Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawny nabytek.

Stan koperty umiarkowany ale tarcza bardzo mi się podoba :) 

 

150005052_3774675372620337_4787887095017453356_o.jpg

DSC_0289.jpg.b4723a375a1fa015e2e3f8c1eda489ba.jpg

149888059_3774675449286996_703621552644779773_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, fajna tarcza.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!
Daj mu czyszczenie, oliwienie, nowe szkło, pasior i na łapę


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, loituma napisał(-a):

Super!
Daj mu czyszczenie, oliwienie, nowe szkło, pasior i na łapę emoji4.pngemoji106.png

Dokładnie taki jest plan 😀.

A pasior to już się nawet robi. Znaczy kolega Adam robi 😀 bo nietypowe 19mm między uszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o rozmiarze paska przypomniałeś mi, że to nietypowy model, również co do wielkości tarczy. A to skłoniło mnie do ponownego przyjrzenia się wskazówkom.  Przepraszam, być może się mylę, ale to nie są wskazówki od tego modelu. Te są za krótkie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zasadas napisał(-a):

A to skłoniło mnie do ponownego przyjrzenia się wskazówkom.  Przepraszam, być może się mylę, ale to nie są wskazówki od tego modelu. Te są za krótkie.

No właśnie też mam trochę takie wrażenie. Koperta ma nietypowe 36mm bk a wskazówki wyglądają na typowe od 33,5mm. Ciekawe jakie były oryginalne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z wersji, sekundnik nieoryginalny.

Del jod 007.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zasadas napisał(-a):

Jedna z wersji, sekundnik nieoryginalny.

Dzięki za zdjęcie. Fajny zegarek i ciekawe wskazówki.

OK teraz przynajmniej wiem czego szukać ale raczej łatwo nie będzie :(. No nic twardym trzeba być a nie miętkim więc będę szukał. A na razie zostaje jak jest i tak jak pisał loituma serwis mechanizmu, wymiana szkła, nowy pasek i na łapę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wrzucam poniżej zdjęcia starej Delbany mojej mamy. Zegarek dostała w młodości w prezencie. Liczę, że ta Delbanka może być mniej więcej z lat 1964-65. Nie mam pojęcia o zegarkach vintagowych, dlatego będę wdzięczny za kilka informacji na jej temat. Czy to może jakiś ciekawy model, czy jest sens ja odnawiać - oczywiście że względów sentymentalnych.

20210227_161550.jpg

Przepraszam, jeszcze dekiel i zdjęcie pod innym kątem.

20210227_161621.jpg

20210227_161559.jpg

20210227_161649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby właśnie ze względów sentymentalnych warto ją doprowadzić do przyzwoitego stanu. Dobrze zachowana, kompletna damska Delbana z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jedna z najczęściej spotykanych damskich Delban, ale i chyba najładniejsza.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zasadas napisał(-a):

Chociażby właśnie ze względów sentymentalnych warto ją doprowadzić do przyzwoitego stanu. Dobrze zachowana, kompletna damska Delbana z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jedna z najczęściej spotykanych damskich Delban, ale i chyba najładniejsza.

Dziękuję. Z kim warto się skontaktować w sprawie odnowienia i jakiego rzędu może to być koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła limitka Recordmastera 90 sztuk na cały świat. W Polsce poszło chyba kilka sztuk.

Automatic werk - SW200 40 mm  Na początku Mi się podobała , ale później stwierdziłem że ( wieś śpiewa i tańczy ) i powinna mieć werk klasyczny. Co Wy na to ?

157030616_1137685163357617_3470962924136371941_o.jpg

156894585_1137667613359372_3646700642217227438_n.jpg

157620515_1137685016690965_4114722024451310623_o.jpg

157937120_1137667576692709_7929878832317252917_o.jpg

158669093_4086361924728349_959224086845991722_o.jpg

159004425_4086361784728363_3605368566204407861_o.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, ale werk powinien być manual jak piszesz, luma daje strasznie po oczach i koronkę to by mogli grzybek dać :) Wskazówki chyba też jakoś nie nawiązują do protoplasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele szczegółów, które mi się nie podobają, ale musicie pamiętać, że to reedycja, więc manufaktura ma prawo zmienić co nieco. Za pozytyw przyjmuję fakt, że udało się uaktywnić firmę i przekonać do takiego pomysłu. Podoba mi się pomysł z 90 sztukową limitacją z okazji 90 rocznicy powstania firmy, a nie tak jak robi wiele marek, że limitacja jest kilkunastotysięczna. To prawda, szkoda, że mechanizm nie jest manualny, ale z drugiej strony jak spojrzymy na historię mechanizmów stosowanych przez Delbanach w przeszłości to "wkładano" co było dostępne, więc Sellita SW200 w takim porównaniu wypada całkiem przyzwoicie,  Jeśli ktoś śledzi chociażby reedycje wypuszczane przez Longinesa, to zauważy, że zegarki te odrodziły, wzmocniły markę i wywindowały sprzedaż zegarków, choć wiele modeli różni się od pierwowzoru nie tylko wygladem ale i mechanizmem, a ilu oceniających tyle różnych opinii.  Wracając do Delbany intensywność lumy została chyba zbytnio podkreślona zdjęciem, natomiast wskazówki mogłyby być inne, szczególnie sekundnik, a pierwowzory, choć kilka to wszystkie były ciekawsze. Data zapewne została wymuszona mechanizmem, ale za to okno bardzo ładnie wygląda. O tarczy będę pisał mało, mi się podoba, a wybór miedzy białym i czarnym Recordmasterem osobiście uważam za trafny. Rozmiar oryginalnego Recordmastera górował nad innymi modelami z tego okresu, więc obawiałem się by producentowi nie przyszedł do głowy pomysł "olbrzyma". 40mm średnicy 11,5 grubości i 48mm L2L  plasuje Delbanę pośrodku dzisiejszych standardów i w mojej ocenie dobrze to wygląda. Nie za bardzo mogę ocenić wypukłość szkła, ale jeśli będzie podobne np. do LLD to byłoby super, jeśli będzie zupełnie płaskie to słabo.  Pozostaje kształt koperty i dekielek. Z tym mam największy problem, bo wolałbym dekielek z "tych najładniejszych" a nie przeszklony, natomiast koperta ujdzie jak na garniturowca.

Rozpisałem się trochę nie dlatego, że chciałbym kogoś przekonać do zmiany swojej opinii, lub nie daj Boże przekonać do zakupu, ale by pochwalić pomysł z reedycją. Sądzę, że dla osób zafascynowanych zegarkami marki Delbana to dobra wiadomość i fajny pomysł na zegarek dla starszego Pana, pamiętającego czasy Atlanticów, Delban i Dox, oraz młodzieży, której ojcowie lub dziadkowie nosil zegarki tych marek.

Mam nadzieję, że pokazany powyżej Recordmaster nie rozczaruje mnie, a przekonam się o tym za kilka tygodni, gdy zagości na moim nadgarstku. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zasadas napisał(-a):

Jest wiele szczegółów, które mi się nie podobają, ale musicie pamiętać, że to reedycja, więc manufaktura ma prawo zmienić co nieco. Za pozytyw przyjmuję fakt, że udało się uaktywnić firmę i przekonać do takiego pomysłu. Podoba mi się pomysł z 90 sztukową limitacją z okazji 90 rocznicy powstania firmy, a nie tak jak robi wiele marek, że limitacja jest kilkunastotysięczna. To prawda, szkoda, że mechanizm nie jest manualny, ale z drugiej strony jak spojrzymy na historię mechanizmów stosowanych przez Delbanach w przeszłości to "wkładano" co było dostępne, więc Sellita SW200 w takim porównaniu wypada całkiem przyzwoicie,  Jeśli ktoś śledzi chociażby reedycje wypuszczane przez Longinesa, to zauważy, że zegarki te odrodziły, wzmocniły markę i wywindowały sprzedaż zegarków, choć wiele modeli różni się od pierwowzoru nie tylko wygladem ale i mechanizmem, a ilu oceniających tyle różnych opinii.  Wracając do Delbany intensywność lumy została chyba zbytnio podkreślona zdjęciem, natomiast wskazówki mogłyby być inne, szczególnie sekundnik, a pierwowzory, choć kilka to wszystkie były ciekawsze. Data zapewne została wymuszona mechanizmem, ale za to okno bardzo ładnie wygląda. O tarczy będę pisał mało, mi się podoba, a wybór miedzy białym i czarnym Recordmasterem osobiście uważam za trafny. Rozmiar oryginalnego Recordmastera górował nad innymi modelami z tego okresu, więc obawiałem się by producentowi nie przyszedł do głowy pomysł "olbrzyma". 40mm średnicy 11,5 grubości i 48mm L2L  plasuje Delbanę pośrodku dzisiejszych standardów i w mojej ocenie dobrze to wygląda. Nie za bardzo mogę ocenić wypukłość szkła, ale jeśli będzie podobne np. do LLD to byłoby super, jeśli będzie zupełnie płaskie to słabo.  Pozostaje kształt koperty i dekielek. Z tym mam największy problem, bo wolałbym dekielek z "tych najładniejszych" a nie przeszklony, natomiast koperta ujdzie jak na garniturowca.

Rozpisałem się trochę nie dlatego, że chciałbym kogoś przekonać do zmiany swojej opinii, lub nie daj Boże przekonać do zakupu, ale by pochwalić pomysł z reedycją. Sądzę, że dla osób zafascynowanych zegarkami marki Delbana to dobra wiadomość i fajny pomysł na zegarek dla starszego Pana, pamiętającego czasy Atlanticów, Delban i Dox, oraz młodzieży, której ojcowie lub dziadkowie nosil zegarki tych marek.

Mam nadzieję, że pokazany powyżej Recordmaster nie rozczaruje mnie, a przekonam się o tym za kilka tygodni, gdy zagości na moim nadgarstku. 

Czy ktoś zna cenę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, puma napisał(-a):

Czy ktoś zna cenę ???

Widzę, że u nas 2.999 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2999 zł . Staszek chyba pracował w służbach i ma dużą emeryturę ☺️


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na emeryturze to ja będę wszystkie te zegarki sprzedawał, teraz to zapierniczamy, bo w niektórych branżach koronawirus podkręcił obroty.😊😉

Biały jest po renowacji, dlatego wybrałem reedycję. (zdjęcia stare).

R_b 02.jpg

R_cz02.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ta Delbana i w dodatku w idealnym stanie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miałby ktoś na sprzedaż regulator chodu (wajchę :) ) do ety 1100?

Dawno nic nie kupiłem, a teraz wpadły dwie fajne sztuki

IMG_20210413_161529.jpgIMG_20210413_155353.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie fajne ale ta jasna naprawdę superowa i w świetnym stanie łącznie w koronką.

Gratulacje, dobry zakup :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch Delban. Obie dzięki koledze Sławkowi, któremu tu chciałbym podziękować. Egzemplarze są w stanie bardzo dobrym a jak dla mnie, nawet doskonałym (zalety nie-orlego wzroku ;) ). 

Delbana to firma z którą jestem emocjonalnie związany, gdyż pierwszym zegarkiem jaki w życiu posiadałem był zegarek tego producenta. 

Dziś chciałbym przedstawić cztery zdjęcia mojego autorstwa. Widząc inne fotografie wypada mi przeprosić z góry za niedoskonałości, ale to tylko smartfon i niezbyt utalentowany fotograf. 

 

 

 

oie_1wHkk5DV4uS8.jpg

 

 

oie_1420581190ZZMk9E.jpg

 

oie_14205728T7drTTuH.jpg

 

oie_oRbBzsLrVGnN.jpg

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.