Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilka rozpakowałem ..... Dotarła . Jak na razie takie oględziny szybkie , szkiełko do wymiany ,tarczy chyba nie będę ruszał, koperta ..... widziałem gorsze , do środka jeszcze nie zaglądałem .
Fotki zrobię dopiero w niedzielę  ( wyjazd świąteczny) i nawet ta bransoleta nie przetarła uszu , a już się  obawiałem tego . Otwory na teleskopy przelotowe.
W realu lepiej się prezentuje :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz :), dał bym Ci spokój do niedzieli, gdyby nie ta informacja o przelotowych otworach pod teleskopy. To jaki to jest model?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytku, każda Delbana w tym wątku znajdzie uznanie, bo ludzie tu piszący bardzo je lubią i robią wszystko co możliwe by je przywracać do stanu pierwotnego, a jeżeli jest to niemożliwe to przynajmniej takiego by cieszyły oko właściciela.

Delbana, która prezentujesz to duża wersja, prawdopodobnie 37mm średnica koperty przed dewastacją. Pisze specjalnie dewastacja, bo nie chodzi o stan koperty powstały w wyniku eksploatacji, lecz z powodu bardzo złej jakości próby regeneracji koperty. Tak na dobrą sprawę to niewiele można teraz już z nią zrobić. Źle przygotowana do chromowanie, fatalnie pochromowana, a później polerką nie za wiele można było zrobić. Można co prawda oddać w dobre ręce, usunąć chrom i po uzupełnieniu ubytków ponownie pochromować, ale koszt takiej operacji przewyższy kupno oryginalnej koperty w dobrym stanie. Koronka jest nieoryginalna i całkowicie niedopasowana do tego modelu. Dekielek OK, po doczyszczeniu będzie fajnie wyglądał. Moim zdaniem dekielek jest od tego zegarka, zgodność napisów na dekielku i tarczy (przynajmniej taki sam miałem w mojej). O tarczy, wskazówkach i mechanizmie napiszę po trzynastej.   

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to typowa Felsa 465N, bardzo często spotykany w Delbanach z tego okresu, ale i uważany również przez wielu jako najlepszy mechanizm stosowany własnie w tych zegarkach. Dokładność chodu i stabilność musisz ocenić sam, ale nie powinno być kłopotu. Patrząc na jakość śrubek mocujących poszczególne elementy mechanizmu, można stwierdzić, ze mechanizm był rozbierany( być może do czyszczenia i smarowania), a zjechana śrubka mocująca wałek koronki może świadczyć o wielokrotnym, mało profesjonalnym wyciąganiu wałka i prawdopodobnie mechanizmu z koperty. Wskazówki (godzinowa i minutowa) występowały w takich modelach, brak części wypełnienia. Sekundnik moim zdaniem oryginalnie powinien być inny. Czyli czerwony grot i inna przeciwwaga.

Czy masz inne zdjęcia tarczy, bo mam pewne wątpliwości co do oryginalności tarczy, ale nie chciałbym pochopnie głosić swoich poglądów.

Oczywiście, wszystkie te oceny są subiektywne i mogą być całkowicie chybione.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza,wygląda super, mam nadzieję że jest nietknięta, rzeczywiście, szkoda mi bardzo tej koperty, na żywo wygląda to jeszcze gorzej, ale planuje coś z nią zrobić... 

 

Wracając do tarczy to dziwi mnie jej dobry stan w porównaniu do wskazówek...

 

Koronka może i nie oryginalna, ale przede wszystkim straszliwie zjechana, nakręcając boje się, że ją złamie:) 

 

Musze oddać ją do przeglądu bo czasami też zdarza jej się stanąć na chwilę, na razie mam wrażenie że wskazówki haczą...

 

Wydaje mi się że warto w niego trochę zainwestować... czy się mylę?

 

dwa inne ujęcia:

 

http://images51.fotosik.pl/115/ac963937bbb079c5gen.jpg

http://images52.fotosik.pl/116/4927a456f5263ac8gen.jpg

Edytowane przez niet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zauważyłeś, że różnice pomiędzy stanem tarczy, a pozostałymi elementami (koperta, wskazówki, mechanizm) są zbyt duże. Nie to jednak jest głównym powodem niepokoju, gdyż bardziej mało prawdopodobne jest umiejscowienie napisu "Swiss Made"(pierwszy raz widzę w tym miejscu). Prócz tego usytuowanie kreseczek minutowych, lub jak kto woli sekundowych jest też zastanawiająco daleko od krawędzi tarczy, indeksy godzinowe są polerowane i  jeżeli na to nałożymy śnieżną biel ponad pięćdziesięcioletniej tarczy to wychodzi nam malowanka. 

 

Nie mylisz się co do jednego, warto w nią zainwestować, bo każda Delbana jest piekna i warta zachodu.

 

Jeżeli bedziesz miał zdjęcia tarczy wyjeciu z koperty, to wklej, będzie można zweryfikować moje przypuszczenia, gdyż tak jak pisałem pewność można mieć gdy ogladamy zegarek w realu.

pozdrawiam

 

Koledzy z forum zweryfikują niebawem moje przypuszczenia. :)

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie, że ktoś wydałby pewnie nie mało na malowanie tarczy, a nie doinwestował reszty... no chyba, że taki składak na potrzeby pozbycia się tego co akurat leżało w warsztacie z malowaną tarczą jako przynętą... Jeśli tak to mnie ktoś pięknie trafił:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na pierwszym zdjęciu widać, że to malowanka i to niestety z nutą improwizacji. Pozostałe spostrzeżenia Zasadasa również trafne.

Były takie Delbany w rozmiarze Recordmastera, ale uszy miały obłe. Dekiel wydaje się do tej koperty właściwy. W tym rozmiarze koperty występowały wskazówki (godzinowa i minutowa), sekundniki widziałem w nich zarówno z grotem jak i bez i nie wypowiadam się. Tarcze zazwyczaj gładkie a w środku eta 1080 (albo 1100). Oczywiście to może być inny model, ale równie dobrze może to być składak - wiele tu nieścisłości.

Zamieść zdjęcie po odkręceniu dekla i wyjęciu pierścienia dociskowego - ciekawe jak leży tarcza w kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nikt Cię nie trafił. Po pierwsze, to zaczekajmy na opinie JT lub Artura, oni naprawdę znają się na tych zegarkach. Po drugie jeśli nawet okaże się, że tarcza to malowanka, wszystko zależy ile za Delbanę zapłaciłeś, a o to nikt Cie tu nie zapyta :). Każdy z nas zaliczył wtopy, nie wszyscy się do tego przyznają. Nie jest to co prawda najszczęśliwszy zakup (oczywiście moim skromnym zdaniem) bo koperta do ...., mechanizm trzeba wyczyścić i nasmarować, dekielek do polerowania. Wskazówki do wypełnienia, sekundnik i koronka do wymiany, a tarcza trochę nie za bardzo z tym "Swiss Made", ale od czegoś trzeba zacząć, a ponieważ Delbany nie były numerowane, mało jest katalogów i materiałów porównawczych,więc określenie składak można przykleić do każdej, choć wydawać by się mogło że to NOS.  

 

@JT cześć. nałożyłem się na Twojego posta. Nie zwróciłem rzeczywiście uwagi na to iż powinien tu być inny mechanizm.    

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Zasadas ale to oczywiście niezasłużenie, bo w przypadku Delban powiedzieć, że coś się wie można jeszcze rzadziej niż w przypadku Atlanticów.

Niet - wiedzę można zdobyć tylko przez doświadczenie i niestety wtopy są tego nieodłącznym elementem. Osobiście zawsze przyznaję, iż mam swoje pudełeczko z niezbyt trafionymi zakupami. Niektóre trzymam na wierzchu ku przestrodze. Na tym jak i na drugim temacie o Delbanach usilnie pracujemy aby tych wtop unikać. Ale przede wszystkim - temat Twojego zegarka moim zdaniem nadal jest jeszcze otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz :), dał bym Ci spokój do niedzieli, gdyby nie ta informacja o przelotowych otworach pod teleskopy. To jaki to jest model?

Delbanka automat na razie zdjęcie z aukcji. Reszta później.

Jeszcze mam takie pytanko , bo będę chciał kupić rotomat  -  jaki polecacie.

I na rotomat chyba przeznaczę jakieś swoje zegarki które czekają na renowację :(

post-48480-0-37573400-1383229242.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdę się z nim do zegarmistrza, otworzy sam (ja się boję:P) porobię zdjęcia, zobaczę co on powie na to dziwo. Zapłaciłem 100 więc mocno mnie to nie boli, ale jak bubel to trochę szkoda, bo mogło pójść na coś lepszego. Człowiek się uczy na takich historiach... że tez mnie ten swiss w tym miejscu nie zastanowił:). Nie mniej jednak jak werk sprawny to może jeśli nie będzie to wielki koszt odpicuje. No... spodobał mi się:P

 

Dziękuję za pomoc i czekam na dalsze opinie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś poprzednie zdjęcie mechanizmu? Tu nie potrzeba filozofii - odkręcić dekiel, wyciągnąć pierścień i fotka gotowa. Moim zdaniem to nie spowoduje większych uszkodzeń niż te obserwowane (taki żarcik B)) , ale oczywiście jeśli się obawiasz to faktycznie lepiej komuś przekazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niet

 

Tak jak koledzy pisali każdy strzelił byka i zapatrzony w ogólny widok nie zwracał uwagi na szczegóły a i spytać się obawia co by mu przypadkiem "okazu" nie podkupili. B)

Wklejam swą taką wpadkę z wypraną z napisów ale z nieśmiertelnym "DELBANA"   :D

post-63153-0-14027100-1383230599.jpeg

post-63153-0-32385000-1383230658_thumb.jpg

post-63153-0-90493800-1383230734_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia zbyt duże by wlazły w jeden post 

post-63153-0-86022600-1383231251_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten żarcik, to raczej przedszkolny. :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak obiecałem kilka fotek w mundurku Delbany Automat na Felsa 690.
Są dość duże więc będzie kilka postów.
Szkiełka jeszcze nie wymieniałem więc w okolicy 12 a 1 jest zniekształcenie spowodowane porysowanym szkiełkiem.

post-48480-0-38228900-1383483235_thumb.jpg

post-48480-0-36902500-1383483308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzyk

 

Ładny nabytek!

Niech cieszy oczy i dobrze się nosi.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję, tarcza wygląda bardzo ładnie, przydałyby się zdjęcia bez szkiełka i przy naturalnym oświetleniu. Najsłabszym punktem, choć nie aż tak tragicznym pozostaje złocona koperta. Zaczekam na wygląd po odświeżeniu, a sądzę, że powinno być całkiem przyzwoicie. No i nareszcie wiem które Delbany miały koperty z przelotowymi otworami pod teleskopy.

Czekam na pozostałe zdjęcia i jeszcze raz gratuluję. A jak mechanizm się sprawuje?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.