Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku, masz ją na Felsie?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zacne grono użytkowników Delbany :)
 

na wstępie proszę o wyrozumiałość, w temacie zegarków jestem laikiem, dotychczas tylko gshocki ;)

dziś stałem się posiadaczem delbany po dziadku
post-61100-0-69058600-1586984950_thumb.jpg
post-61100-0-31899700-1586984910_thumb.jpg
Proszę Was o poradę, co z nią zrobić, żeby przywrócić ją do życia, oczywiście nowe szkiełko, korona? czy jest sens wymieniać kopertę? Czy warto w nią w ogóle inwestować? No i jeśli tak to czy w Łodzi lub okolicach jest ktoś kto by się tym zajął/kogo możecie polecić do takiej roboty?

 

pozdrawiam
Tomek

Edytowane przez folekkutno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bardzo ładna Delbana Recordmaster, do zanies do zegarmistrza na przegląd i wymianę szkła, dobierz ładny skórzany pasek i ciesz się pamiątka po dziadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietuzinkowa pamiątka :) One nabierają z czasem szczególnej wartości.

 

Uważam podobnie jak Kolega wyżej - zrób mu serwis, podpoleruj szkło - jeśli ubytki są płytkie lub je wymień - jeśli głębokie. Nie widać dokładnie koronki, ale możesz zlecić zegarmistrzowi jej podostrzenie lub wymianę na inną z epoki. Kopertę można odnowić, ale wówczas zegarek straci swój charakter, bo będzie udawać nowy. Zostawiłbym jak jest. Decyzja należy do Ciebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po napisaniu posta wpadłem w watki o delbanie i siedziałem do 2 w nocy i chyba tez dochodzę do takiego wniosku, koronka do wymiany bo jest zajechana strasznie, pozostał ten żółty metal, szkiełko jest cale spękane wiec też wymienię, no i kwestia ew. delikatnego "odkurzenia" tarczy. Co do paska to widzę go na pasku z matowej skóry lub delikatny zamsz w kolorze kawy z mlekiem, co sądzicie?
Zrobiłem za dnia lepsze fotki, zegarek przez ostatnie 32 lata leżakował w szufladzie i czekał na moje odkrycie ;)
post-61100-0-44767500-1587019675_thumb.jpgpost-61100-0-75854100-1587019715_thumb.jpgpost-61100-0-55692900-1587019732_thumb.jpgpost-61100-0-89402600-1587019748_thumb.jpgpost-61100-0-23661700-1587019761_thumb.jpgpost-61100-0-28859400-1587019783_thumb.jpg

Edytowane przez folekkutno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze dodać, że to jedna z rzadziej spotykanych i jedna z droższych (nie licząc chrono) Delban dostępnych za komuny na naszym rynku. Dodatkowo białe tarcze Recordmasterów najczęściej zachowały się w kiepskim stanie. Twoja jest znośna. Oprócz koronki jest w oryginale. W środku, o ile nic nie było zmieniane, znajdziesz mechanizm ETA 1100.

Koniecznie oddaj ją do dobrego majstra na czyszczenie i oliwienie.

Również odradzam głębszą ingerencję w jej wygląd. Jeśli będziesz chciał ją nosić, to tylko zmiana szkła i nacięcie ząbków na koronce. Nakręcając będziesz zawsze myślał o dziadku, że to on ją tak wytarł, że trzeba było nacinać ząbki ;) Taka koronka będzie pasowała do strego, wintydżowego zegarka. Ostatecznie możesz poprosić o czyszczenie wskazówek i wypełnienie nową lumą, najlepiej w kolorze beżowym.

Jeśli nie zamierzasz jej nosić i ma tylko leżeć jako pamiątka dla potomnych, to tylko przegląd mechanizmu i delikatne czyszczenie z brudu. Żadne czyszczenie tarczy nie wchodzi w grę. Tylko przetarcie z kurzu.

Pasek to rzecz gustu. Daj taki, jaki Tobie będzie się podobał. To Tobie ma sprawiać przyjemność :)

 

Gratuluję pamiątki! Piękna rzecz!

Dbaj o nią!


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą mechanizm musi byc w fajnym stanie. Wczoraj ją nakręciłem i chodzi idealnie, w tym momencie jakies 25-26h leżenia w pudełeczku i żadnych opoznien/przyspieszen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kwadratowa i w kwarcu też tu pasuje ?

 

94896584f4331541.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@folekkutno, tak czy siak przegląd obowiązkowy po takim czasie

 

@Topaz, oczywiście, że pasuje! Każda Delbana jest tu miłe widziała :)

Teraz kupowana?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona kilka lat temu, bardzo ją lubię, chociaż rotacyjnie noszę. Przyznać trzeba, że jakość i model na każdym robi wrażenie. Oczywiscie funkcja chronografu to raczej ozdoba, to nie jest sportowy zegarek, raczej zaprojektowany na wieczór w operze. Tarcza ma ładny wzór w fale, postaram się to sfotografować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zrobili takiego mechanika , Miałbym wtedy trzech muszkieterów  :D

 

 

 

post-38106-0-94258600-1587197121_thumb.jpg

post-38106-0-17921500-1587197166_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna paskowana tarcza w tej drugiej. Moja z bliska wyglada tak:

 

 

b66983bb387698e5.jpg

 

 

21d226d7623b983e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa w kolekcji. Nie wiem jak określić ta tarczę? Słoneczna? ;) mechanizm Venus 220.

IMG_20200521_132016.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy mieli określać słowami każdą tarcze Delbany to by słownika zabrakło

 

Bardzo ładna i dość rzadka. Poszukaj lepszej koperty, chyba, że lubisz takie klimaty default_wink.png

 

Jaki mechanizm?

 

EDYTA

Doczytałem ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość rzadki model, miałem tylko jedną w bardzo kiepskim stanie. Te modele nie były trwałe.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się
Tarcze kiepsko się przechowywały


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry.

Taka trochę inna niż większość tutaj prezentowanych. W środku Eta 2782. Nie wiem kiedy została wyprodukowana ale to chyba końcówka lat osiemdziesiątych.

Pozdrawiam.

Delbana 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mariusz.k napisał:

Dobry.

Czołem!

 

Świetna. Te indeksy są powalające :D

Nie wiem czy Sławek kiedyś nie pokazywał podobnej.

 

Datowanie prawdopodobnie prawidłowe.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Przez tę Delbankę zapadłem na zegarkomanię i tak nie mogę się wyleczyć od kilku lat ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... to wciąga :)

 

Czekamy zatem na więcej... Delban oczywiście ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.