Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję, Panowie, za miłe słowo :)

Ta delbanka ma dosyć nietypową tarczę - długie indeksy sprawiają, że wygląda na mniejszą. Aż myślałem, że jakąś damkę nabyłem, ale ma przepisowe delbanowskie 33mm ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, czy technologia ziemniaczana jest trudna? :) 

Technologia łatwa tylko trzeba się przyłożyć czego jak widać na foto brakowało, choć w realu wygląda na czystą to zdjęcie obnaża. :(

 

Faktycznie teraz dopiero zwróciłem uwagę że te indeksy pomniejszają tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to efekt jest super. Jak będziesz miał trochę wolnego czasu i chęci to napisz na pw szczegóły technologiczne.  Nie musisz się spieszyć, może być w przyszłym roku :D .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślności w budowie kolekcji i oby nasza społeczność rosła.

 

Chronofil - piękne te ostatnie Delbany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to efekt jest super. Jak będziesz miał trochę wolnego czasu i chęci to napisz na pw szczegóły technologiczne.  Nie musisz się spieszyć, może być w przyszłym roku :D .

:) Potrzeba kawałek ziemniaka (może być większa obierka ) zeskrobujemy miąższ tak jak do placków ziemniaczanych :)  , wacik i może być też wykałaczka (zwykła lub bambusowa) do wypukłych indeksów , i do opłukania woda z jakimś mydełkiem lub czymś podobnym .W tej którą czyściłem napisy nie zeszły więc liczę że i w innych które będę tak czyścił też pozostaną. Na koniec werniks satyn mat i woala . :)  Druga którą czyściłem też tą metodą ( z miedzianym ringiem w Środku) też się prezentuje nawet nawet . A jak wiecie lubię zegarki na których jest widoczny upływ czasu ;)

Foto niedługo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. No to jutro placki ziemniaczane jak nic. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz fotka w mundurku mocno znoszonym ( ale cóż takie preferuję ) , jak stare monety :) ,po renowacji koperty Atlantika uznałem że lepiej zostawić w takim stanie ( jeśli jest do zaakceptowania) bądź szukać jakiejś innej koperty na a...... .

post-48480-0-84048100-1389108994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij lub wymieć wypełnienie wskazówek, od razu będzie jej weselej z ... patrzyło :).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie jeszcze nie było :) .

34 mm bez koronki w środku Landeron 48 , stan ogólny więcej niż dobry.

Paprochy na zdjęciu są na szkle. Nie chciałem powielać zdjęć z innych wątków .

Ode mnie dostała tylko smarowanie , nową  lumę we wskazówkach , i troszkę czerwonego na wskazówce chrono.

Reszta tak ładnie się zachowała.

Pzdr

post-34994-0-55560600-1389120096_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i Delbany i wejścia do klubu chrono-delbanowców, a nie jest nas aż tak wielu. Właśnie kolejna schodzi na All...


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie cholera ładne  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystkich się nie da mieć. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij lub wymieć wypełnienie wskazówek, od razu będzie jej weselej z ... patrzyło :).

Zrobi się oj zrobi się :)

Chyba muszę zacząć zbierać kasę na chrono Delbany

Gratuluje Czarnulki :)

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w końcu wróciła od zegarmistrza moja Delbana po dziadku- odśnieżona bo niedawno sobie o niej przypomniałem a wcześniej leżała łądnych parę lat w pudle.

 

Wymieniłem szkiełko i koronkę.

Zdjęcia z komórki bo nie mam w domu lepszego aparatu i ogólnie zegarek wygląda ładniej niż na zdjęciu :P

Pasek też zmieniłem ale mi się jednak nie podoba i będę zmieniał na jednolity czarny :) - a może macie pomysł na coś innego?

 

 

post-67824-0-44162400-1390765272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, wygląda rzeczywiście bardzo ładnie. Recordmaster to najładniejszy model Delbany, no może poza chrono. Bardzo dobrze zachowana tarcza, ładne wskazówki, no i piękna koperta z ostrymi krawędziami.. Trochę ci zazdroszczę :). Jaki był powód wymiany koronki?

Pokaż mechanizm.

Jeszcze raz gratuluję, witaj w klubie. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za Zenek Ci ją tak odśnieżył? ;)

Gdyż wygląda jak tylko otrzepana z kurzu. :D

I po tym zabiegu wygląda rewelka! :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Recordmaster :)
Lecz zostały małe ślady zimy ;)  koronka psuje wygląd .
Poza tym SUPER Miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba. O tyle jestem zadowolony, że przez parę lat zegarek leżał razem z różnymi szpargałami i trochę się martwiłem w jakim będzie stanie jak go odnalazłem.

Serwisowałem go u polecanego tutaj na forum zegarmistrza na Górczewskiej w Wawie - bardzo polecam.

Koronka została wymieniona bo wyglądała tak (patrz obrazek). 

Co do pozostałych'śladów po zimie' - celowo starałem się ograniczyć ilość zabiegów renowacyjnych - głównie po to żeby zegarek nie stracił za bardzo swojego uroku :)

Inna sprawa że w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie żeby poszukać jakiejś pasujacej koronki na internetach - na allegro nie ma - chyba, że bym kupił razem z zegarkiem :P

Zdjęcia mechanizmu nie umiem zrobić bo w kwestii budowy zegarków jestem 100% laikiem i boję się że coś uszkodzę - a do zegarmistrza mogę wpaść najwcześniej w weekend - wtedy też podrzucę inne fotki :)

 

post-67824-0-93756300-1390863624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, zegarek jest naprawdę w bardzo dobrym stanie i nie trzeba przy nim już nic robić, by tego stanu nie zepsuć. Na spokojnie warto by było poszukać podobnej do oryginału koronki, choć z tego zdjęcia nie za bardzo można poznać, czy poprzednia była oryginalna. Zakładając, że cały zegarek jest w "oryginale" należałoby przypuszczać, że i koronka również. Koronki proponuję szukać w innych niż poddawałeś przeglądowi zakładach zegarmistrzowskich, mogą mieć, bo dobry, stary zegarmistrz lubi mieć pudło ze starymi częściami. Czy mógłbyś pokazać dekielek?

Masz bardzo ładny i w super stanie zegarek. Niech przysparza Ci wiele zadowolenia.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się kupić kilka koronek Delbany w nawet dobrej kondycji na Forum , także włączyć szukacza i dołożyć wisienke do tortu zwanego Delbana Recordmaster :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzyk

 

Pal sześć koronki ;)

ale nawet włączyłem osobistego szukacza i razem z gończymi poszedł po zagonach :(

i ni hu, hu ani Delki ani Rekorda nie widać. :P

Jak nic psy straciły węch lub jakaś suka w okolicy ma cieczkę? :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem też na bazarku koronkę od jednego z forumowiczy, jak znajdę namiary to prześlę Ci na pw.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.