Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

HauteHorlogerie.pl - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Poprzedni wątek wraz z moim (jak się okazało) chwilowym odejściem został zamknięty więc pozwalam sobie ponowić temat serwisu. Wrzuciłem trochę materiału video w tym film o platynowej kolekcji Vacherona. Wkrótce na stronie pojawią się też nowe artykuły. Jak zawsze zapraszam do odwiedzania serwisu.

 

http://www.hautehorlogerie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wróciłeś ze stroną, będę pewnie częściej zaglądał, już widzę że mam co nowego czytać, tylko dlaczego nadal nie ma podstawowego formatowania tekstu w artykułach, już pomijając cały szablon strony, to właśnie formatowanie jest nieodzowne.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona super- o czym już wcześniej pisałem :) Najbardziej przypadła mi do gustu częśc o Breguet, bo bardzo podobają mi się ich zegarki. A czy na stronie znajdzie się z czasem więcej opisywanych dzieł producentów ?

pytam o ti bo wiesz... wielu ludzi z forum z niecierpliwością czeka na arty na temat armaniego i timex'a :)

 

p.s. reaktywacja to dobre słowo. miałem tu kiedyś nick ukke-reaktywacja, ale niezbyt długo :)


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona super- o czym już wcześniej pisałem :) Najbardziej przypadła mi do gustu częśc o Breguet, bo bardzo podobają mi się ich zegarki. A czy na stronie znajdzie się z czasem więcej opisywanych dzieł producentów ?

pytam o ti bo wiesz... wielu ludzi z forum z niecierpliwością czeka na arty na temat armaniego i timex'a :)

 

p.s. reaktywacja to dobre słowo. miałem tu kiedyś nick ukke-reaktywacja, ale niezbyt długo :)

 

ukke Ty zmieniasz nicki jak kobiety :)

 

Co do stronki Mariusza to jest bardzo ciekawa i ciągle się rozwija. Takich miejsc w sieci nie ma za wiele więc tym bardziej jest wartościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki serdeczne wszystkim za dobre słowo :).

 

Fajnie że wróciłeś ze stroną, będę pewnie częściej zaglądał, już widzę że mam co nowego czytać, tylko dlaczego nadal nie ma podstawowego formatowania tekstu w artykułach, już pomijając cały szablon strony, to właśnie formatowanie jest nieodzowne.

 

Chyba nie zrozumiałem. O co chodzi z tym podstawowym formatowaniem ?.

 

Strona super- o czym już wcześniej pisałem :) Najbardziej przypadła mi do gustu częśc o Breguet, bo bardzo podobają mi się ich zegarki. A czy na stronie znajdzie się z czasem więcej opisywanych dzieł producentów ?

pytam o ti bo wiesz... wielu ludzi z forum z niecierpliwością czeka na arty na temat armaniego i timex'a :)

 

Armani i Timex to nie u mnie :). Co do pozostałych producentów, to raczej wszystko zmierza w kierunku dwóch firm - Audemars Piguet i Vacheron Constantin. O pozostałych producentach też będę pisał, ale już nie tak często. Ci pozostali to Breguet, Patek Philippe, F.P. Journe itp.. Niestety czasu nie mam zbyt wiele, a szybkie lakoniczne informacje nie są w moim stylu. Nie chcę wyjść na jakiegoś barana zadufanego w sobie, ale preferuję podejście do pracy jakie charakteryzowało zespół Metallica z czasów "Master of Puppets". Lepiej nagrać osiem genialnych kawałków niż kilkanaście słabych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym armanim i timexem to oczywiście żartowałem :)

tak czy siak strona rzetelna i ciekawa, odwiedzałem, czytałem i będę to robił dalej, więc gorąco Cię dopinguję w tym co robisz :)

Mariusz, a napisał byś na niej coś kiedyś o Hublocie pomimo, że go tak nienawidzisz ?? :)

 

@marcomartin - chciałbym w taki tempie zmieniać kobiety jak uzyskiwałem wcześniej bany na tym forum :) Zakościelny, Linda i inni playboye płakaliby chyba z zazdrości. pozdro :)


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, a napisał byś na niej coś kiedyś o Hublocie pomimo, że go tak nienawidzisz ?? :)

 

Wolałbym dostać zawału serca niż napisać artykuł o Hublot :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czemu nie lubisz Hublota?zawsze Cie chcialem o to spytac B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

wlasnie czemu nie lubisz Hublota?zawsze Cie chcialem o to spytac B)

 

Odpowiedź znajdziesz tutaj B).

 

Pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dodam może jeszcze, że denerwuje mnie namolny marketing Hublot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a o kiedyś lubianych przez Ciebie markach coś jeszcze napiszesz? Mam na myśli IWC i Panerai.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bardzo FFaajnie ze wróciłeś B)

 

Dzięki B).

 

Mariusz, a o kiedyś lubianych przez Ciebie markach coś jeszcze napiszesz? Mam na myśli IWC i Panerai.

 

Michał, nie wykluczam, że napiszę, ale na razie mam jeszcze sporo zaległości do nadrobienia. Audemars Piguet, Vacheron Constantin, F.P.Journe - to ma być podstawa mojego serwisu. Jak wystarczy czasu, będę też pisał o dokonaniach pozostałych producentów. Niestety, redagowanie strony w pojedynkę ma swoje zalety, ale też i wady. Największą wadą są ograniczenia czasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jakiś czas temu napisałem artykuł o drugim zestawie Vacherona - Symbolique. Dla tych, którzy są zainteresowani jak tarcze dekoruje Zohiko, zamieściłem krótką wideorelację. Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, napisałbyś coś o tej ekstra bransolecie Colonial oraz żłobkowanej emalii, o której wspomniałeś przy okazji omawiania Hublota. Szukałem tych informacji w necie, ale niewiele znalazłem :o


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, napisałbyś coś o tej ekstra bransolecie Colonial oraz żłobkowanej emalii, o której wspomniałeś przy okazji omawiania Hublota. Szukałem tych informacji w necie, ale niewiele znalazłem :)

 

Jak tylko czas pozwoli, to może napiszę opracowanie o Hublot. Tymczasem napisałem recenzję AP Royal Oak. Zainteresowanych zapraszam do lektury artykułu :). Jak zawsze komentarze mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu :)

 

Wielkie dzięki Mariusz za Twoją prace nad tą recenzją - jest świetna, oby takich więcej !

 

Tak przypuszczałem, że chodzi o świecenie, co jak dla mnie, nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

 

Suma sumarum dzięki Tobie, i Twojej pasji, jestem coraz bliżej Audemars Piguet :)

 

Jeszcze raz dziękuję.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecenie to żadna wada...taki urok tego zegarka....indeksy i wskazówki są bardzo delikatne i cieniutkie...jedynie rurki trytowe mogły by poratować....ale wtedy to już nie był by ten sam piękny zegarek :).

 

A recenzja super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona jak od jej początku - ciekawa. Dobrze, że wróciłeś Mariusz :-) Pozdrawiam.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem recenzję, bardzo mi się podoba - kawał dobrej robory.

 

Mam pytanie dot pierścienia - w innej recenzji wyczytałem cyt:

 

The octagonal windows of ?Royal Oak? warship serve as the design inspiration for Gerald Genta when designing ? Royal Oak? collection in 1972.

 

link

 

Jak to w końcu było. NIe znalazłem w sieci dobrych zdjęć okrętów Royal Oak - a było ich kilka, tradycyjnie naszących tą nazwę, na przestrzeni wieków.

 

Masz może jakieś referencje nt faktycznego pierwowzoru pierścienia i śrób mocujących?


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki wszystkim za dobre słowo.

 

Klaudiusz,

 

w książce o AP autor przedstawia jedyne nawiązanie do okrętów Royal Oak oparte na ich cechach. Zegarek, podobnie jak one, miał być symbolem siły i solidności. W latach 70-tych nie brakowało jednak głosów, że ta nazwa bardziej pasuje do skomplikowanego czasomierza. Najlepiej kieszonkowego. Szczerze mówiąc nie mam na ten temat zdania. Dla mnie ten czasomierz nie jest kontrowersyjny tylko rewelacyjny. Co do kształtu pierścienia, to bazowałem na wypowiedzi samego Geralda Genty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna recenzja, bardzo ciekawa. Takie rzeczy aż chce się czytać. Co do słabego świecenia to może wynika to z faktu, że wskazówki są dość subtelne i nie ma tam zbyt wiele miejsca żeby napchać niewiadomo ile luminowy. Być może narzuca to więc sama stylistyka i charakterystyka konstrukcji. Na Twoim miejscu przesłałbym tą recenzje również do AP - napewno dali by to do przetłumaczenia i miałbyś co najmniej 2-3 wersje językowe :)


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Piękna recenzja, bardzo ciekawa. Takie rzeczy aż chce się czytać.

 

Dzięki serdeczne :).

 

Co do słabego świecenia to może wynika to z faktu, że wskazówki są dość subtelne i nie ma tam zbyt wiele miejsca żeby napchać niewiadomo ile luminowy. Być może narzuca to więc sama stylistyka i charakterystyka konstrukcji.

 

Miałem kiedyś Ingenieur Vintage i ten czasomierz radził sobie z tym znacznie lepiej. Dla mnie jednak nie jest to priorytet. Wystarczy mi widok mechanizmu i ból mija jak ręką odjął :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do słabego świecenia - jak poprzednio miałem RO - z czarną tarczą też mnie to na początku irytowało - zwłaszcza w kontraście z Panerai. Ale wiesz co - teraz mam to gdzieś - i kupołem RO ponownie, bo bez niego na ręku ani rusz. Gdybym miał mieć tylko jeden zegarek do końca życia - to byłby to właśnie Royal Oak.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co do słabego świecenia - jak poprzednio miałem RO - z czarną tarczą też mnie to na początku irytowało - zwłaszcza w kontraście z Panerai. Ale wiesz co - teraz mam to gdzieś - i kupołem RO ponownie, bo bez niego na ręku ani rusz. Gdybym miał mieć tylko jeden zegarek do końca życia - to byłby to właśnie Royal Oak.

 

Doskonale rozumiem co masz na myśli. Choć czasem zastanawiam się, który RO lepiej by się sprawdził w kontekście zegarka na całe życie. 15300ST ma własny mechanizm i sekundnik, ale to 15202ST pełniej nawiązuje do pierwowzoru. Właśnie doszedłem do wniosku, że chciałbym mieć oba modele :). Poza tym, ciekawe co na przyszły rok wykombinuje AP. Royal Oak będzie obchodził 40 urodziny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.