Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A Ja wreszcie złożyłem Delbankę z tą tarczą w gwiazdki , którą Sam wyczyściłem . Sekundnik chyba od juniora , ale w końcu jest całość

post-38106-0-90947900-1469007794_thumb.jpg

post-38106-0-52400600-1469007834_thumb.jpg

post-38106-0-52148500-1469007869_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mechanizm masz w tej Delbanie?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mechanizm masz w tej Delbanie?

AS 1187/94  Jutro wrzucę fotkę


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało, typ wskazówek jest też rzadko spotykany.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Efekt robi wrażenie. Gratuluję, sam chyba bałbym się utraty napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki...!

Dajecie ostro do przodu...!

 

Ja ostatnio nie mam nawet czasu zajrzeć na forum, a co dopiero coś kupić, zrobić przegląd czy pokazać... Wariacki czas jakiś nastał... :unsure::(

 

Począwszy od Piotrkowej. Super egzemplarz. Jestem ciekaw, jak zintegrowana jest ta tarczka z sekundnikiem?

 

Potem Jerzy. Kwadraciak dla żony ekstra! A ta 3/6/9/12 z postu #4943 ma zarombiste indeksy. Nie przypominam sobie, żebym takie gdzieś widział.

 

Buranowy, brązowy bezcyferkowiec trochę przeszedł, ale ma świetny klimat zegarków tamtych lat... Podoba mi się. ;)

 

No i Sławkowa gwiazdeczka... Cóż tu można powiedzieć... Cymesik :)

W końcu wziąłeś się za jakąś pożyteczną robotę, a nie tylko w tych rurach grzebiesz... :D

Pięknie ją podczyściłeś i to bez żadnych strat na indeksach i napisach. Czym i jak czyściłeś?

 

 

Wszystkim serdecznie gratuluję i chyba nie muszę mówić, że zadraszczam mocno... :wub:;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki...!

Dajecie ostro do przodu...!

 

Ja ostatnio nie mam nawet czasu zajrzeć na forum, a co dopiero coś kupić, zrobić przegląd czy pokazać... Wariacki czas jakiś nastał... :unsure::(

 

Począwszy od Piotrkowej. Super egzemplarz. Jestem ciekaw, jak zintegrowana jest ta tarczka z sekundnikiem?

 

Potem Jerzy. Kwadraciak dla żony ekstra! A ta 3/6/9/12 z postu #4943 ma zarombiste indeksy. Nie przypominam sobie, żebym takie gdzieś widział.

 

Buranowy, brązowy bezcyferkowiec trochę przeszedł, ale ma świetny klimat zegarków tamtych lat... Podoba mi się. ;)

 

No i Sławkowa gwiazdeczka... Cóż tu można powiedzieć... Cymesik :)

W końcu wziąłeś się za jakąś pożyteczną robotę, a nie tylko w tych rurach grzebiesz... :D

Pięknie ją podczyściłeś i to bez żadnych strat na indeksach i napisach. Czym i jak czyściłeś?

 

 

Wszystkim serdecznie gratuluję i chyba nie muszę mówić, że zadraszczam mocno... :wub:;)

 

Pięknie ją podczyściłeś i to bez żadnych strat na indeksach i napisach. Czym i jak czyściłeś?

 Ja tylko tym co zawsze . LCD bo wybacza błędy + aplikatory do powiek ( Rzeczy dotychczas Mi nie znane )  :D

post-38106-0-25629200-1469120689_thumb.jpg

post-38106-0-94929300-1469120914_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Począwszy od Piotrkowej. Super egzemplarz. Jestem ciekaw, jak zintegrowana jest ta tarczka z sekundnikiem?

 

Też się zdziwiłem, tarcza i sekundnik to jedna całość :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki...!

Dajecie ostro do przodu...!

 

Ja ostatnio nie mam nawet czasu zajrzeć na forum, a co dopiero coś kupić, zrobić przegląd czy pokazać... Wariacki czas jakiś nastał... :unsure::(

 

  ;)

Nie jesteś osamotniony, też nie mam na nic czasu. ;) Mam tylko nadzieję, że to się kiedyś skończy i powrócę do moich Delban.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w szufladzie Delbanę, która kupiłem kilka miesięcy temu i nie było czasu na SPA. Tak wygląda teraz. Muszę wyczyścić tarczę, wskazówki są do wyczyszczenia i nałożenia nowej lumy, a z mechanizmu kapie oliwą, albo ktoś nalał jakiś inny smar.

W miarę wolnego czasu będę wrzucał zdjęcia z rezultatami.  

post-57210-0-31779000-1469310923_thumb.jpg

post-57210-0-71751800-1469310925_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada sie emocjonująca relacja .
U mnie także czekają na wykończenie dwie sztuki
A oto jedna z nich

post-48480-0-18001800-1469361910_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be21131b08e7c8bf83a2aa93db9dd1e0.jpg

 

Moja Delbana Chrono. Wygląda luksusowo- miedziana, dwukolorowa tarcza, kobaltowane wskazówki, pozłacana koperta. Zegarki te w środku wyposażone są w Landeron 248

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje piękna sztuka  :wub: Czy tarcza była odnawiana ? . 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba była odnawiana :ph34r:
Ale i tak ładna :)

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękna Piotrze.. :)

Gratuluję szczerze. :wub:

 

Również zauważyłem różnice między tarczą Twojej Delbany i Delbany Staszka. No i inne masz wskazówki. Nie sądzę, żeby w tym konkretnym modelu montowane były różnego typu wskazówki...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze ,że odnawiana , bo inaczej Staszka , gdyby porównałby Ją ze Swoją tarczą , czekałaby jutro wizyta u kardiologa  :D  :ph34r:

Edit Ale nie ma co się martwić Piotrze Ja w dużej chrono też Mam odnawianą tarczę . Te zegarki Muszą pięknie się prezentować  :)

 

post-38106-0-87366100-1469375779_thumb.jpeg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się żółć zaczęła ulewać.
 

Gratuluję pięknych Delban.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek, ale Twoja w oryginale... nie martw się :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w tym jest różnica, jak zauważyłeś wskazówki też są inne a i koperta ma inny kształt. Nie zmienia to faktu, że tarcza jest dość dobrze odnowiona, a cała Delbana ładnie wygląda.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oryginał to oryginał,
z całym szacunkiem. Nie sztuka kupić dawcę i wysłać do fachowca który za nas  wszystko zrobi.

Edytowane przez puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oryginał to oryginał,

z całym szacunkiem. Nie sztuka kupić dawcę i wysłać do fachowca który za nas historia wszystko zrobi.

Ty chyba Piotrek jesteś Idealistą , lub Marzycielem. :wacko: .

Zebrać wszystkie Delbany w stanie chociaż 80% dobrym ( oryginalnym )  , to żart . Do emerytury , albo dalej nie starczy, Ci lub Nam czasu i ( pieniędzy )

Mimo że Delbanka to zegarek tani, budżetowy , to zegarek w dobrym stanie jak Sam widzisz na aukcjach osiąga zawrotne ceny . 

A już na starcie , MY z Europy Wschodniej  z powodu cen za takie oryginały , stoimy z 2 metry z tyłu  na starcie za zawodnikami biegnącymi na 100 m  B)

Nie Wiem więc po co piszesz takie dyrdymały , chyba żeby komuś dokuczyć  <_< Reanimacja trupków to nic złego , a nawet chwalebnego ,że nie poszedł na części , lub śmietnik .


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ratowanie jak to nazwałeś trupków jest chwalebna i z tym jak najbardziej się zgadzam. Tylko że ja uważam że sztuką jest wyremontować samem (w miarę możliwości) trupka nie posuwając się do ostateczności w postaci odnowienia tarczy. To mi daje o wiele więcej frajdy i zadowolenia niż wysyłka zegarka do Głowa..., i zapłacenie bajońskiej sumy. W mojej kolekcji mam trzy chrono z oryginalnymi tarczami i za najdroższego dałem 125 $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w tym jest różnica, jak zauważyłeś wskazówki też są inne a i koperta ma inny kształt. Nie zmienia to faktu, że tarcza jest dość dobrze odnowiona, a cała Delbana ładnie wygląda.

 

No wlasnie "ladnie wyglada" -  zgadzam sie w 100 %.  Twoje delbany po renowacji wygladaja natomiast oryginalnie i nie traca calkowicie swojego starego wdzieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.