Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem parę minut czasu, więc trzeba nadrobić zaległości... ;)

 

Taki brąziak się trafił:

 

 

W środku Felsaattachicon.gif

Z nowym rokiem nowe roboty ,

A ja się nie mogę jakoś wyrobić  :ph34r:

Cztery czekaja rozebrane ;):) , a mnie czasu brak

 

Nowy nabytek dla żonki - początkowo zareagowała standardowo "kolejny zegarek?", ale gdy okazało się, że jest dla niej popadła w zachwyt :) przepraszam za jakość zdjęć, ale jestem fotograficznym antytalentem i pstrykałem telefonem:

 

 

No niczego sobie dameczka , gratuluję .

Widzę choć nieostro , że tarcza chyba ma ładny gilosz :)

 

I wiadomo czym można kobietę przekupić  , złoto tylko złoto :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek ładniutka :wub: . ( dzisiaj powinieneś dodać , że to od kochanki )  :D  :P

 

 

 

Halo! Halo! PANOWIE... Tu czasem zagląda moja żona... :ph34r:

Tak bardzo Wam zależy na moim rozwodzie?? :lol::D

 

Nowy nabytek dla żonki - początkowo zareagowała standardowo "kolejny zegarek?", ale gdy okazało się, że jest dla niej popadła w zachwyt :) przepraszam za jakość zdjęć, ale jestem fotograficznym antytalentem i pstrykałem telefonem:

 

http://imgur.com/a/z2QR7

 

Faktycznie bardzo ładna tarcza. Rzadziej spotykana w damkach ;)

I zapraszamy kolegę częściej :)

 

 

 

 

 

 

 


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozwodzie nam Twoim nie zależy ale pomyśl ile miał byś czasu na zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kochanką? Nigdy w życiu! Ani czasu, ani pieniędzy.

A poza tym gdzie ja bym znalazł drugą taką wspaniałą kobietę.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u Mnie takie dwie brązowe murzynki , przed SPA  . Postanowiłem że zostawię Je w oryginale z patynką 

post-38106-0-75672900-1484308785_thumb.jpg

post-38106-0-30894500-1484308821_thumb.jpg

post-38106-0-09388200-1484308853_thumb.jpg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ototo... tego słowa mi brakowało

Super komplecik Sławek! Zwłaszcza ten plasterek

Gratuluję.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbany z brązowymi elementami na tarczy słabiej się zachowują, tym bardziej gratulacje, bo obie maja fajna patynę na środkach.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega sawcio68 albo ma za dużo czasu wolnego albo wielki talent do wyszukiwania takich zegarków.

ja jak sobie postanowię coś zakupić to albo nie ma takich jakie chcę albo muszę przepłacić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega sawcio68 albo ma za dużo czasu wolnego albo wielki talent do wyszukiwania takich zegarków.

ja jak sobie postanowię coś zakupić to albo nie ma takich jakie chcę albo muszę przepłacić :(

Jeśli chcesz zbierać i powiększać kolekcję to Musisz chociaż raz dziennie zajrzeć tu i tam  :D  Plaster miodu z OLX za 150 zł , ta druga z Allegro za 110 zł  . Obie poniżej przeciętnej . Trzeba tylko chcieć . Z powodu osłabienia złotego rzadziej zaglądam na zagraniczne portale bo jeśli cos Mi wpada w oko to cena kosmiczna ( Fakt jako szef małej firmy od awarii Mam nienormowany czas pracy )


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zbierać i powiększać kolekcję to Musisz chociaż raz dziennie zajrzeć tu i tam  :D  Plaster miodu z OLX za 150 zł , ta druga z Allegro za 110 zł  . Obie poniżej przeciętnej . Trzeba tylko chcieć . Z powodu osłabienia złotego rzadziej zaglądam na zagraniczne portale bo jeśli cos Mi wpada w oko to cena kosmiczna ( Fakt jako szef małej firmy od awarii Mam nienormowany czas pracy )

 

Ja mam bardzo dużo wolnego czasu i często przeglądam głownie Allegro i eBay do olx mam średnie zaufanie.

Ale albo w złym czasie to przeglądam (czyli po Tobie) albo nie dostrzegam tego co Ty dostrzegasz :)

No inna kwestia ja nie poluje na same Delbany tylko wszystko co ładne i co ma to coś.

 

teraz na ten przykład negocjuję cene omegi

o tej 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6679413822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo dużo wolnego czasu i często przeglądam głownie Allegro i eBay do olx mam średnie zaufanie.

Ale albo w złym czasie to przeglądam (czyli po Tobie) albo nie dostrzegam tego co Ty dostrzegasz :)

No inna kwestia ja nie poluje na same Delbany tylko wszystko co ładne i co ma to coś.

 

teraz na ten przykład negocjuję cene omegi

o tej 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6679413822

E tam prawisz  ta z Allegro to była licytacja chyba 5 dni . Miodowa na olx była 2-3 dni chyba .Chyba potrzebujesz  B)  A z  tą omega to spytaj się Yody czy to oryginał bo On miał , albo Ma 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olx jak pisałem nie przeglądam nawet, allegro hmm może i faktycznie pomocnika ze wspomagaczem widzenia mi potrzeba.

 

Ω jest ok i jest moja :)

 

 

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Delbana, a zadowolona żona to już wartość nie do przecenienia. ;) Mógłbyś rzeczywiście zrobić wyraźniejsze zdjęcia tarczy.

 

 

Chciałem zrobić dzisiaj przy naturalnym świetle, ale żona jechała na studia i nie chciała się z nim rozstać :D

A tak przy okazji - zwróciła uwagę, że mimo, że nakręca zegarek, to późni się on około 5 minut w skali doby. Sporo. Trzeba oddać do przeglądu. Ktoś się  orientuje ile by mnie to kosztowało? :)

Pozdrawiam i będę wpadał częściej, bo teraz wypadałoby upolować jakąś Delbankę dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny przeglądu są mocno zróżnicowane i zależą głownie od rodzaju mechanizmu oraz od miejsca jego przeprowadzenia :)

W Warszawie i okolicach od 200 zł wzwyż.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny przeglądu są mocno zróżnicowane i zależą głownie od rodzaju mechanizmu oraz od miejsca jego przeprowadzenia :)

W Warszawie i okolicach od 200 zł wzwyż.

Sporo, zważywszy, że zegarek kupiony za mniej niż połowę tej kwoty :)

Może u mnie w zachodniopomorskim jest taniej, za tydzień jadę do dużego miasta to popytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jak nosiłem delbanę po fachowcach w stolicy to myślę że w 300 zł bym się wyrobił albo i nie gdyby zrobili mi to samo co kolega z forum.

Ale też warto zaznaczyć że jeden z fachowców proponował spory gratis w postaci szkiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny przeglądu są mocno zróżnicowane i zależą głownie od rodzaju mechanizmu oraz od miejsca jego przeprowadzenia :)

W Warszawie i okolicach od 200 zł wzwyż.

No to widzę że 70 zł z papierkiem u mnie w lubelskim to się teraz tanio wydaje. Ale znowu za części, które w internecie chodzą po 5-10 zł liczą sobie 20zł a i 30 zł. Ale 200 zł to naprawdę drogo. Praca fachowca powinna być ceniona ale to już dla mnie zdzierstwo trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - zwróciła uwagę, że mimo, że nakręca zegarek, to późni się on około 5 minut w skali doby. Sporo. Trzeba oddać do przeglądu. Ktoś się  orientuje ile by mnie to kosztowało? :)

 

 

Dla dobrego zegarmistrza nie ma znaczenia czy naprawia, przegląda zegarek za 100 czy 1000 zł. Musi poświęcić na rozebranie, wyczyszczenie, złożenie nasmarowanie i regulacja tyle samo czasu i musi zarobić na swoje utrzymanie. Prowincja jest dużo tańsza i wcale nie gorsza.

 

no ja jak nosiłem delbanę po fachowcach w stolicy to myślę że w 300 zł bym się wyrobił albo i nie gdyby zrobili mi to samo co kolega z forum.

Ale też warto zaznaczyć że jeden z fachowców proponował spory gratis w postaci szkiełka.

No tak 5 zł rabatu w postaci szkiełka to niesamowita zachęta. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z wielkim bólem serca nie oddałem zegarka fachowcom i pozbawiłem go szkiełka za free.

 

A najgorsze to to że Panowie zegarmistrzowie patrzą na klienta jak hieny na padlinę.

Z tą różnicą że odstraszają cenami.

Kiedyś na próbę zaniosę jakiś lepszy zegarek i popytam o cenę, podejrzewam że wtedy cena poszybuje w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, ze są dwie kategorie zegarmistrzów, a właściwie dwa podejścia do biznesu (może i więcej, ale z moich spostrzeżeń można uogólnić do dwóch). Podejście pierwsze to dobry zegarmistrz, dla którego nie ma znaczenia marka, model zegarka. Zna się na fachu, nie robi dla niego różnicy serwis Atlantica, Delbany, Omegi itd. Ceni się i ceni swój czas, więc zakłada, że godzina jego pracy kosztuje X i wszystko zależy od czasu jaki musi poświęcić by wykonać daną usługę, a to oczywiście pośrednio zależy również od komplikacji jakie są w zegarku, bo oczywistym jest, że na rozebranie i złożenie takiego mechanizmu potrzeba więcej czasu.  Drugi typ to dopasowujący koszt naprawy do typu zegarka i tutaj im droższy zegarek tym serwis droższy, a ponieważ klient prawdopodobnie też bogatszy to można podnieść cenę usługi. Droższy zegarek, ryzyko większe, wysiłek większy więc cena rośnie, a w taniej Delbanie czy Rakiecie można umyć tylko balans, przesmarować czopy, najczęściej tylko te, które widoczne są bez zdejmowania wskazówek i tarczy i "...będzie Pan zadowolony", choć takie zachowanie to już chyba kolejna kategoria - cwaniaka oszusta. Oczywiście jest to bardzo duże uogólnienie i absolutnie nie miałem zamiaru źle oceniać brać zegarmistrzowską, bo dzięki warsztatom organizowanym przez klub poznałem kilkunastu wspaniałych mistrzów, otwartych, życzliwych.....

Ja korzystam z usług dwóch uważam, że dobrych i uczciwych, ale specjalizujących się w serwisowaniu zegarków na dwóch różnych poziomach. Temu, który robi przegląd Moonwatcha  nie zawracam głowy Delbaną, a tego od Delban nie stresuję Moonwatchem. 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w sedno. Nikt nie mówi przecież że wszyscy są tacy. Ludzie różni jak w każdym zawodzie, Ale dzięki na przykład informacjom z takiego forum, czy portali ogłoszeniowych człowiek już trochę inaczej pewne rzeczy postrzega. Do nie dawna pewnie 15 zł za wymianę szkiełka w pustej kopercie zapłacił bym bez zastanowienia. Teraz zresztą też no bo wiadomo zegarmistrz to nie sklep, może mieć części dla siebie do napraw i mimo, że sam to potrafię zrobić to on nie musi mi go sprzedawać jeśli nie ma w ofercie. Ale jeśli ktoś bierze te 15 zł, nie daje rachunku i robi to praktycznie jak z łaski a cenę podaję prawie z bólem serca to jednak trochę to człowieka rusza.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wtedy lepsi są bateryjni i paskowi fachowcy przynajmniej uśmiechnięci że wzięli 15 zł za wymianę baterii.

I nawet kasy fiskalne mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.