Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, AK&AK napisał(-a):

 

Druga limitka na dziewięćdziesieciolecie. Pierwsza to płyta winylowa, druga gramofon. Kupujesz?

 

Ktoś zamówił, rozważa zakup? 

 

https://monochrome-watches.com/introducing-delbana-recordmaster-ii-limited-edition-price/

 

Jak dla mnie pierwsza wersja nawiązywała do pierwowzoru. Ta nowsza mogłaby mieć jakikolwiek napis na tarczy i by pasowało (Seiko, Citizen nawet Timex). Jak dla mnie zupełnie nijak się prezentuje jako Delbana "rocznicowa". 

W dniu 31.05.2021 o 12:01, Paulus57 napisał(-a):

Już kiedyś pokazywałem, ale dziś prezentacja na nowym pasku. Koncepcja zapewne kontrowersyjna, ale zaraz krótkie uzasadnienie. Po pierwsze klasyki były znacznie mniejsze od obecnych standardów, więc wybrałem skórzany pasek na tzw. podstawce (nie wiem jak się to fachowo określa). Znacznie zwiększa to go wizualnie i jakby "uwspółcześnia". Bardziej kontrowersyjny jest zapewne kolor, ale zbliża się lato a złoty z niebieskim to raczej grające ze sobą barwy i wydają się odpowiednie dla nadchodzących słonecznych dni (oby). 

 

 

oie_31115825AoAzLwwW.jpg

 

 

IMG_20210531_114204.jpg

 

IMG_20210531_114135.jpg

 

 

Jak trudno być oryginalnym przekonałem się zaglądając na stronę zakupu mojego paska. Otóż wcześniej ktoś, także z Polski (może jest na naszym forum?), kupił dokładnie taki sam pasek jak mój też do Delbany (na szczęście nieco inny model). 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002241731174.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6beb5c0frjarLJ  

 

Zdjęcie w jednym z komentarzy kupujących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka oto się trafiła w cenie paska... Fakt że bateryjkowiec, ale grzech było nie kupić ;)

Trochę szkoda tej rysy na szybce... Może jakoś się uda przypolerować. 

Będzie kolejna w kolekcji. 

Screenshot_20210622-183441_Gallery.png

20210622_184240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateryjka to też jakaś historia marki.
I świetne urozmaicenie kolekcji.
Gratuluję!


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zdobycz.

Poza koronką wszystko jest chyba ok?

 

DSC_0438.jpg

DSC_0430.jpg

DSC_0423.jpg

DSC_0433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka. Równo zestarzona
Gratuluję zdobyczy


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, tylko szkiełko musisz wypolerować, lub w ostateczności wymienić. Czy czarny środek ma gładki czy jest jakiś wzór. Na zdjęciu słabo widać. Gratuluję zakupu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Loituma i Zasadas.

Tak szkiełko raczej do wymiany ale chyba dopiero jak będzie robiony serwis.

Czarny środek gładki bez giloszu.

 

 

 

DSC_0431.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątka po babci. Na razie ma tylko wymienione szkiełko, nowy pasek i zrobiony serwis mechanizmu. Pełna renowacja pewnie kiedyś w przyszłości. Czy poleciłby ktoś gdzie najlepiej zrobić renowację w Krakowie?

8E4F91D8-EFD1-4813-90E5-E7D41E7CFE7D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna
Nie rusz jej. Fajna pamiątka będzie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek 🥰.

Ciekawy model z ciekawym i nietypowym mechanizmem (FEF 380 jeżeli dobrze rozpoznałem) w fajnym stanie .

Jedyne co mnie zastanowiło to wskazówki. Nie są typowo Delbanowskie i maja inny kolor patyny niż indeksy. Ale przeszukałem internety i znalazłem dokładnie taki sam zegarek. Zgadza się mechanizm, wzór tarczy, wskazówki i nawet taka sama różnica w kolorze patyn. Ciekawe. Delbany nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać 😃.

 

DSC_0425.jpg

DSC_0428.jpg

DSC_0430.jpg

DSC_0431.jpg

DSC_0433.jpg

DSC_0434.jpg

7f0126d946eb83fd7b79bd2c6112.jpg

9bfa4420477f94972759510d9805.jpg

b2db585c446a99508374c3aa8cea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są właściwe, wszystko w najlepszym porządku, to prawda mechanizm nie tak często spotykany jak Felsa. Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka "złocista" historia 😃.

Nowa Delbanka w rodzinie. W środku standardzik czyli FELSA 465N. Tym razem koronka chyba OK 😉.

 

DSC_0431.jpg

DSC_0433.jpg

DSC_0434.jpg

DSC_0437.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaprezentować Wam mój najnowszy zakup: Delbana Recordmaster. Zegarek kupiłem działając pod wpływem emocji :) przekonała mnie do tego edycja limitowana do jedynie 90 sztuk, a przy okazji to, że Delbanę od kilkudziesięciu lat nosi mój ojciec. Od początku nie miałem zamiaru tego zegarka nosić, będzie leżał w tym ładnym pudełku przez dłuuuugie lata.

a8a948b191cdd55b26fcb948fffe8491.jpg

78fe118aaac1a45ed8fba27e14f97533.jpg
83cbd06f77703b5ded021bbda3762b8f.jpg
aad9441f2feb41ab8ed28641d2a36232.jpg
7d7968b3db90f1d13b77a2e5384e9c8f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Photoman napisał(-a):

Chciałbym zaprezentować Wam mój najnowszy zakup: Delbana Recordmaster. Zegarek kupiłem działając pod wpływem emocji :) przekonała mnie do tego edycja limitowana do jedynie 90 sztuk, a przy okazji to, że Delbanę od kilkudziesięciu lat nosi mój ojciec. Od początku nie miałem zamiaru tego zegarka nosić, będzie leżał w tym ładnym pudełku przez dłuuuugie lata.

a8a948b191cdd55b26fcb948fffe8491.jpg

78fe118aaac1a45ed8fba27e14f97533.jpg
83cbd06f77703b5ded021bbda3762b8f.jpg
aad9441f2feb41ab8ed28641d2a36232.jpg
7d7968b3db90f1d13b77a2e5384e9c8f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Używać z poszanowaniem - TAK. Trzymać dla ewentualnych korzyści? - NIE. Gratulacje (warunkowe) jak zaczniesz nosić ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używać z poszanowaniem - TAK. Trzymać dla ewentualnych korzyści? - NIE. Gratulacje (warunkowe) jak zaczniesz nosić  . 

Nie sprecyzowałem, że nie będzie leżeć dla jakichkolwiek korzyści, bo nie zamierzam go sprzedawać. Jak będę miał komu, to dam w prezencie za X lat, z oryginalną zawieszką na pasku ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pokazywałem ale tym razem udało się kupić Delbane w bardzo ładnym stanie

IMG_20210811_101907.jpgIMG_20210811_122445.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, adamski21pl napisał(-a):

Słoneczna. Wewnątrz cyka ETA 1080.

20210811_193616.jpg

20210811_194045.jpg

20210811_195211.jpg

Gratuluję. Piękna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. To moja pierwsza Delbana. Nabyłem ją w sumie przez przypadek nie mogąc zdobyć w owym czasie Worldmastera "słoneczka". Teraz wiem że to był lepszy zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.