Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

:) święte słowa ;)

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Ale przyznam szczerze - jak przejrzałem cały dział i nie znalazłem nic podobnego do mojej to zaczynam mieć wątpliwości czy to oryginał ? Kupiłem go kiedyś na pchlim targu ...

 

001.jpg

 

003.jpg

 

002.jpg

 

004.jpg

 

005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa Delbana! Lata 80 te około. Fajna sztuka- widywałem już takie, ale nigdy ze złotym logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypoleruj szkiełko, trochę mleczka polerskiego, pasty do lakierów samochodowych, albo nawet do zębów i wygląd fajnego zegarka diametralnie się zmieni. Następcy modeli Delban z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych diametralnie różniły się od swych poprzedników, choć nie można im odebrać uroku i uznania za chęć podążania za modą zegarkową tamtych lat. To po prostu następne pokolenia Delban :) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktor1972 - widzę, ze się lubujesz w zdjęciach makro,

:)


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Ale przyznam szczerze - jak przejrzałem cały dział i nie znalazłem nic podobnego do mojej to zaczynam mieć wątpliwości czy to oryginał ?

 

Oryginał, tylko znacznie młodszy od prezentowanych wcześniej, na którymś z rodziny FHF-96.

Za młody, jak na moje kręgi zainteresowań, wiec trudno mi określić rocznik - może lata 80-te, albo i później


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ebola Delbanka fajna Gratuluję , lecz o kopercie juz było a szkiełko to jak kapsel od butelki :( ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękności. Kiedy to moja doczeka się takiej metamorfozy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

argo

Piękna Delbanka gratuluję , choć można doczepić sie do kilku szczegółów tej renowacji :mellow: bardzo rzucające się w oczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bo przywróciłeś kolejną Delbanę do życia, jeśli się Tobie podoba to jest najważniejsze, ale jerzyk ma rację - tarcza :(  :(  i koronka :(.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat przygasł, nikt nie ma "nowej" delbany? To może ja pokażę starą z nowym paskiem :) . 

post-57210-0-29873200-1374526878_thumb.jpg

post-57210-0-79981600-1374527210_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat przygasł, nikt nie ma "nowej" delbany?

 

Ma, tylko jeszcze nie w ręce. Jutro powinna być ;)

 

post-23302-0-61544300-1374534623_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil - w środku zapewne Landeron; jakiś czas temu koncentrowałem się na poszukowaniach Atlantica z tym mechanizmem, ale nie wpadało mi w ręce niec zadowalającego, a tu proszę, jaka ładna Delbana - pewnie skieruję się w tę stronę.

 

Zasadas - to ten ze srebrnym mechanizmem? jakiś czas temu gdy go pokazywałeś zastanawiałem się nad zastosowanymi tam wskazówkami i mechanizmem, ale ostatnio widziałem takiego właśnie z tym zestawem wskazówek i srebrnym mechanizmem wobec czego wydaje się, że takie Recordmastery również wychodziły - zatem znów dobre trafienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, daleki od ideału, ale Recordmaster. Koperta była tak obskubana, że nic innego nie pozostało jak chromowanie, a jak chromowanie to efekt z krawędziami wiadomo jaki :( . Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądał ten zegarek w podobnej konfiguracji. Jeżeli masz jakieś fotki to bardzo proszę o wklejenie. Po naszej ostatniej dyskusji przyjmowałem równoważnie dwa rozwiązania, albo składak (tarcza, wskazówki i mechanizm od różnych modeli Delban, albo uboższa wersja Recordmastera i to może być ta wersja.

Nie wiem czy @cook pisał o mojej czy Artura wakacyjnej Delbanie,  jeśli o mojej to z paskiem pattini właśnie takiego charakteru nabrała i całkiem przyjemnie się sprawuje :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil - w środku zapewne Landeron; jakiś czas temu koncentrowałem się na poszukowaniach Atlantica z tym mechanizmem, ale nie wpadało mi w ręce niec zadowalającego, a tu proszę, jaka ładna Delbana - pewnie skieruję się w tę stronę.

 

Tak jest - w środku ładnie opisany przez Delbanę, sprawny i całkiem żwawy Landeron 48

 

post-23302-0-99016600-1374699742_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica koperty?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tarcza "warszawska" , czy oryginał czy nie, okaże się niebawem. Były takie delbany o średnicy koperty bodajże 27mm z tarczami malowanymi. Ja mam czarną , a białe może też.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jej zdjęcie. Też ma malowane indeksy.

post-57210-0-72584800-1375960466_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda Delbana z nieoryginalną tarczą potocznie zwaną "warszawską" 

post-57210-0-40585600-1375960608_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.