Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A Ja wreszcie kupiłem Delbanę vintage, którą po pewnych szczegółach będzie można datować dokładny rok produkcji  :wub:  szczegóły i fotki już wkrótce  :D


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś trafił z papierami?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj, dawaj Sławek!

Umieram z ciekawości... :)

 

U nie jeszcze jeden zakup. W fajnym stanie taka trochę rzadsza.

 

 

post-75614-0-47306500-1518455281_thumb.jpg

 

post-75614-0-17784200-1518455294_thumb.jpg

 

post-75614-0-86024100-1518455306_thumb.jpg

 

post-75614-0-14718100-1518455369_thumb.jpg

 

post-75614-0-26517200-1518455378_thumb.jpg

 

post-75614-0-83068500-1518455388_thumb.jpg

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny gilosz Arek i taka czyściutka i wszystko wygląda oryginalnie  :wub:

 

Moja przyjechała dzisiaj , juto zrobię fotki


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to drugie zdjęcie z piękna patyna, to pomyślałbym że wyszorowałeś. Wszystko w oryginale, świetna.

Sławek, ale budujesz napięcie. Prawie jak Hitchcock :D  ;).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No dobra . Delbana automatic 25 kamieni ETA 2472 34 mm szlif słoneczny  nabyłem z etui na którym było widać tylko duże oznaczenia Delbany. Jak doszła to to odkryłem że w roku 1966 w Lozannie na wystawie zdobyła pierwsze miejsce. Sprawdziłem w necie była taka wystawa . Z kim konkurowała i co jeszcze wystawiano nie Wiem . Co do datowania ETA 2472 powstała w 1965 roku kalendarz czarny , a na wystawie pojawiła się i wygrała w 1966. więc logika podpowiada że to chyba 1965. Na deklu jest dziwny napis ( Modele Depose ) po niemiecku znaczy zdeponować lub coś podobnego , może Wy dacie radę to rozszyfrować bo w Szwajcarii obowiązują chyba dwa lub trzy języki. Jestem ciekawy jak zawsze Waszych zazdrosnych uwag i uszczypliwości  :ph34r:  :P  :D   http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&&2uswk&ETA_2472  

 

Mam nadzieje , że końcu trafiła Mi się fajna ciekawostka

 

post-38106-0-15010500-1518527446_thumb.jpg

post-38106-0-08279400-1518527526_thumb.jpg

post-38106-0-51100400-1518527675_thumb.jpg

post-38106-0-53267700-1518527867_thumb.jpg

post-38106-0-32142000-1518527939_thumb.jpg

post-38106-0-07054200-1518527985_thumb.jpg

post-38106-0-15847500-1518528041_thumb.jpg

post-38106-0-30456900-1518528085_thumb.jpg

post-38106-0-30749000-1518528137_thumb.jpg

post-38106-0-07309600-1518528185_thumb.jpg

post-38106-0-02309800-1518528251_thumb.jpg

 

 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna Delbana, pudełko i fajna historia. Chciałeś, to masz trochę wątpliwości. Bardzo wiele firm, w tym Delbana zapewne też wykorzystywały sukcesy wystawowe w późniejszym marketingu. Powszechnym było wypuszczanie kolejnych partii wyróżnionego modelu oczywiście z oznakowaniem na zegarku i pudełku. Nie byłbym taki przekonany co do roku powstania zegarka, ponieważ jeśli model dobrze się sprzedawał, produkowano w kolejnych latach następne partie z takimi samymi odznaczeniami. Na pewno powstał po 1965 r. ale kiedy???. .Gdybyś wiedział do kiedy były produkowane to byłoby łatwiej. Tak jako ciekawostkę dodam, że na kieszonkach informacja o zdobytych medalach, nagrodach pojawiała się przez kolejne dziesięć a nawet więcej lat. ;)  :D 

Wysłane z mojego HTC

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że się wytarła z boku , na nacięciach jest cała w złotym kolorze


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w powiększeniu widać zarysy logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w powiększeniu widać zarysy logo.

post-38106-0-53936700-1518553550_thumb.jpg

post-38106-0-05646100-1518553599_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modèle Déposé, czyli model, wzór zgłoszony, zarejestrowany w znaczeniu zapewne wzoru przemysłowego.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam napis jest na wszystkich modelach Voltige

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam napis jest na wszystkich modelach Voltige

no fakt , ale jest na tarczy ( Mod   DEP)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poszaleli .
Gratulacje, ładne nabytki. :wub:
I takie czyste :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisław odpowiem Ci na Twoją notę z innego tematu . zakładam że jest to model wystawowy , bo komu w zachodniej Europie chciałoby się szukać modelu z np 1970 roku i wkładać do etui z 1966 roku . Takie rzeczy ( numery ) to tylko w Polsce  :lol:  :ph34r: .Takie Mam optymistyczne założenie . Tym bardziej że zegarek kupiony za 100 euro i Delbana to żaden na Zachodzie rarytas.


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo mi się podoba i jest naprawdę fajny, ale na jakiej podstawie twierdzisz, że pudełko jest z 1966 roku. Ono ma tylko informację, że ten model zdobył nagrodę w Lozannie 1966 roku. Moim zdaniem to nie jest informacja o roku produkcji. Oczywiście mogę się mylić, ale każdy ma prawo do swoich poglądów. :D  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj denerwują Mnie Ci chłopcy z małych miasteczek .  :P  Teraz Ja zmienię podejście do tematu  i poproszę o dowody że ten zegarek i to etui nie jest  np z 1966 roku . Niech Stachu teraz pogłówkuje jak takie dowody zdobyć i przedstawić . Życzę owocnych poszukiwań  Sławek  :wub:  :P  :D


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do stanowiska zasadas'a. Informacja na pudełku dotyczy jedynie otrzymania przez zegarek nagrody w 1966r., a on sam równie dobrze może pochodzić z 1967, jak i np. 1968r. Obawiam się, że nie jesteśmy w stanie tego jednoznacznie stwierdzić...

 

Co do ciężaru dowodu, to nie na nas on spoczywa ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ciebie denerwują chłopcy z małych miasteczek, to wybieraj albo dziewczynki albo bierz chłopców z dużych miast. :P  :P  :P. Oczywiście przepraszam, ta taki żarcik, całkowicie poza tematem. ;) 

 

Dla mnie możesz nawet napisać, że ta Delbana, to jest własnie ta z wystawy w Lozannie i pewnie ktoś w to uwierzy, tak jak wierzą w Delbany z naklejonymi elementami, że pochodzą z okresu IIWŚ, może inni uwierzą, ja nie. Dla mnie jest to bardzo ładnie zachowany zegarek, w super pudelku, a na pudełku jest opis że prawdopodobnie zegarek który jest teraz w tym pudełku, to model który w 1966 r. zdobył w Lozannie pierwszą nagrodę w swojej kategorii. 

Nie piszę tego by zrobić Ci przykrość, czy też być złośliwym, ale sam bardzo dobrze wiesz, że Delbana to nie Omega, Zenith czy Longines, gdzie po numerze mechanizmu można się od Manufaktury dowiedzieć kiedy wyprodukowano, a nawet gdzie sprzedano, ile i gdzie powstało.

Łatwiejszą sytuację mają nawet koledzy z Atlantica, gdzie zachowało się bardzo dużo reklam, artykułów z prasy i reklam tam umieszczanych na podstawie których można określić model, jego udział w targach, czy też kiedy były w sprzedaży. Longines bardzo często wypuszczał reklamówki gdzie obok zegarka pokazywane były pudełka oraz informacje o cenach. 

Dlatego to piszę, bo o Delbanach tak naprawdę nie wiadomo prawie nic. Nie ma żadnych informacji z Manufaktóry, bo sam starałeś się przecież do nich dotrzeć, jest bardzo mało reklamówek, czy plakatów. Wiedza o Delbanach to wiedza ludzi z tego 

forum, a moja wśród nich jest pewnie najmniejsza, ale nie możemy budować tej wiedzy tylko na podstawie własnych przypuszczeń. Gdybym był złośliwy mógłbym napisać, że nie ma żadnych dowodów na to, że to jest ten model zegarek który pierwotnie był w tym pudełku, a może ktoś chciał dobrze sprzedać i połączył to w piękny zestaw. Gdyby był plakat z medalowym zegarkiem i pudełkiem z Lozanny, a to już jest coś.

Niczego nie kwestionuję, nie mam żadnych dowodów, że tak nie jest jak napisałeś, ale mnie nie przekonałeś, że Twój zegarek jest z 1965 r.

Małe miasteczka nie są złe, przynajmniej do odpoczynku po pracy. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie przecież żartowałem  :P  :D  :D Fajnie , że wogóle udało się zdobyć cos po za samym zegarkiem , bo akcesoriów, etui plakatów itp.  do Delbany jest strasznie mało. Póki z Grechen nie dadzą znaku życia , to nie Wiemy praktycznie nic  :( Ostatnio się doczytałem , że 2001 połączyli się z firmą zegarkową Delma . Być może Delma ma większość akcji i nie chce odpowiadać ( popularyzować ) starych Delban vintage na rynku wtórnym , tylko sprzedawać swoje nowe wyroby ?


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzymy w to co chcemy wierzyć, nie mając nawet 100 % pewności i dorabiamy sobie ideologię. No cóż tacy jesteśmy :ph34r:;)

Patrząc na pieczęć na pudełku to była wystawa Expo Lausanne 1966

A przeglądając tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Wystawa_%C5%9Bwiatowa

post-48480-0-63000700-1518798386.gif

 

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem tez wkleić odnośnik jak pokazałem zegarek Jerzy bo długo szukałem informacji o wystawie z tego roku . To nie była światowa wystawa Expo . Tylko jakaś normalna wystawa . Tak jak w Łodzi też używają nazewnictwa Expo przy wystawach lub targach . Pytałem się siostrzeńca o to Expo chłopak kończył biznes . Expo za granicą jest też używane przy zwykłych wystawach i nic nie ma wspólnego tak jak pisałem z wystawą światową . Muszę odszukać i wkleić link bo bym Was nie oszukiwał . Tylko znajdę trochę czasu 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, o Expo w Lozannie w 1964 r są jakieś informacje ale o 1966 roku nic nie mogę znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ były to raczej wystawy narodowe, a nie międzynarodowe, mogły być organizowane z różnym rozmachem i nie wiemy tak naprawdę jaki był ich zasięg. Nie sądzę jednak by ozdabiali pudełko czymś czego nie było, po prostu jak to bywa ze "światem Delban" czarna dziura, ale wewnętrzna wystawa w Lozannie to nie była na pewno jakieś lokalna "imprezka". 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.