Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla porównania i ugruntowania przekonania, iż Delbany z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych były i są najładniejszymi kartami historii tej marki zegarek z lat dziewięćdziesiątych. Mechanizm jest tak nijaki( eta 2801-2), że nawet szkoda go pokazywać. Jedyna co zachwyca to "fasolka" - przeciwwaga sekundnika.

post-57210-0-14146300-1383502208_thumb.jpg

post-57210-0-06363800-1383502218_thumb.jpg

post-57210-0-17774800-1383502225_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, wszystko wskazuje na to, że zegarek jest w lepszym stanie niż by na to wskazywały zdjęcia z aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję, tarcza wygląda bardzo ładnie, przydałyby się zdjęcia bez szkiełka i przy naturalnym oświetleniu. Najsłabszym punktem, choć nie aż tak tragicznym pozostaje złocona koperta. Zaczekam na wygląd po odświeżeniu, a sądzę, że powinno być całkiem przyzwoicie. No i nareszcie wiem które Delbany miały koperty z przelotowymi otworami pod teleskopy.

Czekam na pozostałe zdjęcia i jeszcze raz gratuluję. A jak mechanizm się sprawuje?

Zdjęcia były robione przy naturalnym oświetleniu ale chyba muszę się bardziej przyłożyć , tarczę bez szkiełka niedługo wsadzę , a co do koperty to faktycznie wygląda kiepsko ale mam obawy co do renowacji jej gdyż nie chciałbym stracić tych Kantów koperty.

Jak na razie mechanizm cyka jak złotko , ale czyszczenie by mu sie przydało.

Co do tarczy to widzę że za dużej ingerencji nie będzie  :)  może wcale fajnie wygląda ,  Ja lubię gdy na zegarku wydać upływ czasu ( no ale nie do przesady).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem renowacje koperty złoconej od Bałtyka i nie wiem czy to przypadek, czy inna technologia, ale po złoceniu ostre krawędzie były lepiej zachowane niż przy chromowaniu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSCN1249

DSCN1248

DSCN1247

DSCN1253

DSCN1250

DSCN1252

 

Ot taki gość u mnie zawitał... chyba rzadziej spotykany w tym temacie. W niedzielę zawita też piękna sub second w krabie z w pełni sygnowanym werkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to chyba masz prenumeratę "Gościa Niedzielnego" :)  

Szkoda, że u mnie takich bonusów  nie dodają. :(

Budzik jak ta lala!

I z taką swojsko - nadwiślańską nazwą. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, Bardzo fajne chrono i w dodatku rzadko spotykane. Landeron też się nieźle prezentuje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lec-  Elginy także są piękne, a ten co czeka na pociąg do Wawy już jest w spa dla zegarków.

 

"Gościa Niedzielnego" nie prenumeruję, ale zdecydowanie lubię otrzymywać w prenumeracie takie czasomierze. Prosto z Nowego Jorku, dzięki przyjacielowi.

 

Następna będzie Delbana Chrono z giloszem i w złocie- i to będzie zegarek ,,ostateczny", który zostanie ze mną na stałe- już jest na oku i czeka na mnie. Tym chwilkę się pocieszę, choć dumny ze zdobyczy, że na naszą ziemię to udało się sprowadzić...oj jestem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieczęsto spotykany zegarek - Gratuluję. Landeron to bardzo ładny mechanizm - na tyle, że śmiało mógłby znaleźć się pod szklanym deklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji, czy znacie kogoś kto przerabia oryginalne dekielki na przeszklone?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji, czy znacie kogoś kto przerabia oryginalne dekielki na przeszklone?

Napisz do kolegi "Sose" ,z forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia , koronka nie oryginalna.

 

9w0x.jpg

 

kikq.jpg

 

cni0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, nie będę szczegółowo opisywał, bo sam bardzo dobrze wiesz co jest nie tak. Tarczę, sekundnik mechanizm i dekielek biorę :D, kopertę i wskazówki oddać renowatorowi, a koronka jak już pisałeś nie z tego królestwa. ;) ( wskazówki są dość starannie wypełnione, tyko musisz zmienić rodzaj wypełnienia.)

Rozmach w jakim pochłaniasz kolejne zegarki Atlanticko - Delbanowskiej rodziny jest imponujący. Jeżeli starczy Ci zapału, to niebawem przejdziesz z ilościowej na wagową ewidencję :P


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Zasadas - na zakupy zegarkowe należy chadzać tak jak MWATCH, z dużym koszem :D

 

MWATCH - co do Delbany - mechanizm w świetnym stanie, Tarcza wygląda ładnie, nawet aż za ładnie w stosunku do stanu koperty. Może tę zieleń by jakoś stonować odrobinę ......  albo w ogóle? Generalnie - fajnie, że i w Delbanach Cie widać - jak zapewne zauważysz to również ciekawe zegarki, a i generują wiele tematów do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki , hmm macie rację suchy fosfor wydawał sie bardziej stonowany , musze zakupić inne odcienie i cos pomieszać . Wskazówki sam uzupełniałem , W niedziele trafiłem kilka sztuk ,dlatego taki wysyp , widze że musze porozkładac prezentacje w czasie , bo zrobić ze mnie hurtownika :) W dziale z radzieckimi wstawiłem ładnego poljota i to juz przedostatni prezentowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest ostatnio znaleźć coś fajnego, oryginalnego i w dodatku rzadkiego. Marzeniem chyba każdego zbieracza Delban jest zdobycie Chronographe`a. I choć dzisiaj znalazła się w moim posiadaniu właśnie taka Delbana, to zdobył ja dla mnie nasz kolega @sneer. 

Dzięki, zegarek z za wielkiej wody, wiec tequila rzeczywiście będzie pasowała :)

 

Jeszcze przed czyszczeniem smarowaniem i spa, ale już bardzo cieszy.

post-57210-0-31441900-1384016140_thumb.jpg

post-57210-0-13223200-1384016175_thumb.jpg

post-57210-0-79579300-1384016196_thumb.jpg

post-57210-0-10246600-1384016243_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy dlaczego na tarczy jest napis Chronographe. No i oczywiście moje ukochane dekielki :) .

post-57210-0-88261400-1384016417_thumb.jpg

post-57210-0-90154000-1384016419_thumb.jpg

post-57210-0-96700900-1384016421_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas przez Ciebie zacznę sie jąkać, jak tak dalej będzie . Szczere Gratulacje !! Coś pięknęgo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie dobrze nosi - trafiła w dobre ręce, zastanawiam sie tylko czy nie za mocno wietrze moje zbiory..ale cieżko nie ulec Staszkowi który delbany zbiera i ma odpowiednia sile przekonywania :)

 

Rozmiar tez odpowiedni bo srednica to 37mm

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz :). Ty nie składaj gratulacji, tylko przyjmuj je razem ze mną. I co z tego, że moja Delbana, skoro "super łowcą" jesteś Ty. Jeszcze raz dzięki. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko gonie króliczka ...

 

A co do teqili to moze byc srebrny PATRON :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozmiaru to jak na tamte czasy to był kolos, a i dzisiaj wymiary ma imponujęce :) 

bez koronki 37,5 mm

z koronką 40,5 mm

L-L -44

grubość -12,6

Miss wśród Delban :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.