Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

tarcza musi pasować do koperty (tu ważna jest średnica) i do mechanizmu (piny na rewersie tarczy), dekiel to wszystko zamknie, jednak radziłbym być ostrożnym z mieszaniem elementami bo zegarek wówczas traci swój pierwotny charakter stając się składakiem; choć z drugiej strony jeśli cieszy to właściciela i jego działanie nie ma przesłanek wprowadzania innych w błąd to czemu nie

 

jednakże tematem jest tu pokazywanie - pokaż zatem delikwenta i powiedz co chcesz zmienić i dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie. Dopiero zaczynam moją przygodę z zegarkami i jeszcze nie jestem bardzo zorientowany, Chciałem zapytać czy chcąc wymienić tarcze w mojej delbanie to tylko będzie pasować ona z tej o tym samym numerze na deklu czy np z innej tez spasuje? Czym się sugerować żeby było dobrze? Tylko średnicą? Prosiłbym o odpowiedz.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/72838-cyferblat-do-delbany-przekladka/page__p__793328__fromsearch__1#entry793328

Tu też jest na temat przekładki cyferblatu. Opcja Szukaj a potem pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Time Piękne zegareczki , a i ciekawa sprawa z podobieństwem tarcz , jeszcze się nie spotkałem z takim faktem albo nie zwracałem uwagi na to. Delbanka świetna a i koperta dość porządnie wygląda po chromowaniu . Ma swoje kanty a nie jest wyoblona.

A oto i damka delbany niestety ma pęknięty mostek remontuaru , a tak na chodzie.

post-48480-0-45752500-1346920515_thumb.jpg

post-48480-0-84394600-1346920541_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Recordmaster, od nowości w rodzinie, ostatnie 20 lat spędził nieużywany i zapomniany na dnie szuflady. Niedawno przeszedł małe zegarkowe spa, wymiana szkiełka, konserwacja i przegląd mechanizmu i nowy pasek. Teraz prezentuje się tak:

post-49435-0-32821400-1347467378_thumb.jpg

post-49435-0-08296600-1347467403_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta Delbana.

Ja mam jakąś słabość do vintage, ech kiedyś to robili wszystko jakoś przyzwoiciej.

"Dziś" działanie sprzętu rtv-agd jest uwarunkowana przeważnie długością gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taką ostatnio nabyłem. Jak radzicie, tarczę lekko przeczyścić czy nie ruszać i zostawić jak jest? Najbardziej to mi się ta wskazówka sekundnika podoba :)post-53200-0-93662500-1347526427_thumb.jpg post-53200-0-72991300-1347526469_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką delbankę.

Na EURO ją nabyłem, więc kolor paska i branzoletka obok wiadomo w jakich barwach i dla czego :)

 

delbanao.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taką ostatnio nabyłem. Jak radzicie, tarczę lekko przeczyścić czy nie ruszać i zostawić jak jest? Najbardziej to mi się ta wskazówka sekundnika podoba :)post-53200-0-93662500-1347526427_thumb.jpg post-53200-0-72991300-1347526469_thumb.jpg

Cudeńko zegareczek ja na Twoim miejscu nic bym nie ruszał , tarcza jest w ładnym stanie i odzwierciedla ducha czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką delbankę.

Na EURO ją nabyłem, więc kolor paska i branzoletka obok wiadomo w jakich barwach i dla czego :)

 

delbanao.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pieknie gliszowana tarcza i oczywiście ładnie odnowiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie gliszowana tarcza i oczywiście ładnie odnowiona.

Świetna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Recordmaster, od nowości w rodzinie, ostatnie 20 lat spędził nieużywany i zapomniany na dnie szuflady. Niedawno przeszedł małe zegarkowe spa, wymiana szkiełka, konserwacja i przegląd mechanizmu i nowy pasek. Teraz prezentuje się tak:

 

Bardzo ładny. Gratulacje :) Tylko aż się prosi o zmiane koronki - ta jest źle dobrana


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Recordmaster w świetnym stanie - poluję na takiego; rzeczywiście koronka odrobinę jakby nie ta - może grzybek?, ale ja to po atlanticach jestem skrzywiony i w tego typu kopertach to tylko grzybki widzę i tu nadmienię,że przydałoby się takie opracowanie jak W. Kutermankiewicza o Atlanticach, albo choć skany niegdysiejszych katalogów Delban - może ktoś ma, a jeśli to możeby udostępnił?

 

Recordmaster świetny - a co ma pod maską i jak wygląda dekielek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz chciałbym pokazać Delbankę mojego ojca którą dostał od swojej siostry . Ciocia razem z wujem gdy po zakończeniu wojny wracali do kraju z robót w niemczech gdzie zostali wywiezieni przejezdżali przez Szwajcarię i kupili sobie identyczne zegarki . Ten ktory ja posiadam jest troszkę zużyty gdyż gdyż dość długo urzywałem go codziennie , ojca zegarek jest zakładany na szczególne okazje . Oto on.

post-48480-0-74108200-1348070640_thumb.jpg

post-48480-0-64000600-1348070833_thumb.jpg

post-48480-0-68673400-1348070858_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Felsa 465 była produkowana już w 1945 r.?

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś nie pasuje,lata czterdzieste to Delbany z dolną sekundą na piętnastu kamieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Kolega nie napisał, ile lat po wojnie Wujostwo wracało ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie napiałem że zaraz po wojnie w 45 roku wracali z tego co wiem ten powrót trwał kilka lat , po wyjexdzie z niemiec kilka lat pracowali w Szwajcarii także napewno zegarki kupili w latach 50- 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie to się od razu wydało oczywiste - nie sądzę by ktokolwiek wracając wówczas po robotach przymusowych z Niemiec dysponował środkami na zegarek, a co dopiero na dwa - zatem przystanek w Szwajcarii musiał dać wujostwu i odrobinę odpoczynku i środki na życie oraz powrót - ciekawe czy nie żałowali, że jednak udali się w dalszą drogę - swoją drogą fajna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Gratulacje :) Tylko aż się prosi o zmiane koronki - ta jest źle dobrana

 

Faktycznie Recordmaster w świetnym stanie - poluję na takiego; rzeczywiście koronka odrobinę jakby nie ta - może grzybek?, ale ja to po atlanticach jestem skrzywiony i w tego typu kopertach to tylko grzybki widzę i tu nadmienię,że przydałoby się takie opracowanie jak W. Kutermankiewicza o Atlanticach, albo choć skany niegdysiejszych katalogów Delban - może ktoś ma, a jeśli to możeby udostępnił?

 

Recordmaster świetny - a co ma pod maską i jak wygląda dekielek?

 

Z tą koronką Macie trochę racji, zauważyłem to jednak dopiero po Waszych postach. Koronka była wymieniana podczas ostatniego przeglądu dlatego nie będę jej na razie ruszał.

 

Wnętrze i dekiel:

post-49435-0-74071500-1348658657_thumb.jpg

post-49435-0-47637100-1348658667_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ... upewniłem się, zdecydownie na takiego Recordmaster'a poluję - piękna tarcza i koperta w świetnym stanie (co w Delbanach częste nie jest) - jakby co, to zawiązuję na niego komitet kolejkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.