Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy,

 

Co do szczegółów bede pytać w innym wątku.

Moja Delbana, po pradziadku. Nie znam modelu, posiada podwójna kopertę złotą niestety pod tą pierwszą tez nie jest wiele napisane poza numerem próby. Nie wiem jak to dalej otworzyć....

Zegarek na pewno z konca lat czterdziestych. Moze ktoś wie co to za model chociaż? Nigdy nie naprawiany, jedynie czyszczony i smarowany.

 

Pozdrawiam

Artur

post-92455-0-39017400-1470166276_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana Chronograph , na oko wygląda na duży rozmiar 38 mm. Dekiel trzeba podważyć ostrym cienkim nożem lun nożykiem do zegarków Werk prawdopodobnie Landeron 48 lub 148

Witaj w klubie

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Artur.

Wyskoczyłeś na powitanie od razu z grubej rury. Piękna rzecz ci się trafiła. :)

Najważniejsze rzeczy napisał ci Sławek. Delbana jako taka nie miała szczegółowych modeli. Jest to po prostu chrono z mechanizmem prawdopodobnie Landerona.

Niezły stan zachowania. Fantastyczna pamiątka. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, piękny zegarek i w dodatku niesamowita wartość sentymentalna, skoro to zegarek po dziadku. Co rozumiesz pod pojęciem podwójnej koperty? Pokaż zegarek od strony dekielka.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za miłe słowa

 

Zegarek ma jakby taka dodatkowa kopertę z wybita próba złota pod nią jest druga ale bez większych sygnatur

post-92455-0-60192900-1470172269_thumb.jpeg

post-92455-0-76830700-1470172284_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to teraz pokaż mechanizm. Będziemy mogli podać Ci więcej informacji. Tak jak pisałem, podobnie jak koledzy, gratuluję ciekawego zegarka.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panowie reszta jutro bo niestety zegarek został u rodziców w domu. Nie nosze go na codzień bo mi go po prostu szkoda. Mam nadzieje ze sie dobiorę jutro do niego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi dekiel to jest takie zabezpieczenie antymagnetyczne. Piekna Delbana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy,

 

Co do szczegółów bede pytać w innym wątku.

Moja Delbana, po pradziadku. Nie znam modelu, posiada podwójna kopertę złotą niestety pod tą pierwszą tez nie jest wiele napisane poza numerem próby. Nie wiem jak to dalej otworzyć....

Zegarek na pewno z konca lat czterdziestych. Moze ktoś wie co to za model chociaż? Nigdy nie naprawiany, jedynie czyszczony i smarowany.

 

Pozdrawiam

Artur

Super chrono :wub:

Gratulacje i witamy w klubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Udało mi sie otworzyć, poniżej zdjęcie serduszka.

Szukam jakiegoś zegarmistrza z zamiłowaniem, który zrobiłby przegląd.

Wskazówka minutowa i godzinowa chyba do odnowienia.

Zegarek chodzi, stoper działa bez zarzutu.

Na dobę przyspiesza ok pół minuty ale to pewnie kwestia regulacji.

 

Zdjęcie niestety okrojone przez ograniczenia forum. Jak bedzie trzeba to wstawię na jakimś zewnętrznym hostingu.

post-92455-0-63004400-1470246898_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to Landeron 48 w ładnym stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Landeron 48. Co odnawiania wskazówek Ja bym zostawił jak jest w oryginale(  Wszystko )  , choć tutaj Mnie znają, że nieraz bym chciał to zrobić  :lol:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na moje oko to był rozkręcany i to przez marnego fachowca. Świadczą o tym pozostawione ślady na śrubach.


Co do wskazówek to najszybciej wymienił bym wskazówkę sekundową. Powinna mieć przeciwwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem dziś już przemęczony , nie zauważyłem tego sekundnika . Inni Mają chyba lżejsze zajęcie  :D


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Landeron 48. Co odnawiania wskazówek Ja bym zostawił jak jest w oryginale(  Wszystko )  , choć tutaj Mnie znają, że nieraz bym chciał to zrobić  :lol:

Ja mam tez takie mieszane odczucia i chciałbym odnowić i nie....

Chociaz moze cyferblat bym dał do wyczyszczenia bo przy dokładnym przyjrzeniu sie widać takie małe kropeczki nie wiem czy to moze sie z casem na jakiś nalot rdzopodobny nie przeobrazić.

Wypytałem ojca o historie, kiedyś był w naprawie tzn u czyszczenia i smarowania. Zegarmistrz bardzo chciał go odkupić wspominał że z zegarkiem będą problemy bo jest pęknięty mostek serwisowy (?) niestety nie znam sie i nie moge tego potwierdzić. A moze taki tekst padł by obniżyć cenę. Nie orientowałem sie ile to cudo moze kosztować i nie bede pewnie robic wyceny bo na pewno go nie sprzedam. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne chrono to chyba mają Piotrek i Arek , może wrzucą do porównania to zobaczysz czy coś robić z tarczą 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zdjęcie zegarka nie oddało tego ale zarówno obie małe wskazówki sekundnika (ta po lowej i od stopera minutowa po prawej) sa w tym samym stanie czyli ok. Najgorzej wyglada zegarowa minutowa a ta duża co jest na 12 - sekundnik od stopera jest chyba w najlepszym stanie.

Edytowane przez Lolek7825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu nie ma pęknięcia. Słabo widać na zdjęciu i mogę się mylić.

10463135594533376990.jpg


Ja bym tarczy absolutnie nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic niepokojącego tu nie widać. Nie mam pojęcia co ten majster mógł mieć na myśli.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to było tak jak z naciąganiem na naprawach samochodów :
No wie Pan złociutki poszła taka flansza co sie łączy tam i przechodzi tu , a potem słabo ciagnie :P:D:lol:
A majster czyści świece ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie dałem rady :(


Lolek pokaż jeszcze te dwa miejsca

95667266182883731905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno na podstawie zdjęcia określić uszkodzenie, tym bardziej pęknięcie lub napęknięcie jakiegoś elementu. Zdjęcia musiałyby być bardzo dobrej rozdzielczości a i tak rysa może sugerować pęknięcie. I tak przydałby się jej przegląd, więc dobry zegarmistrz rostrzygnie wszystko. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zegarmistrz mial na mysli pekniety mostek remontuaru? Wtedy na zdjeciu sie raczej tego nie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.