnie doczyszczona i tak jak wspomniał Jerzy, na dodatek z shockabsorberem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za 20zł trafiłem na taką, ładnie chodzi, pytanie czy wszystko ma na miejscu?

post-62413-0-37526200-1465826861_thumb.jpg

post-62413-0-36352600-1465826863_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze dekiel i mechanizm.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie, gdzie taką trafiłeś za tak śmieszne pieniądze? ;) A wracając do pokazanej Delbany, jeżeli na końcach indeksów godzinowych są kropki z lumą to wtedy wskazówki też występowały w wersji z lumą, więc wyglądałoby wszystko OK. Nie mam podobnego egzemplarza, wiec nie mogę potwierdzić jednoznacznie, że wskazówki są od tej tarczy, ale i długość i charakter pasuje, więc można założyć, że jest to komplet. Jeżeli możesz pokazać mechanizm jak pisał Arek, byłoby super. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł Mi w ręce skeleton , widać brak paru indeksów minutowych , widać ktoś chciał go trochę odświeżyć. Mam Już dwa, więc jeśli ktoś chętny to na PW oddam po kosztach 

post-38106-0-75480100-1465900056_thumb.jpg

post-38106-0-07916100-1465900119_thumb.jpg

post-38106-0-96685600-1465900147_thumb.jpg

post-38106-0-62739100-1465900215_thumb.jpg

post-38106-0-99213000-1465900244_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie, gdzie taką trafiłeś za tak śmieszne pieniądze? ;) A wracając do pokazanej Delbany, jeżeli na końcach indeksów godzinowych są kropki z lumą to wtedy wskazówki też występowały w wersji z lumą, więc wyglądałoby wszystko OK. Nie mam podobnego egzemplarza, wiec nie mogę potwierdzić jednoznacznie, że wskazówki są od tej tarczy, ale i długość i charakter pasuje, więc można założyć, że jest to komplet. Jeżeli możesz pokazać mechanizm jak pisał Arek, byłoby super. 

 

trafiłem przypadkiem, w moim rodzinnym Mielcu na bazarku stał gość ze starociami, oglądałem monety i jakoś nie zauważyłem że ma zegarek wystawiony, podczas targowania się o monety rzuciłem z głupia, żeby dorzucił zegarek, powiedział ok ale za 20zł. Za monety w sumie zapłaciłem 30zł. Więc ok zegarek mam za 50zł plus monety w gratisie;)

 

Na końcach indeksów jest luma, drobne kropki.

 

Mechanizm udało się sfotografować, podejrzanie bez żadnej sygnacji..

 

edit. sory za jakość zdjęć, ale jest dosyć ciemno dzisiaj, a mój telefon głupieje.

post-62413-0-88429700-1465978439_thumb.jpg

post-62413-0-57603000-1465978441_thumb.jpg

Edytowane przez niet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk to chyba  AS 1260. Też taki posiadam tylko sygnowany


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek raczej oryginalny. Jedyne wątpliwości jakie mogą się nasuwać to wskazówki, zwłaszcza sekundowa. Nie spotkałem takowej, co nie znaczy, że takiej nie było :)

Mechanizm to ETA 1260. Stosowany w Delbanach i czasem w tych rocznikach właśnie niesygnowany,


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek raczej oryginalny. Jedyne wątpliwości jakie mogą się nasuwać to wskazówki, zwłaszcza sekundowa. Nie spotkałem takowej, co nie znaczy, że takiej nie było :)

Mechanizm to ETA 1260. Stosowany w Delbanach i czasem w tych rocznikach właśnie niesygnowany,

 

a jaki to może być rocznik? kolor i styl sekundowej jest taki jak pozostałych wskazówek.

Edytowane przez niet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to może być rocznik?

Późne lata '40, początek '50


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za opinie! ;)

 

Szkoda tylko, że to takie maleństwo. Na moim wielkim łapsku wygląda jakbym od dziewczyny pożyczył. A nie lubię gromadzić zegarków jak ich nie noszę :/ Z drugiej strony szkoda mi jest go wypuszczać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę się pochwalić swoim nabytkiem. Stan prawie idealny, jeszcze nie oddawałem do czyszczenia. Proszę o podanie orientacyjnych lat produkcji.

post-72246-0-30871400-1466083895_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka stan super.

Ale pokaż jeszcze dekiel, a jeśli można to i mechanizm. Czy koronka ma symbol wierzy na sobie?

 

Zegarek z lat '60


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka stan super.

Ale pokaż jeszcze dekiel, a jeśli można to i mechanizm. Czy koronka ma symbol wierzy na sobie?

 

Zegarek z lat '60

Dekiel też ideał. Na razie nie otwierałem,ponieważ nie mam czym. Na koronce nie ma wieży. Jak będę oddawał to czyszczenia, to cyknę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koronka wymieniana.

Daj fotkę dekla. To może być dość istotne dla oceny stanu całości.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że zegarek jest już po odnowie , żaden nos , bo nie ma wieży na koronce . Po za tym w zbliżeniu na kopercie brakuje rysek , nawet od szczątkowego noszenia . Dekiel możesz odkręcić suwmiarką ( jak nie Masz wprawy , to przez szmatkę )


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że zegarek jest już po odnowie , żaden nos , bo nie ma wieży na koronce . Po za tym w zbliżeniu na kopercie brakuje rysek , nawet od szczątkowego noszenia

Właśnie to chcę zweryfikować

Koperta idealna. Na 100% nie odnawiana. Tarcza i wskazówki piękne, aż za piękne (tu pojawiają się już watpliwości). Koronka już wiemy. Dekiel by nam jeszcze sporo powiedział. Ale konieczne jest dobre zdjęcie. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę się pochwalić swoim nabytkiem. Stan prawie idealny, jeszcze nie oddawałem do czyszczenia. Proszę o podanie orientacyjnych lat produkcji.

 

 

Ale konieczne jest dobre zdjęcie. :)

I jak można by to zdjęcie tarczy pod kątem .

Bo jakoś dziwnie napis Delbana wygląda , jakby boki były pomalowane , a i indeksy sprawiaja takie wrażenie .

Mimo to ładniusi .

 

 

Lecz ja tu w innej sprawie :P

Tak od niechcenia  ;)  dokonałem zakupu .

Przepraszam że tylko jedno zdjęcie ,ale troszkę czasu było mało aby zrobić lepszą sesję .

Ale jeszcze będzie ich kilka .

Koperta pokryta złotkiem , lecz widać ślady traktowania :ph34r:

W komorze pracuje silnik (17 zaworowy) Felsa 465

Ot taki kwiatek :P

 

post-48480-0-36854100-1466094107_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie.

Dekiel również jest nieruszany i w idealnym stanie. Mechanizm podobnie, bardzo ładny i nie skatowany. Zastanawiająca w tym wszystkim jest ta koronka...

Sam nie wiem co o tym

myśleć...

Obejrzę jeszcze potem na komputerze i spróbuje się przyjrzeć dokładniej.

 

W każdym razie można pogratulować takiego egzemplarza :)

 

_______________________________

 

Jurek przymierzałem się do tego murzynka, ale z trochę niższą kwotą...

Super, że zostaje w "rodzinie"

Czekam na sesje rozbieraną.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, który sprzedawał, miał jeszcze ładnego Tissota z metką w takim samym stanie. Delbana była tańsza i odpowiadają mi te 34mm średnicy. Szkoda, że sprzedałem zestaw do makro, ale sam widzę, że tarcza jest nieruszana. Interesuje mnie, jaki to mechanizm? Zegarkami interesuję się od dawna, a to mój pierwszy "szwajcar" :)

Edytowane przez sandimero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie suwmiarką odkręciłem i pokazało się to co na zdjęciach:

 

No i ładnie.

Dekiel również jest nieruszany i w idealnym stanie. Mechanizm podobnie, bardzo ładny i nie skatowany. Zastanawiająca w tym wszystkim jest ta koronka...

Sam nie wiem co o tym

myśleć...

 

A ja juz wiem

Choć te niepewności na tarczy rozwieją dopiero zdjęcia z boku ,to co do koronki to chyba oryginalna .

Lecz to jest na 99,9999999999....%

A już piszę dlaczego ,a raczej pokazuję ;)

 

post-48480-0-92542800-1466095569_thumb.jpg

post-48480-0-63735100-1466095597_thumb.jpg

 

W tatowej jest taka sama , golutka jak Bóg ją stworzył :P;)

Może takie też pakowali a nie tylko z Wieżą ???

 

Edit

Werk Felsa 465

 

Arek jedno co mogę napisać , żałuj że sie tylko przymierzałeś :):rolleyes:

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek jedno co mogę napisać , żałuj że sie tylko przymierzałeś :):rolleyes:

Nie denerrrrrwuj mnie...!

 

Jeśli Twoja teoria z koronką jest słuszna to wyglądałoby jednak na świetną Delbanę :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.