Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robiliśmy z żoną porządki u niej na poddaszu ku naszemu zdziwieniu znaleźliśmy tą oto Delbane niestety w opłakanym stanie, zapewne po dziadku. Zaprzyjaźniony zegarmistrz pogrzebał przy balansie, naoliwił i pochromował kopertę na której nie było już w ogóle chromu i wymienił szkło. Wyszło sami oceńcie. Mnie się podoba. Ciekawe jest to że tarcza wygląda na nieodnawianą a podglądając inne podobne 17 kamieniowe Delbany wszystkie mają tłoczenia na tarczy a ta jest zupełnie płaska (indeksy i wskaźniki godzin). Ktoś miał coś podobnego?

post-45739-0-31725500-1349464786_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Coś mi ta tarcza pachnie "warszawską".

 

W latach 60-tych w Warszawie ktoś produkował tarcze do Atlantika. I taki trochę podobny design w tej Delbanie.

 

Ale to tylko przypuszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ta tarcza pachnie "warszawską".

 

W latach 60-tych w Warszawie ktoś produkował tarcze do Atlantika. I taki trochę podobny design w tej Delbanie.

 

Ale to tylko przypuszczenia :)

A masz jakąś fotę to porównamy, ja niestety nie wiem nic o tej warszawskiej :) cokolwiek by to nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza wg mnie nie jest oryginalna, tylko właśnie "warszawska". Kto konkretnie takie tarcze produkował - nie wiem. Zapewne jakiś zakład rzemieślniczy w Warszawie, skoro powszechnie nazywane są warszawskimi. Były to zamienniki tarcz oryginalnych, bo nabycie oryginału w latach 60-tych, czy 70-tych raczej łatwe nie było. Najczęściej widuje się je w atlantikach i w polskich zegarkach z Błonia. W delbanach rzadziej, ale się trafiają. Fotki nie mam, ale widziałem delbany z takimi tarczami

 

Tu tak na szybko znalezione w necie. Zwróć uwagę na brak napisów SWISS lub SWISS MADE

 

zdjcie0114h.jpg

 

 

 

1000x901c_atlantic-worldmaster-jewels-2822674.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja widać duże podobieństwo do takich tarcz. Niemniej cieszy mnie że przedłużyłem życie trupkowi, bo było z nim naprawdę krucho, szkoda że nie zamieściłem zdjęć z przed naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja widać duże podobieństwo do takich tarcz. Niemniej cieszy mnie że przedłużyłem życie trupkowi, bo było z nim naprawdę krucho, szkoda że nie zamieściłem zdjęć z przed naprawy.

 

I o to chodzi :)

A te warszawskie zamienniki to w końcu też kawałek historii zegarmistrzostwa. W dodatku polskiego ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie napisać identyczne. I co wymieniłeś tą tarczę na inną. Może ktoś ma odstąpić po kosztach ładną tarczę do tej delbanki. Chociaż nie wiem czy będzie to to samo. Takiego go znalazłem takiego naprawiłem. Swój urok ma. Wnętrzności są w dobrym stanie więc posłuży długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie napisać identyczne. I co wymieniłeś tą tarczę na inną. Może ktoś ma odstąpić po kosztach ładną tarczę do tej delbanki. Chociaż nie wiem czy będzie to to samo. Takiego go znalazłem takiego naprawiłem. Swój urok ma. Wnętrzności są w dobrym stanie więc posłuży długo.

Tarczy nie wymieniałem . A nawiązując do drugiego pytania to mam kilka tarcz ale nadają sie do odnowienia . j=Jeśli Cie interesują to mogę przesłać ich zdjęcia na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, mam na imię Michał mam 25 lat jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość. Otóż od niedawna czytam forum i postanowiłem kupić zegarek, zdecydowałem się na Delbane (ze względu na budżet jak i stylistykę która mi odpowiada). Poniżej przedstawiam kilka zdjęć. Jeśli ktoś potrafił by powiedzieć mniej więcej z jakiego okresu jest zegarek byłbym bardzo wdzięczny.

Zdjęcia mechanizmu niestety nie mam gdyż nie potrafię otworzyć zegarka a nie chcę go uszkodzić.

 

post-54263-0-25851500-1349902699_thumb.jpg

 

pozdrawiam serdecznie Michał

Edytowane przez szafix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, mam na imię Michał mam 25 lat jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość. Otóż od niedawna czytam forum i postanowiłem kupić zegarek, zdecydowałem się na Delbane (ze względu na budżet jak i stylistykę która mi odpowiada). Poniżej przedstawiam kilka zdjęć. Jeśli ktoś potrafił by powiedzieć mniej więcej z jakiego okresu jest zegarek byłbym bardzo wdzięczny.

Zdjęcia mechanizmu niestety nie mam gdyż nie potrafię otworzyć zegarka a nie chcę go uszkodzić.

 

1

2

3

4

 

pozdrawiam serdecznie Michał

 

 

Witam na Forum :)

Bardzo chętnie powiedziałbym Ci coś o Twojej delbanie (inni Koledzy zapewne też), ale linki do fotek nie działają. Wrzuć bezposrednio przez opcję "dodaj pliki", tylko pamietaj, ze w jednym poscie nie zmiscisz wiecej, niz 500KB. Przy odpowiedniej obróbce fotek to w zupełności wystarczy do zamieszczenia paru zdjęć, przy czym fotka werku jest bardzo istotna


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana mógłby mi ktos coś wiecej on niej napisac ile jest warta i wgl. zegarek dostałem od wojka i chetnie bym go sprzedał.

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f13473c4c8ffeffe.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0098b503aa0a709.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c94f2218d1c62694.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana mógłby mi ktos coś wiecej on niej napisac ile jest warta i wgl. zegarek dostałem od wojka i chetnie bym go sprzedał.

 

 

http://www.fotosik.p...c4c8ffeffe.html

http://www.fotosik.p...503aa0a709.html

http://www.fotosik.p...18d1c62694.html

 

Cóż, regulaminu Kolega nie przeczytał... Wyceny nie będzie - łatwo mozesz się zorientować choćby na Allegro, po ile "chodzą" delbany.

Całkiem fajny model na FEF 380 - tylko fotki marne i trudno stan ocenić


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, regulaminu Kolega nie przeczytał... Wyceny nie będzie - łatwo mozesz się zorientować choćby na Allegro, po ile "chodzą" delbany.

Całkiem fajny model na FEF 380 - tylko fotki marne i trudno stan ocenić

postaram sie pod wieczur wzucic zdj lepszej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za problem, mam nadzieje, że teraz jest już wszystko w porządku.

 

Teraz w porządku, ale zdjecie tylko jedno :(

Widać na nim bardzo ładną delbankę z tarczą "sięć pajęcza" z najładniejszym (moim zdaniem) logo Delbany. Koperta wygląda na odnawianą. Koronka jest nieoryginalna i kiepsko dobrana. Tarcza prawdopodobnie była myta, bo odnawiana raczej nie. Chyba też ktoś pomalował grot sekundnika na czerwono - we wszystkich modelach jakie widziałem z tym logo nie jest czerwony.

Mechanizmu nie pokazałeś, ale porównując z moimi obstawiam, że jest tam ETA 1080

Rocznik raczej niemożliwy do ustalenia - przypuszczalnie przełom lat 50/60

Gratuluję fajnego zegarka :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dopiero od niedawna kolekcjonuje Delbany. Mam ich kilkanaście w różnych rozmiarach i z różnymi werkami. Poszukuję informacji o tych pięknych zegarkach, katalogów, opisów, informatorów z tamtych lat. Może być wersja elektroniczna.

Postaram się w wolnych chwilach zrobić troczę zdjęć i pokazać kilka,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym nabytkiem delbanowym.

Nie jest idealna i wymaga trochę pracy (zastanawiam się nad pochromowaniem koperty), ale wziąłem, bo to rzadko widywany egzemplarz:

 

post-23302-0-49788100-1353103339.jpg

 

W środku również rzadko widywany w delbanach http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&AS_1604

 

post-23302-0-75316100-1353103462_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mechanizmem to faktycznie ciekawy model. Koperta, jaka jest, każdy widzi, ale krawędzie ma ładne - nie obawiasz się, że po chromowaniu stanie się "owalna" co oczywiście spowoduje, że będzie stawiać mniejszy opór powietrzu (zegarek z taką kopertą świetnie nada się jako zegarek lotniczy) - a poważnie, nawet taka "nadgryziona" jest fajna. Zapewne jednak Masz więcej doświadczeń w tej materii i ciekawi mnie efekt, jeśli zdecydujesz o chromowaniu - mnie zawsze żal chromować, choć ostatnio patrząc na kilka swoich pozycji mam ten dylemat co i Ty.

Oczywiście wiem, że problem "chromować czy nie chromować" wielokrotnie już roztrząsano, ale dylemat ten staje przed wieloma z nas niemal zawsze, gdy kupujemy zegarek.

Co ciekawe, zegarek często w dobrej formie na portalach aukcyjnych nie uzyskuje tak dobrych wyników finansowych jak podobny, lecz pochromowany, co akurat mnie cieszy bo wolę te pierwsze.

Ciekaw jestem Twojej decyzji i efektu, gdzy będzie to chromowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek oryginalny, w średnim stanie. Logo Delbany trochę przytarte, poza tym rysy...

 

post-23302-0-07736900-1353188743_thumb.jpg

 

Od strony dekla widać też najbardziej wżery na kopercie.

Temat renowacji koperty to jeszcze przemyślę, bo w rzeczywistości ona wyglada lepiej niż na przekontrastowanych fotkach w powiększeniu. Te wszystkie jej usterki oglądane "normalnie" są mało widoczne. Z odległości powiedzmy 30-40cm to niemal ich nie widać. No ale jednak od ideału to jest bardzo daleko, a tarcza jest ładna, więc się waham. Choć chyba opcja "stanu oryginalnego" przeważy. Koperta ma fazowane uszka i w ogóle kilka takich niuansów, które "odnawiacz" może po prostu zlikwidować.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o dekielek bo oglądając kopertę, dostrzegłszy właśnie te "niuanse" spodziewałem się innego dekla, ale najwyraźniej myliłem się.

 

Oceniamy zegarki ze zdjęć, zazwyczaj w trybie makro, co uwypukla normalnie niezauważalne elementy - tak sądziłem, iż oglądając go z "normalnej" perspektywy wrażenie może być inne - zresztą nie spodziewajmy się po pięściesięciolatku, że zachowa skórę jak pupcia niemowlęcia, a po "operacji plastycznej" może powstać całkiem nowy model - tyczy się i zegarków, i właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja "nowa'...wlasnie sie zabieram za nia... ;) ,wyglda fajnie,duza jak na Delbane...... ;) Co sadzicie?

post-48316-0-63435700-1353265629_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, choć życie jej nie rozpieszczało. Ale dasz radę ! ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,tarcza jest ok...wymienie szkielko,wyczyszcze wskazy,koperta niestety musi pojsc do chromu,wykapie i nasmaruje werk...powinno byc ok ;) ,zrobie to pokaze.....p.s wskazy sa oryginalne?,bo z Delbanami jestem na bakier....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.