Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Co powiecie o takim zegarku? Stan idealny. Zastanawiam się czy jest orginalna. Z góry dziękuję za opinie.

post-101945-0-48075200-1528664329_thumb.png

post-101945-0-67601400-1528664351_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza była szajsowata , to ktoś pomalował na czarno . Odpuść  :ph34r:  :blink:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie było takich tarcz? Wygląda naprawdę ładnie

Nie było.

Ta tarcza w oryginale była biała lub biała z czarnym środkiem. Z całą pewnością nie była cała czarna. Do tego napisy od czapy i fatalna renowacja koperty.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest już w moich łapach. Cena była okazyjna.Na żywo wygląda bardzo dobrze. Postaram się zrobić lepsze zdjęcia z wierzchu i od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tobie pasuje to najważniejsze.

Tylko pamiętaj, żeby nie wprowadzać potem w błąd jeśli chciałbyś go odsprzedać. Zwłaszcza tu na forum :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jeżeli była malowana, to zrobiona jest ładnie. Czuję że to nie ostatnia moja Delbana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jeżeli była malowana, to zrobiona jest ładnie. Czuję że to nie ostatnia moja Delbana.

Użyłeś niepotrzebnie słowa "jeżeli". :)

Tylko nie kup sobie Delbany ze znaczkiem SS, albo swastyką, to także "inwencja" alegrowych twórców. ;)

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy z takimi symbolami. Muszę przeszukiwać bazary i giełdy.

To były tylko przykłady "inwencji". Delbany ze względu na swoją popularność często bywają poddawane przeróbkom, nie zawsze udanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję że to nie ostatnia moja Delbana.

Słuszna koncepcja :)

 

 Muszę przeszukiwać bazary i giełdy.

Nie jest to takie trudne, Delban jest stosunkowo dużo na rynku i jest z czego wybierać. A ich ciągle rosnące ceny świadczą tylko o tym, że zainteresowanie rośnie, i że to dobra inwestycja :D

 

Jeśli będziesz szukał w pełni oryginalnych egzemplarzy to zapraszamy przed zakupem, ze zdjęciami tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85816-delbana-oryginalna-czy-nie-zapytania-wszelkie/

Jest tam gruba fajnych, zakręconych pasjonatów, którzy bardzo chętnie rozbiorą każdy zegarek na części pierwsze (choćby organoleptycznie), żeby tylko się czegoś przyczepić :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ale jak na giełdzie będzie jakaś okazja to najpierw biorę potem pytam

Twój cyrk, twoje małpy :P

W takim razie pytaj później. B)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką Delbane. Wymaga trochę pracy ale cyka.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Trochę? Albo masz wyjątkowe "złote rączki". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zamiennik "warszawska" poszukaj w lepszym stanie lub wróć do oryginalnej. Na zdjęciu nie widać, oś sekundnika wystaje czy jest ułamana?.  Rzeczywiscie dużo pracy, ale radość z uzdrowienia może być też wielka. Powodzenia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład Delbany z rzemieślniczą tarcza tzw. warszawską. Brak sekundnika i prawdopodobnie ułamany czop koła sekundowego. Wymień szkło, zrób serwis mechanizmu, dołóż pasującą lumę do wskazówek i będzie git ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zamiennik "warszawska" poszukaj w lepszym stanie lub wróć do oryginalnej. Na zdjęciu nie widać, oś sekundnika wystaje czy jest ułamana?. Rzeczywiscie dużo pracy, ale radość z uzdrowienia może być też wielka. Powodzenia.

Os sekundnika wystaje.

Długa droga do pełnego uzdrowienia ale to na szczęście nie wyścig kolarski i nie muszę być pierwszy.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy to oryginalny zegarek, czy raczej składak? Mechanizm 15 kamieni z subsekundą . Balans  do roboty: brak włosa i oś połamana. Brak sekundnika. Najlepiej prezentuje się  chyba koperta, ale nie wiem czy takie stosowano w Delbanach.

post-42128-0-78248100-1530341472_thumb.jpg

post-42128-0-81433600-1530341482_thumb.jpg

post-42128-0-06949200-1530341501_thumb.jpg

post-42128-0-22092400-1530341515_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomasz

100% pewności nie będziesz mieć, ale może napiszę jak to wygląda z mojej strony.

 

1. Koperta jest po kiepskiej renowacji. Choć rzadziej, to bywały tego typu koperty w Delbanach

 

tu masz przykład podobnej, choć jeszcze rzadszej:

 

post-75614-0-66815500-1530356627_thumb.jpg

Foto zapożyczone z aukcji

 

2. Dekiel, również nie ma pewności co do oryginalności. Często dekle były sygnowane, choć zdarzały się również bez nazwy Delbana. Wzór, który pokazałeś występował w Delbanach.

3. Mechanizm to AS 984 stosowany czasem w Delbanach z tamtych lat. I tu podobna sytuacja. Mechanizmy te były często sygnowane, choć zdarzały się również i takie jak u Ciebie, więc na dwoje babka wróżyła :)

4. Tarcza wygląda na oryginalną. Pod napisem Delbana był jeszcze prawdopodobnie napis "ANCRE 15 RUBIS". W tej chwili jest wytarty. Zastanawia mnie tylko ta obwódka na wysokości indeksów dookoła...

5. Wskazówki - bywały takie.

 

 
 
 
Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4. Tarcza wygląda na oryginalną. Pod napisem Delbana był jeszcze prawdopodobnie napis "ANCRE 15 RUBIS". W tej chwili jest wytarty. Zastanawia mnie tylko ta obwódka na wysokości indeksów dookoła...

 

Ta obwódka została narysowana przez wygiętą na końcu wskazówkę minutową .

 

Ogólnie jednak nie można wykluczyć , że zegarek jest oryginalny bo:

1. koperta mogła taka być

2. dekiel taki mógł być

3. mechanizm taki mógł być

4. tarcza wygląda na oryginalną

5, a wskazówki takie były

 

Mam pytanie czy zdobycie balansu i wskazówki sekundnika do takiego mechanizmu to duża trudność , czy ogólnie opłaca się go reanimować . Zaznaczam, że nie jestem z tym zegarkiem związany sentymentalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik to nie problem.

Jeśli chodzi o balans to najłatwiej będzie znaleźć drugi mechanizm na części.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam typ koperty, tylko w o wiele gorszym stanie. Prawdą jest jak pisał kolega, że mechanizmy bywały niesygnowane. Przychylam sie do opinii  poprzednika, że jest duże prawdopodobieństwo, że wszystko jest OK.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.