Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna trójka, gratulacje.

 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mój pierwszy zegarek mechaniczny :) Zakupiony wczoraj. Nie mam pojęcia czy wszystko oryginalne, bo się jeszcze nie znam (zachorowałem na zegarki kilkanaście dni temu i dopiero zdobywam wiedzę :) ). Na pewno specjalistom zdjęcia trochę powiedzą. Werku zdjęcia nie mam, bo lekko się nie otwiera, a nie chcę nic na siłę robić.

To zostawiam zdjęcia i wracam zgłębiać tematy o Delbanach :)

IMG_20200925_133952.jpg

IMG_20200925_134005.jpg

IMG_20200925_134204.jpg

IMG_20200925_134246.jpg

IMG_20200925_134416.jpg

IMG_20200924_221009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie, poza koronką pozostałe składowe są oryginalne. Co prawda w moim egzemplarzu są inne wskazówki, ale to o niczym nie świadczy. Proponuję jednak odkręcić i zajrzeć do środka, może tam być ciekawszy mechanizm niż powszechnie spotykany w Delbanach mechanizm Felsy lecz AS.

 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zasadas napisał:

W mojej ocenie, poza koronką pozostałe składowe są oryginalne. 

właśnie ta koronka jest jakaś taka duża i niepasująca do reszty.

nie ukrywam, że jest to trochę irytujące, muszę poszukać jakiejś koronki, co by może kiedyś zamienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zasadas napisał:

W mojej ocenie, poza koronką pozostałe składowe są oryginalne. Co prawda w moim egzemplarzu są inne wskazówki, ale to o niczym nie świadczy. Proponuję jednak odkręcić i zajrzeć do środka, może tam być ciekawszy mechanizm niż powszechnie spotykany w Delbanach mechanizm Felsy lecz AS.

 

z chęcią bym zajrzał, ale boję się siłować z deklem, bo nie mam narzędzi i wiedzy, jak to dokładnie zrobić. podejdę dzisiaj do najbliższego zegarmistrza i zagadam. bo jeszcze mi chodzi po głowie poprawić stan wskazówek a najlepiej dodac na nich lumę, ale to musze poczytać, co i jak z tym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z renowacją i poprawianiem. Warto znaleźć zegarmistrza, który otworzy, oceni czy mechanizm wymaga czyszczenia i smarowania. Może dobierze odpowiedniejszą koronkę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinien tam byś mechanizm AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, zasadas napisał:

Spokojnie z renowacją i poprawianiem. Warto znaleźć zegarmistrza, który otworzy, oceni czy mechanizm wymaga czyszczenia i smarowania. Może dobierze odpowiedniejszą koronkę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Jedyne o czym myślę, to żeby wskazówki się jakoś bardziej wyróżniały, nic więcej nie chcę robić. 

Tak, poproszę tylko zegarmistrza, żeby otworzył i tyle :)

zrobię zdjęcia i zobaczymy, czy to As czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wszystko wiem i koronka jest oryginalna a mechanizm Fels, wrzucę zdjęcie, jak je już zmniejsze w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizował z zegarmistrzem, bo jestem tylko hobbystą ale w tych modelach koronka powinna wyglądać podobnie to tych pokazanych poniżej, a mechanizm to zapewne Felsa 465N lub tylko Felsa 465 , ale jak wrzucisz zdjęcia to będzie widać, chyba że zegarmistrz podał Ci już to dokładnie co w środku.

del par 0092.jpg

zegarek 01.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego delbaniarza lub przynajmniej posiadacza Delbany. ;)
Koronka z całą pewnością nie jest oryginalna, chociaż nie wygląda najgorzej. Widziałem zdecydowanie gorzej dobrane.
Jeśli majster znajdzie podobną do pokazanych przez Staszka to zmieniaj. Jeśli nie, to zostaw tak jak jest.

Ładny egzemplarz z piękną, orginalną patyną. Gratuluję zakupu. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz mówi, że oryginalna ta koronka, widział na żywo, może faktycznie? No nieistotne, będzie taka :)

na swojej maszynie sprawdził, 46 sek. miała odchylenie, poprawił, podmuchał i pochwalił chód.

A tak wygląda w środku. 

nowy pasek zamówiony, jest super  :)

dzięki za opinie. 

IMG_20200925_173330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Koronka nie jest oryginalna. Z całą pewnością. Ale tak jak pisałem wcześniej nie jest najgorzej.
Zresztą... znaleźć Delbanę z oryginalną koronką to teraz jak trafić conajmniej piątkę w totka
Także nie ma o co kruszyć kopii

Mechanizm to Felsa 465N. Najczęściej spotykany mechanizm w Delbanach. Dobrze skonstruowany, sprawny wół roboczy.
Regulator chodu z dużym prawdopodobieństwem może wskazywać na to, że wymaga czyszczenia i oliwienia. Jak większość zegarków z tamtych lat. Nawet jeśli teraz chodzi poprawnie.
Zadbaj o to, a będzie służyła jeszcze wiele lat.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, loituma napisał:

Nie. Koronka nie jest oryginalna. Z całą pewnością. Ale tak jak pisałem wcześniej nie jest najgorzej.
Zresztą... znaleźć Delbanę z oryginalną koronką to teraz jak trafić conajmniej piątkę w totka emoji6.png
Także nie ma o co kruszyć kopii emoji4.png

Mechanizm to Felsa 465N. Najczęściej spotykany mechanizm w Delbanach. Dobrze skonstruowany, sprawny wół roboczy.
Regulator chodu z dużym prawdopodobieństwem może wskazywać na to, że wymaga czyszczenia i oliwienia. Jak większość zegarków z tamtych lat. Nawet jeśli teraz chodzi poprawnie.
Zadbaj o to, a będzie służyła jeszcze wiele lat.

Dzięki.

Koronka nieistotna dla mnie, bardziej wolałbym coś podziałać ze wskazówkami, żeby były bardziej widoczne, bo teraz słabo je widzę. Okulista potrzebny :)

 

Taki mam plan z oliwieniem itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są jak najbardziej do zrobienia
Możesz spróbować sam
Jak nie masz wprawy to daj majstrowi. Tylko niech dobierze odpowiedni, „postarzony” kolor lumy


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 godzinę temu, loituma napisał:

Wskazówki są jak najbardziej do zrobienia emoji4.png
Możesz spróbować sam
Jak nie masz wprawy to daj majstrowi. Tylko niech dobierze odpowiedni, „postarzony” kolor lumy

Szukam na forum "kolor lumy" i cienko chyba z tematami, albo na telefonie ciężko znaleźć.

W każdym razie zegarmistrz ma bialo-zielony, cokolwiek to znaczy. 

Jaki kolor lumy powinna mieć delbana? 

Samemu się tego raczej nie podejmę, bo ani narzędzi, wiedzy czy umiejętności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ma zegarmistrz to prawdopodobnie jasny seledyn. Standardowy kolor stosowany dziś najczęściej przez zegarmistrzów.
Zdecydowanie lepszy byłby beżowy, dokładnie taki jak masz na resztkach lumy we wskazówkach.

Ja dawałem czasem zamiast fluorescencyjnej lumy farbkę akrylową dobraną kolorem. Kładzie się podobnie jak lumę, tylko nie świeci w ciemności.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loituma napisał:

To co ma zegarmistrz to prawdopodobnie jasny seledyn. Standardowy kolor stosowany dziś najczęściej przez zegarmistrzów.
Zdecydowanie lepszy byłby beżowy, dokładnie taki jak masz na resztkach lumy we wskazówkach.

Ja dawałem czasem zamiast fluorescencyjnej lumy farbkę akrylową dobraną kolorem. Kładzie się podobnie jak lumę, tylko nie świeci w ciemności.

A gdzie można kupić beżową lumę? Ok, google nie boli, ale korzystam z okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów ☺️ . W końcu udało Mi się zaleźć dawcę do Mojej najstarszej delbany . Oba werki zostały przeczyszczone , zamieniona koperta , znak sygnatury był pod tarcza F-294 , czyli tak jak odgadywany wcześniej . Ale jest problem jednak jaki to werk i z których lat. Na Ranfft pod tym hasłem werk wygląda tak 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&&2uswk&Felsa_294

 

Czyli zupełnie inaczej niż w Mojej delbanie . Można było podejrzewać że to jakiś wpasowany od czegoś innego  , ala pasówka , ale oba werki w tych delbanach są identyczne , czyli , ze takie były wkładane do tego modelu. Spędziłem sporo czasu szukając identycznego werku na ranfft , ale nie znalazłem . A więc z ciekawości szukam dalej czy to jest werk Felsa 294 , a jeśli tak czy ktoś zna, inne źródła ( obrazek )  że to ten werk , czy jakiś inny . Pozdrawiam Chłopaki- Sławek

IMG_20200930_123206[1].jpg

IMG_20200930_123326[1].jpg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką Delbanę jak twoja z paskiem. Niestety jestem poza domem i mogę to sprawdzić dopiero w niedzielę ale na 90% mam tam inny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 12:56, sawcio68 napisał:

Witam Kolegów ☺️ . W końcu udało Mi się zaleźć dawcę do Mojej najstarszej delbany . Oba werki zostały przeczyszczone , zamieniona koperta , znak sygnatury był pod tarcza F-294 , czyli tak jak odgadywany wcześniej . Ale jest problem jednak jaki to werk i z których lat. Na Ranfft pod tym hasłem werk wygląda tak 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&&2uswk&Felsa_294

 

Czyli zupełnie inaczej niż w Mojej delbanie . Można było podejrzewać że to jakiś wpasowany od czegoś innego  , ala pasówka , ale oba werki w tych delbanach są identyczne , czyli , ze takie były wkładane do tego modelu. Spędziłem sporo czasu szukając identycznego werku na ranfft , ale nie znalazłem . A więc z ciekawości szukam dalej czy to jest werk Felsa 294 , a jeśli tak czy ktoś zna, inne źródła ( obrazek )  że to ten werk , czy jakiś inny . Pozdrawiam Chłopaki- Sławek

IMG_20200930_123206[1].jpg

IMG_20200930_123326[1].jpg

Witam. 

W końcu znalazłem trochę czasu. To moja Delbana ale mechanizm standard

 

20201006_091502.jpg

20201006_091613.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 13:34, makitabatata napisał:

Po Dziadku. Super zegarek!

 

Dostał serwis, nowy pasek i teraz cieszy!

Świetny egzemplarz! Bardzo ładny stan. Nakręcaj regularnie i noś z dumą! :)

Gratuluję!

 

2 godziny temu, puma napisał:

Witam. 

W końcu znalazłem trochę czasu. To moja Delbana ale mechanizm standard

Piotrek... skąd ty bierzesz takie perełki??? 😵


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.