Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden zegarek, dwa zdjęcia i różne oceny. Gdybym zobaczył je w osobnych postach uznałbym, iż to dwa zegarki. Widać tu wyraźnie, że sposób wykonania zdjęcia ma znaczenie.

Jak rozumiem tarczę umyto i naniesiono lumę przy indeksach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, umyto, nałożono lumę, zrobiono wskazówki i wypełnienie plus to co pisałem wcześniej. Jest vintege na maksa :)

Usunąłem to drugie zdjęcie bo rzeczywiście wprowadza w błąd.

Edytowane przez huba_buba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zastanawiałbym się nad lumą, ale nie mam go w ręku i moja ocena na podstawie zdjęcia może nie być właściwa. Wskazówki całkiem fajnie. Poszukać można jeszcze koronki (wiem, że to trudne). Ważne, że zachowałeś tarczę. Zresztą i tak najważniejsze, że cieszy posiadacza, jak już pisano wcześniej.

 

Sądzę, iż powinieneś zostawić to drugie nieudane zdjęcie w poście - dla celów szkoleniowych. Nawiązując jeszcze do Twojego postu nieedytowanego - pierwszy zegarek ok a drugi całkiem nie w moim stylu - a najlepsze, że to ciągle ten sam zegarek. To nas uczy, że forma przedstawienia okazu ma później wpływ na jego ocenę przez osoby trzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mogę Ci w pełni pogratulować, gdyż "renowację" przeprowadziłeś w granicach, które ja w pełni akceptuję, (tzn mycie tarczy, uzupełnianie wypełnienia wskazówek i chromowanie koperty choć to ostatnie nie wszyscy akceptują, ale ja tak).

Bardzo ładna Delbana, wobec tego pora na następną :) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzyk

te wskazówki po wypełnieniu odmieniły oblicze Delbany. Kolor fajnie spasowałeś z "bielą" tarczy. To już chyba początek specjalizacji - dla mnie bomba. ;)

Wielkie Dzięki ale ja jestem tylko Amatorem :) ( ale cieszą takie słowa ) Moimi ślicznotkami zajmuję się w weekendy lub gdy mama troszkę czasu przed południem zanim pojadę do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, wypełnienie od strony technicznej wydaje się ładnie wykonane, ale jaki to ma kolor, bo u mnie na monitorze wydaje sie niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne :) . Myslalem, ze zdjecia obok siebie sa sprzed i po renowacji. Tak wydaje mi sie ze jest ok. Vintage pozostal vintagem :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, wypełnienie od strony technicznej wydaje się ładnie wykonane, ale jaki to ma kolor, bo u mnie na monitorze wydaje sie niebieski?

Dzięki

Wypełnienie ma kolor http://www.staedtler.com.au/FIMO_effect_au 04 nightlow , może proszek świecący (morski )daje takie złudzenie że jest niebieski , chociaż po dodaniu proszku kolor masy robi sie troszkę ciemniejszy ale na pewno nie niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a więc dołączyłem do zacnego grona posiadaczy Delbany. W sumie to nie wiem co mnie skłoniło do nabycia akurat tego, jakże zmęczonego życiem egzemplarza. Stało się jednak, jest ze mną i oto on ;) :

 

Delbana 465-114

 

 

Delbana 465-114

 

Za jakiś czas zapewne trafi w ręce specjalistów-magików i zmieni swe oblicze :D. A w tedy będę mógł się chwalić i puszyć ;).

 

A tak na serio. to znacie może jakieś zakłady zajmujące się renowacjami, które są godne polecenia ?

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda Delbana jest na swój sposób śliczna, gratuluję nabytku. Przejrzyj wątek od początku to z pewnością znajdziesz ciekawe informacje o sposobach i miejscach renowacji zegarków. Jest jeszcze jeden wątek o Delbanach, a poza tym kilka wątków o renowacji. Wystarczy tylko poszukać na forum i poczytać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio. to znacie może jakieś zakłady zajmujące się renowacjami, które są godne polecenia ?

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi dziękuję.

Tak. W Łodzi na Nowomiejskiej w podwórku. W którymś wcześniejszym poście zamieściłem adres. Prześledź wątek o kilka kartek wstecz i będzie jasne. Bardzo fajny zegareczek trafiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas dzięki za info, wątek przejrzany - i co nieco znalazłem ;)

 

Huba_buba dzięki za podpowiedź, znalazłem ten post z adresem. Mam pytanie, czy tą czarną Delbanę też tam robiłeś ? - wygląda bardzo ładnie :)

Znalazłem też jakiś zakład w Warszawie na Złotej, w innym wątku jeden z forumowiczów go chwalił, mieliście może z nim do czynienia tzn. z zakładem nie forumowiczem ;P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się tylko czy zakład któremu zlecasz jest źródłem gdzie wykonuje się takie rzeczy a nie podzleca dalej. Niestety w Łodzi wiem że większość zegarmistrzów podzleca temu z Nowomiejskiej i tak przepłaca się średnio 30-50 zł na samym chromowaniu nie mówiąc o reszcie.

Tak tą czarnule robiłem tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem też jakiś zakład w Warszawie na Złotej, w innym wątku jeden z forumowiczów go chwalił, mieliście może z nim do czynienia tzn. z zakładem nie forumowiczem ;P ?

Warszawa ul. Złota Zakład rodziny Głowackich , w Łodzi jest jeszcze zakład Chronostar ,Robiłem tam dwa zegareczki (Atlantika - koperta zadjęcie w galerii, oraz Adriatika żonki - też zdjęcie chyba w galerii) . Godny polecenia zakład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i moje dwie już nie tak nowe ( ale u mnie w kolekcji nowe) czarnulki :) na felsachpost-48480-0-13273400-1368886692_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne :), może za jakiś czas i ja sobie taką czarnulę sprawię do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzyk

dwie fajne delbany i jedno zdjęcie!!! Ale z Ciebie sknerus :) . Może kilka więcej, szczególnie tarcze i wskazówki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jerzyk

dwie fajne delbany i jedno zdjęcie!!! Ale z Ciebie sknerus :) . Może kilka więcej, szczególnie tarcze i wskazówki.

Oj Zasadas powoli ,emocje trzeba dozować , a oto i pierwsza,post-48480-0-86726000-1368954310_thumb.jpgpost-48480-0-01154000-1368954332_thumb.jpg

Hołdując mojej zasadzie tarcze tylko lekko umyłem , mechanizm też , wypełniłem wskazówkę minutową ( godzinowa bez zmian) i sekundowa ( chyba oryginalna ) i oto co wyszło :)

Chociaż tarcza mocno zużyta ale to nic to dodaje uroku.

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A teraz druga bez ubranka. :)post-48480-0-58612500-1368954680_thumb.jpgpost-48480-0-00870800-1368954699_thumb.jpg

Na tej niestety widać jak ktoś w bardzo niefachowy sposób zdejmował wskazówki :angry: ale tarcze tylko lekko umyłem (oczywiście obie tarcze po myciu zabezpieczone werniksem) wskazówki wypełnione niestety nie miałem sekundnika oryginalnego i musiał mnie zadowolić taki. Delbanka podobna do Delbany ojca (chodzi o napis na białym tle) lecz inna.

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A teraz moje czarnulki razem :)post-48480-0-03010400-1368955195_thumb.jpg

I teraz mały quiz , czym różnią się te tarcze( sorry że w kopertach ale nie chciało mi się ich wyjmować ) post-48480-0-37165800-1368955286_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, piękna kolekcja czarnulek. Ta w pozłacanej kopercie ma śliczna tarczę. Kiedyś, gdzieś taką widziałem, teraz drugi raz u Ciebie. Różnica tarcz trudna do wychwycenia przy takim zdjęciu. Tło napisu pod Delbana i pewnie giloszowanie ;) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepsze, serce raduje widok tak fajnych zegareczków. Muszę w czasie urlopu wybrać się na jakieś targi staroci, bo ostatnio straszna posucha i nic nowego.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te trzy tarcze wydają sie na pierwszy rzut oka jednakowe ale , pierwsza ma większy czarny okrąg niż dwie pozostałe, a druga różni sie od trzeciej białym tłem napisu Delbana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs rozstrzygnięty :). Ponieważ indeksy są takiej samej wielkości, to czy oznacza to, że w tej z większym okręgiem są przesunięte bardziej na zewnątrz, czy tylko okręg jest większy i bliżej indeksów od ich wewnętrznej strony? (ale zagmatwałem :blink: )


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.