Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Te silnie utleniające się indeksy to chyba charakterystyczna cecha dużych tarcz typu"recordmaster". Podobną sytuację miałem z moja tarczą, też nie była "szorowana" a indeksy były bardzo utlenione, ale jak zauważyliście, to wygląda bardzo ładnie.

 

Jerzy, gratuluję, bardzo ładnie wygląda, a ponadto rzadki model, automat.

post-57210-0-47158200-1387895228_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy można doczyścić, tylko po co? W recordmasterze mają swój urok


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że koperta jest  jaka jest , a jak lepsze zdjęcie ma być tych napisów ?

Moim zdaniem malowane.Ciekaw jestem co jest napisane na dekielku.

Tu podobny automat i ma tylko 17 jewels incabloc .

http://www.ebay.com/itm/authentic-genuine-vintage-delbana-17-jewels-automatic-swiss-mens-watch-bargain-/291032238991?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWNX%3AIT&nma=true&si=ujoIcovEx3wK%252FTac9iH4B1qwvyo%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do indeksów, właśnie w tak finezyjnie, niepowtarzalnie i nieregularnie utlenionych tkwi piękno tych indeksów i w konsekwencji całej tarczy.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do indeksów, właśnie w tak finezyjnie, niepowtarzalnie i nieregularnie utlenionych tkwi piękno tych indeksów i w konsekwencji całej tarczy.  

Oczywiście zgadzam się z opinią kolegi taka patynka dodaje uroku :)

 

Moim zdaniem malowane.Ciekaw jestem co jest napisane na dekielku.

 

 

 

 

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku

oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej

życzy…

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale jeszcze pracuję nad techniką co nie zawsze wychodzi.

post-48480-0-98613500-1387962096_thumb.jpg

post-48480-0-63472500-1387962117_thumb.jpg

post-48480-0-15658500-1387962137_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj lekko z boku wówczas światło nie pada wprost na obiektyw i grawerunek staje się czytelny.

 

Serdecznych, dobrych świąt, a w nadchodzącym roku realizacji planów i zamierzeń, możliwości poznawania świata oraz nietuzinkowych przyjaźni.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko skadrowane i powiększone .

Dzięki za życzenia

post-48480-0-06234300-1387971038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka wpadła z dość rzadką tarczą i w kopercie 35mm.

Ładna, tylko koperta trochę podrapana.

 

post-23302-0-22208400-1388416855_thumb.jpg

 

post-23302-0-18517200-1388416917_thumb.jpg

 

post-23302-0-63711500-1388416991_thumb.jpg

 

post-23302-0-20898900-1388417245_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladna Felsa Arturze


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulowałem już w wątku o zegarkach vintage, tutaj dodam tylko że kompletna i aż trudno uwierzyć, że można spotkać jeszcze te zegarki w tak doskonałym stanie.

Gratuluję i oczywiście wolno, bo wolno pozbywam się zielonego koloru, a jak by to Piotr określił "ulało mi się trochę żółci" :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziękowałem już w tamtym wątku, ale i tu podziękuję :)

Stan w rzeczywistości jest zupełnie niezły. Chód zegarka - od południa noszę na ręce i coś koło 1 sekundy zgubiła, więc nie narzekam. Koperta na żywo wygląda lepiej niż na moich kulawych fotkach. Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie dać do chromowania, ale raczej zostawię jak jest.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podobną próbowałem wylicytować na ..., ale cena poszybowała do granic nieprzyzwoitości, a stan był o wiele gorszy od Twojej. Koperta fatalna, nadawała się tylko do chromowania, koronka nieoryginalna, tarcza z żółtymi przebarwieniami, ale miała podobne logo i indeksy, choć bez arabskich cyfr. Ta Twoja tak mi żółć uaktywniła :) , że o mało co bym poszedł na maxa, a otrzeźwienie przychodzi najczęściej za późno. Trudno, poczekam, poszukam, przypilnuję, może następnym razem się uda. 

Tym bardziej gratuluję nabytku. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja też ją chciałem wziąć i nawet sporo zapłacić. Ale ktoś chciał bardziej ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś wpadnie między zakupami :) Przyplątała mi się taka szara mysz. Stan kiepski, ale wydaje się, że potrzebuje tylko czyszczenia i smarowania. Jak ta tarcza wyglądała gdy zegarek opuszczał fabrykę? :)

3b0j.jpg

Ogólnie to nie mam szczęścia do Delban. Nie specjalnie oglądam się za nimi, ale jak już coś wpadnie przypadkiem, to zawsze jest konkretnie zajechana. Ta chociaż ma ładny dekiel. Pewnie nie często było w niej coś grzebane :)

j09p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak wpada przypadkiem, to i stan przypadkowy. Ta ewidentnie wymaga doinwestowania


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze z wszystkiego jest to, że już ja wcześniej ktoś szorował, i stąd brak małych napisów na tarczy. Prawdopodobnie po umyciu niczym nie zabezpieczył i wilgoć zrobiła swoje. Ogólnie stan Delban jest "słaby" gdyż choć w latach pięćdziesiątych wraz z Atlanticami i Doxami były jedynymi (poza wyjątkami) dostępnymi zegarkami , kupowanymi niejednokrotnie za całą niezłą pensję, to w późniejszym obiegu trafiały do mniej zamożnych obywateli i stały się na bardzo długo codziennymi zegarkami nim wyparły je kwarce. Tak więc bardzo wiele z nich trafiało do szuflad dopiero wtedy gdy koszt ich naprawa, renowacja przewyższał koszt następnego zegarka lub po prostu był nieekonomiczny z punktu widzenia użytkownika. Trudno znaleźć Delbanę w dobrym stanie, NOS widziałem kilka, a większość z nich są to zegarki bardzo spracowane, choć na warunki w jakich pracowały należy przyznać, że bardzo wytrzymałe i niezawodne.

 

Dekielek fajny, ale czy było zaglądane często do środka okaże się jak pokażesz mechanizm. Tam bardzo często jest widoczny efekt naprawy scyzorykiem :) .

Wymień szkiełko, doczyść tarczę i kopertę i bedzie jeszcze śmigał przez wiele lat. Gratuluję zakupu, bo każda Delbana ma w sobie coś fajnego. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, choć wielkością nie grzeszą to z większą przyjemnością zakładam właśnie Delbanę niż np. Atlantica czy kwarca. W Twojej gdyby to była moja Delbana to bym poszedł kilka kroków do przodu i pokusił się o chromowanie, koroneczkę półkulistą i szkiełko i w zasadzie na ręce będzie pięknie wyglądać. Jeśli ma leżeć w pudełku i cieszyć oko małej lub dużej kolekcji to nie ma się co bawić w odnawianie tylko mechanikę zrób i szkiełko. Ciekawe swoją drogą że w sumie zegarek Delbana i Atlantic z tego samego okresu to rozmiarami bardzo się różnią, nie widziałem mniejszych porównywalnych rozmiarami Atlanticów a do koszuli jakoś bardziej mi się podoba właśnie Delbana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę się trochę nie zgodzić, gdyż właśnie Delbana zapewnia pełną gamę rozmiarową , począwszy od 24mm damki poprzez rozmiary 31, 35, 36-37, a skończywszy ( jak na moja wiedzę) na 38mm . Oczywiście jeśli mówimy o zegarkach z tamtego okresy, co z drugiej strony nie zmienia faktu, ze najpopularniejszym rozmiarem jest "35mm" 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę ewidentnie ktoś "poprawiał". Wydaje mi się też, że wskazówki były ponownie wypełniane. Co do zegarka jest w kiepskim stanie wizualnym i póki co nie będę w niego inwestował. Mam jeszcze jedną Delbanę, w którą zawsze mogę założyć. I z tym to się muszę zgodzić. Te zegarki mimo małego rozmiaru, bardzo fajnie się nosi. Może nie jestem takim zapalonym miłośnikiem i znawcą jak Wy, ale rozumiem na czym polega fenomen tych zegarków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze ładna ta Delbanka , a ta na aukcji która Ci uciekła miała inne indeksy, Ładnie obie prezentowałyby się w kolekcji. :)

Buczo 85 może trafi się jeszcze jakaś tarcza w porządnym stanie aby ją zastąpić .
 A teraz moja po długo oczekiwanym delikatnym spa ( pierwszy raz czyściłem pyrkiem więc ..... ), na razie bez ubrania na F465 :)

post-48480-0-70671700-1388491377_thumb.jpg

post-48480-0-73860000-1388491404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poprzednia się spodobała, to pokażę jeszcze jedną. Kupiona jako NOS, ale chyba coś z przechowywaniem było nie halo, bo ryski na kopercie posiada, natomiast typowych śladów użytkowania brak.

 

post-23302-0-72089800-1388491515.jpg

 

post-23302-0-14030900-1388491530.jpg

 

post-23302-0-96468600-1388491541.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko szeroko otworzyć usta z zachwytu i pogratulować stanu. Białe kruki wśród Delban. Może kiedyś i mi się trafi.

Jerzyk, czy technologia ziemniaczana jest trudna? :) 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze nawet ły nie mogłem powiedzieć , zapiera dech w piersi aż głupio pokazywać swoje.

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.