Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele więcej mogę dodać. Mechanizm Felsa 465N bardzo często spotykany w Delbanach z tego okresu, ale zarazem uważany chyba za jeden z lepszych w dobrym wizualnym stanie. Koperty też bardzo fajne, natomiast z koronkami tak jak wyżej. Górna oryginalna dolna raczej nie. Dekielki bez głębokich rys do ręcznego doczyszczenia.

Gratuluję,

Czy coś więcej o tej dziwnej tarczy? może jakieś zdjęcia z bliska.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza mnie też zastanawia bo oprócz "Delbana" nie widać żeby były na niej inne napisy  jak np. na tarczy tej drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia tarczy z bliska, najlepiej po wyjęciu z koperty, to coś więcej można będzie powiedzieć. Zobacz przez lupę czy były napisy, ale się zmyły, czy też była malowana.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zasadas ma rację - pierwsza to efekt intensywnego mycia lub niepełnego malowania, przy czym stawiam na to pierwsze - ciut to wszystko blade. Zastanawiają mnie również wskazówki, ale mogę się mylić - ten typ wskazówek w Delbanach mi nie leży i może dlatego zawsze zastanawiam się nad ich właściwym zastosowaniem w danym modelu. Za to koperta i mechanizm w bardzo przyzwoitym stanie. Sądzę, iż zegarek powinien wyglądać tak (pomijając napis Shock-Absorber, bo u Ciebie powinien być Incabloc):

 

post-53152-0-93463500-1378314068_thumb.jpg

 

Drugi zdecydowanie bardziej mi się podoba, choć podejrzewam, iż go również umyto - to akurat nie zarzut, ale rodzi się pytanie czy zabezpieczono tarczę, na której widać już wykwity, które jeśli nie zostały zabezpieczone przerodzą się szybko w szalejącą korozję. Jednak obserwując tarczę sądzę, że jednak została spryskana - indeksy błyszczą jak brokat co często uwidacznia się po użyciu satynowego werniksu. To wszystko jedynie przypuszczenia a rzeczywistość może być inna - aby jej doświadczyć należałoby mieć zegarki w ręku.

Niemniej zastanawia dlaczego na deklu Shock a na tarczy Incabloc (mechanizm co widać  z Incaboc) - ciekawe co jest powodem tej rozbieżności (nie chcę już marudzić na temat "sprzedawców")

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zasadas ma rację - pierwsza to efekt intensywnego mycia lub niepełnego malowania, przy czym stawiam na to pierwsze - ciut to wszystko blade. Zastanawiają mnie również wskazówki, ale mogę się mylić - ten typ wskazówek w Delbanach mi nie leży i może dlatego zawsze zastanawiam się nad ich właściwym zastosowaniem w danym modelu. Za to koperta i mechanizm w bardzo przyzwoitym stanie. Sądzę, iż zegarek powinien wyglądać tak (pomijając napis Shock-Absorber, bo u Ciebie powinien być Incabloc):

 

attachicon.gif2.jpg

 

Drugi zdecydowanie bardziej mi się podoba, choć podejrzewam, iż go również umyto - to akurat nie zarzut, ale rodzi się pytanie czy zabezpieczono tarczę, na której widać już wykwity, które jeśli nie zostały zabezpieczone przerodzą się szybko w szalejącą korozję. Jednak obserwując tarczę sądzę, że jednak została spryskana - indeksy błyszczą jak brokat co często uwidacznia się po użyciu satynowego werniksu. To wszystko jedynie przypuszczenia a rzeczywistość może być inna - aby jej doświadczyć należałoby mieć zegarki w ręku.

Niemniej zastanawia dlaczego na deklu Shock a na tarczy Incabloc (mechanizm co widać  z Incaboc) - ciekawe co jest powodem tej rozbieżności (nie chcę już marudzić na temat "sprzedawców")

Powodem rozbieżności było moje przeoczenie oglądając mechnizmy zamieniłem dekle przy zamykaniu.Co do wskazówek zgadzam się z tobą.Tarczę oglądałem przez lupę ale nie dostrzegam śladów po napisach.Dziękuje wam również za bardzo dla mnie cenne uwagi.Jestem w sumie na początku "drogi".

Edytowane przez Nowy JJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że uwagi nie odnoszą się do Ciebie, a wyłącznie do zegarków i nie staramy się, przynajmniej ja, poprzez ocenę zegarka oceniać zasadność zakupu, czy zasadność umieszczania danego egzemplarza w zbiorze. To jest zawsze bardzo indywidualna sprawa i subiektywna ocena, co jest warte kolekcjonowania, a co nie, co cenne, a co małowartościowym "mechanizmem". Dla jednych okaz dla innych bubel i niech tak zostanie. Czytając ten watek z pewnością zauważyłeś, że mamy odmienne zdania w wielu przypadkach, co do podejścia do oceny, czy akceptacji poziomu renowacji, a właściwie oryginalności, ale nie przeszkadza nam to w wymianie poglądów, nauce czy też dzieleniu się zadowoleniem z posiadanych zegarków.

Nawet nie zauważysz jak Cię to wciągnie i kiedy z nowicjusza staniesz się starym wyjadaczem. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem rozbieżności było moje przeoczenie oglądając mechnizmy zamieniłem dekle przy zamykaniu.Co do wskazówek zgadzam się z tobą.Tarczę oglądałem przez lupę ale nie dostrzegam śladów po napisach.Dziękuje wam również za bardzo dla mnie cenne uwagi.Jestem w sumie na początku "drogi".

 

Akurat nie chodziło mi o ewentualną zamianę dekli a o zaobserwowaną niezgodność pomiędzy zapisem na jednym z nich - shock - a faktem iż oba przedstawione mechanizmy wyposażone są w system antywstrząsowy typu incabloc - nie chcę wywoływać dyskusji, ale pytanie niejako naturalnie się rodzi czy podobnie jak w Atlantic'ach również w Delbanach występowały sytuacje gdzie stosowano dekle z zapisem niezgodnym do zastosowanego systemu antywstrząsowego - dotąd jakoś tego nie zaobserwowałem, ale kto wie.

Oczywiście można powiedzieć, iż to firma z średniej lub nawet niższej półki i takie rzeczy mogły mieć miejsce, ale zanim pojawiłyby się takie konkluzje wolałbym nie iść jednak na łatwiznę z takim stwierdzeniem. W tym przypadku chwilowo bliższy byłbym opinii, że to przypadkowa instalacja wykonana przez sprzedawcę.

Zatem jak u Was? U mnie w trzech posiadanych Delbanach z shockabsorberem na deklach widnieje zapis "shock". W pozostałej niemal trzydziestce mechanizmy zainstalowany mają incabloc i taki również zapis widnieje na deklach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Delbana, to nie górna półka, ale takiego bałaganu raczej nie mieli. Jak na razie w swoich Delbankach mam zgodność opisu na tarczy z rodzajem zabezpieczenia antywstrząsowego i jeżeli chodzi o incabloc to i zgodność z dekielkiem. Shockabsorber ma u mnie pokazany na zdjęciu dekiel bez opisu. Jestem wyznawcą teorii, iż częściej mogły występować różne wariacje wskazówkowe, natomiast zgodność opisu tarczy, dekielek i urządzenia raczej była zachowana. Oczywiście IMHO.   Sorry za ohydne zdjęcia, ale chodziło mi tylko o przykład. 

post-57210-0-32290300-1378414255_thumb.jpg

post-57210-0-56161800-1378414262_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bałaganem to mam również taką nadzieję, ale myślę, że wspólnymi siłami uda się dotrzeć z przystanku "nadzieja" do choćby "względnej pewności".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum było wklejone zdjęcie z urządzeniami antywstrząsowymi, ale nie mogę znaleźć gdzie to jest. Dokładnie nie pamiętam, ale to chyba Artur mnie doszkalał ;).  Przydałoby się do tego wrócić, może być pomocne przy identyfikacji urządzeń antywstrząsowych. Muszę przejrzeć moje mechanizmy i wkleić zdjęcia wszystkich typów które mam. (Dwa na pewno :).)      


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego się zaczęło, czyli świr czasomierzowy.

Pierwszą zakupiłem damską ale nie wzbudziła entuzjazmu u księgowej i do tej pory zezem patrzy na me szaleństwo.

post-63153-0-13971300-1379249350.jpg

post-63153-0-68219300-1379249368.jpg

post-63153-0-44114300-1379249397_thumb.jpg

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże poszedłem za ciosem

i zakup następnego "budzika" obudził we mnie

zakapiora zakupowego.

Dobrze, że ślubna jest nie świadoma,

ilości wydanej kasy na te moje wariactwo.

post-63153-0-66744100-1379249511_thumb.jpg

post-63153-0-98812700-1379249526.jpg

post-63153-0-70799100-1379249544.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już po Tobie. To tak szybko nie przechodzi, a frajda coraz większa. ( in dalej w las tym więcej drzew) Każda zdobyta, jest powodem do poszukiwania innej, nawet nie zauważysz jak pojawi się fajna kolekcja, czego Ci oczywiście życzę. Tarcze Delban są bardzo przyjazne w czyszczeniu i myciu. Damkę można by bylo spróbować delikatnie przemyć, koperta nie ma przetarć więc ściereczką wypolerować, dekiel doczyścić i będzie super DD. W męskiej Bardzo dobrze utrzymany werk, koperta po chromowaniu, koronka wymieniona, ale tarcza fajna i w bardzo dobrym stanie. Wskazówki oryginalne, ale zdjęcie trochę słabe i nie widać wypełnienia w minutowej. Czy ta zieleń jest taka intensywna czy zdjęcie przekłamuje?  

Gratuluję Delbany i do następnej. Powodzenia. 

Ja wczoraj bawiłem się dekielkiem i tak teraz wygląda.

post-57210-0-47027300-1379250934_thumb.jpg

post-57210-0-09718900-1379250936_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja damka wygląda teraz tak, a była o wiele gorsza od Twojej.

post-57210-0-87732300-1379251261_thumb.jpg

post-57210-0-32938900-1379251263_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście wyszła prima!

A co do kolekcji, to poczekaj, bo zarówno Delban jak i innych wynalazków siem mi nazbierało całe dwa pudła i to spore!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się Delbankami, to bardzo przyjazne, wielorakie i urokliwe czasomierze.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, przyjemności należy w tym wieku jak sex dawkować, wtedy ma się większą frajdę. :-)))

 

Ale zobacz za pare minut w Atlantyki, te nietypowe a zobaczysz dzisiejszy strzał z dubeltówy. ;-))))))


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w swoich gratach znalazłem i taką damską delbanę. Co to jest ? czy warto ją remontować ;> werk AS 1456

post-65207-0-93181800-1379624964_thumb.jpg

post-65207-0-23518200-1379625006_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze drugą delbane to jest męska, koperta w opłakanym stanie. Chyba to nic szczególnego ? Na tarczy wkoło ma takie ślaczki ;) Moze napiszecie mi jakąś ciekawostke o nim? Do mechanizmu sie nie dostałem bo mocno zakręcone;/ 

post-65207-0-65966400-1379625323_thumb.jpg

post-65207-0-65488000-1379625327_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w swoich gratach znalazłem i taką damską delbanę. Co to jest ? czy warto ją remontować ;> werk AS 1456

 

:)  to jest zegarek marki Delbana - damska.  :)

zadajesz pytanie na które sam bardzo dobrze znasz odpowiedź. 

Zegarek z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych wersja w złoconej kopercie, którą to, po delikatnym czyszczeniu i polerowaniu dekielka można doprowadzić do przyzwoitego stanu. Tarcza bardzo zniszczona, ale można spróbować przemyć. (Tarcze Delban dość dobrze się zmywają) . Chociaż zdjęcie mało czytelne to wskazówki raczej oryginalna, poza sekundnikiem, którego nie widać.  Koronki nie widzę. Czy warto poddawać renowacji zegarek, to zależy tylko i wyłączenie od Ciebie, dla mnie każda Delbana jest warta uratowania, choć za tego typu zegarek w dobrym stanie wcale tak wiele nie trzeba zapłacić. O mechanizmie nie piszę, bo na podstawie jednego zdjęcia , bez dodatkowych informacji to mało kto się wypowie ;) . O męskiej napiszęwieczorem, ale dobrze by było, odkręcić dekielek, i zrobić zdjęcie tarczy bez szkiełka, mechanizm i koronka.

pozdrawiam  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi - zdjęcie mechanizmu z męskiego oraz lepsze fotografie damki.

 

Renowacja niestety kosztuje - nawet średnio profesjonalna, ponadto zawsze pozostaje czy zegarek po renowacji to nadal ten sam zegarek. Zatem jeśli nie jesteś jakoś z nimi szalenie emocjonalnie związany to pewnie lepiej poszukać w lepszym stanie, co nie musi być trudne, lub te poddać czyszczeniu i zaakceptować. Popieram Zasadasa.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu też Delbanka,

co prawda bez "firany" i "zasłon",

taka minimalistyczna i logiem jak

chusteczka w butonierce.

post-63153-0-36714100-1380919633.jpeg

post-63153-0-47255200-1380919649.jpeg

post-63153-0-39856600-1380919665.jpeg

post-63153-0-31011600-1380919689.jpeg

post-63153-0-77329900-1380919704.jpeg

post-63153-0-25091400-1380919722.jpeg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się znaleźć długo poszukiwaną w akceptowalnym stanie Delbanę z mechanizmem GSW

 

A nietypowa z uwagi nie tylko na zastosowany Geneva Sport, ale również odmienny zestaw wskazówek oraz nieco inną kopertę.

 

post-53152-0-85988800-1381007413_thumb.jpg

 

post-53152-0-36536900-1381007420_thumb.jpg

 

post-53152-0-00312700-1381007429_thumb.jpg

 

post-53152-0-17130200-1381007437_thumb.jpg

 

post-53152-0-70299400-1381007449_thumb.jpg

 

post-53152-0-08926400-1381007458_thumb.jpg

 

post-53152-0-42028800-1381007465_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.