Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolekcji dołączył Bidynator Felsa 690, więc chyba warto pokazać.

post-57210-0-82447800-1392550170_thumb.jpg

post-57210-0-42486900-1392550172_thumb.jpg

post-57210-0-99143500-1392550175_thumb.jpg

post-57210-0-39868500-1392550178_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w fatalnym stanie,ale nie zawsze wszystko jest NOS.

post-57210-0-67741000-1392550254_thumb.jpg

post-57210-0-67761000-1392550256_thumb.jpg

post-57210-0-77936500-1392550258_thumb.jpg

post-57210-0-26663000-1392550261_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę ze środka

post-57210-0-94252400-1392550323_thumb.jpg

post-57210-0-87383800-1392550338_thumb.jpg

post-57210-0-41970900-1392550371_thumb.jpg

post-57210-0-96788500-1392550389_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że już chwaliłem Twojego bidynatora, ale pochwał nigdy za wiele ;)

 

Sam też się pochwalę:

 

post-23302-0-60739900-1392583748_thumb.jpg

 

post-23302-0-66873200-1392583829_thumb.jpg

 

post-23302-0-79226800-1392583910_thumb.jpg

 

post-23302-0-38557400-1392583969_thumb.jpg

 

post-23302-0-52944900-1392584033_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na tych zdjęciach wygląda o wiele lepiej, Gratulacje. Muszę się zacząć rozglądać za takimi modelami (super logo).  :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno jest fajna Delbana, ale daj jej szansę pokazania się i pokaż jej tarczę. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno jest fajna Delbana, ale daj jej szansę pokazania się i pokaż jej tarczę. :)

wiesz, rzeczywiscie jest nieco niewyraźne, zdjęcie nie bylo robione celowo tu na forum, gdy znajde troche czasu to zrobie dokładniejsze zdjęcie tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przycichło w temacie Delban. Nikt nic nie kupuje?

To ja się pochwalę nowym nabytkiem.

Ustrzeliłem rzadko widywany model Alarm Clock z mechanizmem AS-1475

Stan nie jest "mientowy", ale tragedii też nie ma i w rzeczywistości wygląda lepiej, niż na fotkach z aukcji.

Wymaga dopieszczenia, ale tym się zajmę w wolnej chwili:

 

post-23302-0-84901900-1393621117_thumb.jpg

 

post-23302-0-51540600-1393621156_thumb.jpg

 

post-23302-0-96583300-1393621172_thumb.jpg

 

 


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż poczta działa wolno, a Bułgaria daleko :). Trzeba trochę poczekać nim dotrze przesyłka. I stąd ta przerwa :D .

Musi też trochę potrwać, nim mi zejdzie zielone, by pogratulować. :P

Bardzo rzadko spotykany budzik, a na stan nie ma co narzekać. Czy różniące się koronki to fabryczny wariant, czy późniejsze działania. 

Może i ja kiedyś takiego dopadnę, a kolejne wyzwania to sens zbierania, więc może i dobrze, że jeszcze przede mną ten model.

Gratuluję rzadkości modelu.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko spotykany budzik, a na stan nie ma co narzekać. Czy różniące się koronki to fabryczny wariant, czy późniejsze działania. 

 

Prawdopodobnie koronki wymieniane, choć nie znalazłem wiarygodnego obrazka, jakie były fabrycznie. Ta górna, od budzika została ponacinana. Czyżby się uchowała oryginalna? Raczej nie, bo ktoś spiłował tulejkę pod nią - widać nie wchodziła na tulejkę :angry:

Ja bym takich rzeźników bił i patrzył, czy równo puchną!

Ale myślę, że damy radę. Szkiełko psuje obrazek, bo podrapane - to żaden problem. Tarczy ruszać nie zamierzam, bo bez szkła to ona całkiem niezła. Można ewentualnie pomyśleć o nowych kropkach lumy, tylko odcień trzeba "inteligentny" dobrać.

Kopertę wyszoruję i lekko odświeżę. dekielek takoż. Koronki postaram się dobrać z jednej parafii. Wtedy się pochwalę :P

Tylko kiedy to wszystko robić, jak casu coraz mniej, a zegarków coraz więcej? :wacko:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz czyścił kopertę i mechanizm wywędruje z niej, to wklej kilka zdjęć tarczy bez szkiełka. Pasek ma zapięcia przy kopercie, czyżby to była wersja koperty ze stałymi elementami mocującymi pasek? I jeszcze jedno pytanko, czy czarna plama na dekielku, to otwór "rezonansowy" budzika czy  po prostu coś się przykleiło :)

Co do wolnego czasu, to lepiej nic nie pisz....... :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma normalne, czyli rozprężne elementy mocujące - najzwyklejsze teleskopy teleskopy. Pasek ktoś po prostu taki założył - może nawet i dobrze, bo zawsze takich za mało ;)

Czarna plamka to nie otwór rezonansowy - to mocowanie słupka o który tłucze młoteczek budzika.

Fotki oczywiście porobię, a tarcza poza brakiem fosforu naprawdę nie jest zła.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dekielek jest pozycjonowany, a słupek wchodzi w pustą przestrzeń gdzieś w okolicach balansu? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Dekielek ma dwa ustalajace wypusty a dokręcany jest pierscieniem. Nie da się zamontować w innej pozycji


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak już tak merytorycznie prowadzisz "tajne komplety" z budowy Delbany ( a dla mnie to wspaniała lekcja) to już ostatnie pytanie. Czy "zasada" działania tego konkretnego budzika jest taka sama jak dużych budzików mechanicznych z tego okresu i widoczne koło z zębami skośnymi jest elementem napędzającym młoteczek? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje jeszcze raz Artur
Choć myślałem że Staszek kupił to cacko
W tym natłoku pytań i ja dorzucę jedno .
Czy wskazówka minutowa jest zmieniana bo jest jakaś jaśniejsza?

Ciesze się że taka rzadkość trafiła w tak zacne ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki, Panowie, za dobre słowo :)

Budzik działa dokładnie tak, jak Staszek wydedukował - fajnie się to obserwuje po zdjęciu dekielka.

Wskazówki wg mnie stanowią fabryczny komplet - na żywo nie widać różnicy w odcieniu. Być może w czasie kosmetyki oczyszczę je nieco.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zielone już zupełnie ustąpiło :), ale teraz już się nakręcam, by szukać podobnego budzika. Jak to zazdrość nieraz jest inspirująca :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A oto mój nabytek właśnie wczoraj dotarł , jeszcze nie ruszany no oprócz występnej wymiany zębatki naciągu sprężyny  ( była szczerbata ) i dokręceniu obu.
Felsa 465 sobie cyka ale jest do czyszczenia gdyż zegarek nie był dawno ruszany ( przed odkręceniem widoczny był charakterystyczny zielonkawy nalot).
Z tego co pamiętam Artur kiedyś prezentował w o niebo lepszym stanie :)  Delbankę z takim logo i mnie sie poszczęściło.
Oto ona

post-48480-0-23555800-1394011312.jpg

post-48480-0-33377900-1394011416_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, z przykrością muszę stwierdzić, że z takim logo nie posiadam jeszcze Delbanki, ale z zadowoleniem patrzę w przyszłość ile modeli jeszcze przede mną. :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jerzyk

 

Mógł byś dać większe fote tarczy?

Bo coś mi się wydaje, że Artura jest "przypudrowana"

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Po wnikliwym studiowaniu forum postanowilem pokazać swoje dwie Delbanki. Identyczną jak jedna z moicj dwóch Delbanek widziałem juz na zdjęciach w tym topicu, dlatego na jej temat nie ma sie co rozpisywać. Zegarek w stanie oryginalnym, nie poddawany renowacji. Chyba używany niezbyt czesto, bo wszystkie krawędzie na kopercie są ostre jak brzytwa. Zegarmistrz zalecał pełną renowację, ale na to jeszcze jest czas :)

 

Druga delbanka  - jak napisał w innym wątku pewien Pan w kontekście zegarka z 2 WŚ - "Delbana to tzw zegarek dla jeleni" . 

Tu jednak zakup był całkowicie przemyślany i świadomy. I własnie temu zegarkowi chcę poświęcić kilka linijek licząc na Wasze komentarze.

Stan również oryginalny, ale ktoś nosił go z dużym upodobaniem, koperta zaokrąglona, ze sporymi wżerami i resztkami chromu.

Przeglądając zdjęcia na forum i w sieci, nigdzie nie znalazłem TAKIEJ  Delbany, w takim zestawieniu detali.

Tarczę nazwałem "drobne słoneczko" ze względu na gładki środek i drobne promieniste giloszowanie po obwodzie. Znalazłem jedno zdjęcie na forum z tym wzorem tarczy, ale z czarnym wypełnieniem. Wskazówki też nie były chyba zbyt popularne, większość zegarków ma wskazówki jak Delbanka nr.1. Tutaj ostre "trójkątne" wskazówki, z sekundą bez strzałki. Dodatkowo cyferblat ze wszystkimi ! oznaczeniami godzin oraz indeksy między sekundami. No i jeden z większych smaczków w mojej ocenie - Czcionka z "okrągłą" cyfrą 4 - coś a'la Atlantic Worldmaster. Koronka wg zdjęć znalezionych na forum równiez jest oryginalna, choc bez sygnatury.

Jesli zdecyduję sie na renowację któregoś z zegarków to będzie to własnie mój esesman. Szkoda, że w trakcie nakladania kalkomanii zostala zagięta wskazówka minutowa.

Ciekawi mnie, czy kalkomanię można usunąć bez jakichś inwazyjnych metod? Wolałbym - przynajmniej na razie  - nie odnawiać zegarka, jednak znaki SS trochę mnie irytują.

Z chęcią dowiem się czegoś na temat moich Delban. Pierwsza ma na dekielku wybity numer 114150, pod dekielkiem nie znalazłem jednak oznaczenia mechanizmu. 

Esesman to 114100.

Jestem szczerze zaciekawiony Waszymi opiniami.

 

pozdrawiam

post-65336-0-40651500-1394055271_thumb.jpg

post-65336-0-63598400-1394055279_thumb.jpg

post-65336-0-20538400-1394055326_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wykazałeś się sporą odwagą podazując drugą Delbanę. Dobrze choc, że masz do jej "zdobienia" normalne podejście. Nie jestem znawcą tej marki, pewnie szybko znajdziesz tu osoby, które ocenią twoje egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.