Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy .Co do zegarka, bo ten to chyba z Allegro za 250 zł ? . było najpierw napisać że szukasz . . Po zdobyciu oryginalnej tarczy od recorda ( pokazywałem kilka postów wcześniej ) chętnie sprzedałbym ten drugi tylko bez sekundnika ,zrobiona tarcza u Głowackich w Warszawie  no może wydałbyś trochę więcej dudków ,ale ,ale

 

Zdjęcie recorda zrobionego u Głowackich tacza , wskazówki , koperta

post-38106-0-78238900-1516356353_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pio :-)

 

Cieszymy się bardzo, że dołączyłeś do naszego tematu i to od razu z takim zegarkiem :)

Twoja Delbana to perełka wśród Delban, choć rzeczywiście jest mocno zmęczona życiem.

 

Ale po kolei.

Dokładnego roku produkcji nikt Ci nie poda. Szacunki zapewne znasz. Przełom lat 50/60

Jaki ma stan sam widzisz. Brak sekundnika - trudnozdobywalny. Ze zdjęcia nie jestem w stanie dojrzeć, czy oś jest cała. Koperta właściwie nadaje się do wymiany. Jedna strona już jest zrobiona na sztywno, z drugą nic lepszego nie wymyślisz. Trudno będzie znaleźć i kupić taką kopertę. Ale może się uda.

Brak wałka i koronki to najmniejszy problem.

 

Co do tarczy, to już sam musisz podjąć decyzję. Jest mocno postarzała, ale dla niektórych, w fajnym, wintydżowym stylu. Ja bym zostawił, a kto inny by odnowił. To już bardzo indywidualna decyzja. Pomijam tutaj koszty takiej operacji. Są naprawdę duże. Dodatkowo można się zastanawiać jak będzie wyglądała stara tarcza np z odnowioną kopertą i wskazówkami... może trochę razić. Ale nie musi ;)  Znów kwestia gustu i podejścia.

 

Na pewno taniej by Ci wyszło kupić już gotowego recorda od Sławka :)

 

Teraz książka i opracowania.

Nie. Niestety nie mamy żadnego opracowania dotyczącego Delban. Niestety również dla nas, firma Delbana nie odpowiada na żadne pisma i maile. Nie są zainteresowani żadną pomocą jeśli chodzi o zebranie do kupy jakiś konkretnych informacji o ich produkcji tamtych lat. Próbowałem kilka razy. Zero odzewu :(

A szkoda. Jestem pewien, że z ich pomocą udałoby się coś wspólnie napisać i wydać...

Wszystkie informacje jakie tu podajemy to tylko nasze gdybania oparte o zebrane i widziane egzemplarze, o ich powtarzalność lub nietypowość. Takie wolne dywagacje :)

 

Witamy jeszcze raz w naszym temacie i czekamy na dalszą historię dotyczącą Twojego zegarka.

Osobiście ciekaw jestem tego projektu. Trzymam kciuki.

 

Pozdrawiam

Arkadiusz

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy .Co do zegarka, bo ten to chyba z Allegro za 250 zł ? . było najpierw napisać że szukasz . . Po zdobyciu oryginalnej tarczy od recorda ( pokazywałem kilka postów wcześniej ) chętnie sprzedałbym ten drugi tylko bez sekundnika ,zrobiona tarcza u Głowackich w Warszawie  no może wydałbyś trochę więcej dudków ,ale ,ale

 

Zdjęcie recorda zrobionego u Głowackich tacza , wskazówki , koperta

 

 

jak kupowałem to była już za 150 pln :) a swoją drogą nie skończyłem szukać ;-)

Chętnie obgadam z Tobą na priv.

Na chwilę obecna mam wizje z dwoma takimi zegarkami :P jedna malowanka a druga jak najbardziej sie tylko da w oryginale ;)

 

 

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chetnie pokaze zegarek ktory posiada moja kuzynka. Lecz za wiele o nim nie wie czy ktos z Panstwa jest w stanie cos o nim powiedziec wiecej?

post-102652-0-29247300-1516467835_thumb.jpeg

post-102652-0-98101900-1516467856_thumb.jpeg

post-102652-0-87116400-1516467910_thumb.jpeg

Edytowane przez gohna88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Delbana z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wygląda na kompletna i w oryginale. W tym okresie stosowano mechanizmy FHf 696 N4 ale puki nie pokażesz mechanizmu, to tylko przypuszczenia. Kilkanaście postów wcześniej masz jej srebrną siostrzyczkę. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w identyfikacji tego zegarka. Pochodzi z kuferka mojej babci. Z góry dziękuję za pomoc.

Paulina Szałańska

post-102659-0-24082300-1516475363_thumb.jpg

post-102659-0-74885600-1516475373_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Delbana z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wygląda na kompletna i w oryginale. W tym okresie stosowano mechanizmy FHf 696 N4 ale puki nie pokażesz mechanizmu, to tylko przypuszczenia. Kilkanaście postów wcześniej masz jej srebrną siostrzyczkę. ;)

Oo juz mi to cos nakreslilo temat ,srebrna siostrzyczke jak piszesz wlasnie odnalazlam.jak sie spotkam z kuzynka postaram sie zajrzec do jej srodka

Edytowane przez gohna88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulina 1984

 

Witaj  Damka 22mm bez koronki Mechanizm FEF 400  lata 50-te . Widać że cały oryginalny . Nosić i się cieszyć tym bardziej , że po Babci  

 

Edit wymienić szkiełko bo pęknięte , ale to groszowa sprawa , przy okazji majster przesmaruje werk

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity stan. Chcesz się ich pozbyć?

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze koperta.Widziałem,że jeszcze ma jakieś mechanizmy ale to na jutro zostawiłem.Za tarcze i kopertę zapłaciłem po 20 zł, za szt.Zostawie sobię bo zawsze mi mało,tak ogólnie to nie sprzedaje swoich zegarków.post-79147-0-09573700-1516912804_thumb.jpgpost-79147-0-79124600-1516912870_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając stan Twoich zegarków myślałem, źe cię te nie zadowolą.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana trójdatowiec z Włoch . Robiona na tamtejszy rynek ( kalendarz tylko po włosku ) . Zdjęcia z dziś już dokładnie ustawione .Na godz 10 ustawia się miesiące . na godz 8 dni miesiąca . Dni tygodnia normalnie przekręcając wskazówki. 

Werk ETA 1164  średnica 35 mm bez koronki.Widać na deklu pozostałości starego szlifu . Wskazówka z półksiężycem chyba w oryginale , choć czerwona farba mogła zejść prze te 70 lat.

Bardzo słabo widać dni miesiąca na okręgu Numery kolejnych dni wszystkie w kolorze czerwonym

To już drugi taki w kolekcji z czego bardzo się cieszę  :D  :P

Tarczy nie pokażę bo werk jest w środku koperty , a jak wiecie nie wolno Mi grzebać w bebechach , bo potem cuda się dzieją jak mawia Mój majster  :ph34r:

Serce Mi krwawi z powodu wyblaknięcia tych czerwonych dni miesiąca , ale jak Stach mówi oryginał to oryginał

post-38106-0-87344200-1516968388_thumb.jpg

post-38106-0-21976600-1516968482_thumb.jpg

post-38106-0-21568500-1516968526_thumb.jpg

post-38106-0-26280300-1516968604_thumb.jpg

post-38106-0-88939800-1516968651_thumb.jpg

post-38106-0-39632000-1516968678_thumb.jpg

post-38106-0-87673200-1516968711_thumb.jpg

post-38106-0-58745500-1516968749_thumb.jpg

post-38106-0-53421600-1516968789_thumb.jpg

post-38106-0-66075200-1516968829_thumb.jpg

 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz szybko czym prędzej do Głowackich na przegląd i z kalibrowanie :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz szybko czym prędzej do Głowackich na przegląd i z kalibrowanie :wacko:

Sam go dziś ustawiłem i nosiłem , jak na razie punktualny . Tylko Mam problem bo majster zachorował i już 2 miechy go nie ma , a góra zegarków czeka 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i nietuzinkowy. Gratulacje.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój fachowiec od zegarków jak zaczął od listopada pić to dopiero wczoraj się odezwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana trójdatowiec z Włoch . Robiona na tamtejszy rynek ( kalendarz tylko po włosku ) .

 

Piękna i nietuzinkowa, i jak to w Twojej kolekcji bywa perełka :wub:

A ja wreszcie po długim czasie znalazłem czas na skończenie składaczka.

Dzięki Staszkowi mogłem zreanimować i zrobić takiego składaka, a że składak to oczywiście Warszawianka na wierzchu .

Koperta wpadła jakaś po renowacji i wyszła taka malutka ;)

post-48480-0-93175100-1517137462_thumb.jpg

post-48480-0-37592300-1517137464_thumb.jpg

post-48480-0-77682000-1517137465_thumb.jpg

 

Teraz biorę sie za następnego oby czasu było wystarczająco :ph34r::blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie miłośnicy zegarków Delbana. Też mam duży sentyment do tej marki. Pamiętam z zamierzchłego dzieciństwa, że u nas w domu była Delbana po dziadku :)

 

Mam małą prośbę! Mój znajomy poszukuje dekielka do zegarka Delbana. Temat tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/158391-delbana-dekielek/

 

Przejrzyjcie swoje zasoby części zamiennych. Może znajdzie się taki dekielek.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem.

My tu brylujemy raczej w nieco innych latach produkcji. Pewnie każdy z maniaków delbanowych ma też coś nowszego, ale to są pojedyncze egzemplarze. Części zamiennych kompletnie brak :(


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posucha coś ostatnio w temacie... ;)

 

Trafiła mi się jakiś czas temu kolejna czarnulka tego typu. Ponieważ była w niezłych pieniądzach i chyba w najlepszym stanie z tych, które mam, to wziąłem :)

 

post-75614-0-99659600-1518386541_thumb.jpg

 

post-75614-0-59263100-1518386556_thumb.jpg

 

post-75614-0-59715900-1518386567_thumb.jpg

 

post-75614-0-66847000-1518386549_thumb.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, choć mam wrażenie, że dekielek ktoś próbował poprawiać. ;)

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.