Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście tarcza odlotowa! Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Przeglądając Delbanki Kolegów wydaje mi się, że takiego modelu jak moja jeszcze nie przedstawiano. W związku z tym pozwalam sobie załączyć dwa zdjęcia. Koperta niestety ma sporo wytarć i wżerów, koronka też nie jest oryginalna (tamta wytarła się prawie do zera) ale ..... i tak mi się podoba. Na dobę łapie co prawda + 20s , ale nie próbowałem jej jeszcze regulować. Zresztą .... w tym wieku...

post-44579-0-71111700-1338839850_thumb.jpg

post-44579-0-16106300-1338839884_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna staruszka :)

Mam bardzo podobną, ale ciągle brak czasu, żeby się nią zająć, bo balans się "wybalansował" ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że takiej tu jeszcze nie widziałem to pokażę swojego vintydża,zwracam uwagę na bardzo ładne wskazówki

2012-06-18%2012.44.12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

vo310_kh28_Del.jpg

Delbana Żonki, zdjęcie w wykonaniu Darek zegarek

Edytowane przez be-ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł kolejny Recordmaster. W rzeczywistości dużo lepiej wygląda niż na fotce;

post-23302-0-72695800-1342171887_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, zresztą jak wszystkie Recordmaser-y. A zdięcie nigdy nie jest w stanie oddać piękna zegarka.

Cały czas poluję na takiego, ale jakoś do tej pory nie udało się go zdobyć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Rzeczywiście, Recormaster to taka szczególna Delbana i warto mieć w zbiorku. No i rzeczywiście dosyć ciężko zdobyć w ładnym stanie. Właśnie walczę z innym egzemplarzem - zobaczymy, co z tej walki wyjdzie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i mój nowy nabytek do kolekcji , tylko koronka musiałabyć dobrana i wygląda jak wyglada , szkiełko tez trzeba będzie wymienić. Tarcza jak we wszystkich moich Delbanach nie będzie ruszana. Mam jeszcze takie pytanie ostatnio zegarmistrz zasugerował aby w takich zegarkach a szczególnie w starych kopertach nie używać bransolet tylko paski , gdyż bransolety wycierają uszy koperty. Co o tym sądzicie?

post-48480-0-28982800-1343814563_thumb.jpg

post-48480-0-88467400-1343814591_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna wiem że szkiełko jest do wymiany ale ja swoje zegarki noszę na co dzień i jednak to pleksi jest słabe.

post-48480-0-61437600-1343815998_thumb.jpg

post-48480-0-90975000-1343816025_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna wiem że szkiełko jest do wymiany ale ja swoje zegarki noszę na co dzień i jednak to pleksi jest słabe.

Witam, pierwszy bardzo mi sie podoba, jest w bardzo dobrym stanie- nie mam takiego w swojej kolekcji a przydał by się. Drugiego posiadam i to w lepszym stanie (szufladowym), również nie poddaję renowacji tarcz Delban, choć innych zegarków mi sie zdaża jeżeli są w opłakanym stanie, jednak po renowacji nawet dobrej to już nigdy nie to samo co w oryginale- tracą swój urok. Jeżeli chodzi o branzoletę to szczerze nie mam pojęcia bo preferuję paski, jednak stwierdzenie zegarmistrza ma sęs bo metal trze się o metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzyk - fajne delbanki :)

W pierwszej koronka rzeczywiscie kiepsko dobrana. O oryginał trudno, ale zamiennik podobnego kształtu bez problemu daje się znaleźć.

Co do bransolet - popieram zdanie zegarmistrza. Jakaś przypadkowa bransoleta nieźle szlifuje mosiężne uszy. W dodatku do tego typu zegarków pasuje, jak świni siodło


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i następna choć koronka i koperta w kiepskiej kondycji. Mechanizm Felsa 465N.

A czy szanowni koledzy nakręcają swoje zegarki z kolekcji czy tylko te które urzytkujecie?

post-48480-0-10813300-1344072977_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem trupka i zrobiłem. Chrom na kopercie, tarcza (malowanie w Chronostar Łódź), pełne czyszczenie i oliwienie. Werk Pesseux 330 wymagał wstawienia nowego czopu koła wychwytu - nie mogłem upolować całego ale udało mi się znaleźć kogoś kto to zrobił. Teraz cieszy szwagra.... ;)

 

PIT_7903.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Delbanka jurand79 gratuluję !, a masz może jakieś zdjecie przed renowacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój nowy choć nie tak nowy nabytek.

post-48480-0-95775100-1345311403_thumb.jpg

post-48480-0-12885100-1345311431_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój nowy choć nie tak nowy nabytek.

 

Fajna :) No i w środku dość rzadki w delbanach FEF-350

Gratulacje!

A odnosnie Twojego wcześniejszego pytania - ja od czasu do czasu nakręcam swoje staruszki, przy czym powyżej pewnej liczby zegarków to już zaczyna być problem... Ale to w sumie miłe zajecie, więc niech sobie co tydzień, czy dwa troche pocykają ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój nowy choć nie tak nowy nabytek.

 

Wydaje mi się, że jednak bransolety w ogóle nie pasują do takich delban - ale to może temat na odrębny wątek... Co do zegarka - ciekawy egzemplarz, ale koperta chyba do renowacji, odnosnie zas renowacji cyferblatu, to chyba mozna z niej zrezygnować - zbyt duże ryzyko (temat renowacji to też osobny wątek).

 

Przy okazji - bardzo ciekawi mnie, czy któryś z kolegów ma katalogi delban z lat 50-tych. Jakie były wtedy modele, jak wyglądały jako nowe... Pytanie, czy takie katalogi były dostepne w Polsce (z tego, co wiem, to w tamtym czasie delbana specjalizowała sie w rynkach krajów tzw. demokracji ludowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak bransolety w ogóle nie pasują do takich delban - ale to może temat na odrębny wątek... Co do zegarka - ciekawy egzemplarz, ale koperta chyba do renowacji, odnosnie zas renowacji cyferblatu, to chyba mozna z niej zrezygnować - zbyt duże ryzyko (temat renowacji to też osobny wątek).

 

Wiem że koperta jest do renowacji i będzie robiona tylko koperta, cyferblatu nie ruszam bo w rzeczywistości wydaje się jeszcze ładniejszy niż na foto. Tak wogóle żadnych cyferblatów w swoich Delbanach nie odnawiam ten zegarek musi mieć duszę i miec tę patynę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jerzyk, jak zobaczyłem Twoją ostatnią Delbanę to nie mogłem się doczekać aby ktoś skomentował jej tarczę, a że nie mogłem się doczekać to sam to robię, na marginesie zegarek bardzo mi się podoba i chętnie widziałbym go u siebie, zatem gratuluję - otóż w szkatułkach rządzi u mnie Atlantic, choć przygarniam również Delbany (jedną zaprezentuję później), i zwróciłem uwagę na zadziwiające podobieństwo tarcz dwóch delikwentów tych marek, ale sami zobaczcie:

 

368d70ae42b9a168m.jpg

 

zadziwiające podobieństwo Atlantica do Twojej Delbany - ciekawe czyja tarcza była pierwsza

 

a co do Twojej chęci odnowienia koperty - oczywiście decyzja zawsze należy do właściciela, ale ja osobiście nie widzę by ta koperta jakoś wyjątkowo straszyła - jest tylko przytarta przez czas, ale to przecież nie nowy zegarek - osobiście, po kilku chromowaniach, sądzę, że lepiej poszukać koperty w dobrym stanie niż chromować, jakoś nigdy nie byłem całkiem zadowolony z efektów (mimo, iż nadmieniam zawsze, iż zależy mi na usłudze exklusive) - pomijam fakt, że nadając nowy błysk, zegarek odziera się z dotychczasowego charakteru, ale naprawdę trudno o dobrego fachowca i niemal zawsze jest się do czego przyczepić

 

przedstawiam jedną z moich Delban, w tym wypadku po chromowaniu koperty - mimo, iż wyszło nieźle to trochę żałuję, że jej to zrobiłem a wyglądała mniej więcej jak Twoja - tarcza ciut zabrudzona, ale jeszcze nie będę jej mył

 

 

67a0cf93dbccd175m.jpg

 

25818a1a3be9b636m.jpg

 

7e61cac6efb3b30am.jpg

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbanka miodzio a i Atlantic zacny jak by co to mogę przygarnąć parkę :) .

 

 

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie. Dopiero zaczynam moją przygodę z zegarkami i jeszcze nie jestem bardzo zorientowany, Chciałem zapytać czy chcąc wymienić tarcze w mojej delbanie to tylko będzie pasować ona z tej o tym samym numerze na deklu czy np z innej tez spasuje? Czym się sugerować żeby było dobrze? Tylko średnicą? Prosiłbym o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.