Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

HauteHorlogerie.pl - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja bardzo mi się podoba, naprawdę miło się czytało.

Trochę szkoda, że towarzyszy jej tylko jedno zdjęcie głównego bohatera - chętnie obejrzałbym ich więcej, zwłaszcza, że jak piszesz piękno tego zegarka tkwi w wielu detalach.

Przydałaby się też "świecąca" porównawcza fotka z jakimś innym zegarkiem, żeby ocenić jak jest z tą luminescencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Recenzja bardzo mi się podoba, naprawdę miło się czytało.

Trochę szkoda, że towarzyszy jej tylko jedno zdjęcie głównego bohatera - chętnie obejrzałbym ich więcej, zwłaszcza, że jak piszesz piękno tego zegarka tkwi w wielu detalach.

 

Ale dorzuciłem materiał video :).

 

Przydałaby się też "świecąca" porównawcza fotka z jakimś innym zegarkiem, żeby ocenić jak jest z tą luminescencją.

 

Może któryś z kolegów posiadających RO i porządny aparat wrzuci fotkę ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki za zapewne świetną lekturę na noc (jeszcze nie czytałem, do poduszki sobie zostawiłem) :) Po komentarzach jak widzę, to jednak zgadłem z tą "wadą" że chodzi o świecenie :)

 

Tylko takie zgłoszenie techniczne: - na iPhone 3G (Safari), Twoja strona nie działa prawidłowo a głównie chodzi o menu rozwijane. Żeby przeczytać artykuły przesyłam sobie z komputera na mail linki, odbieram w telefonie, wchodzę i dopiero mogę czytać :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z góry dzięki za zapewne świetną lekturę na noc (jeszcze nie czytałem, do poduszki sobie zostawiłem) :) Po komentarzach jak widzę, to jednak zgadłem z tą "wadą" że chodzi o świecenie :)

 

Tylko takie zgłoszenie techniczne: - na iPhone 3G (Safari), Twoja strona nie działa prawidłowo a głównie chodzi o menu rozwijane. Żeby przeczytać artykuły przesyłam sobie z komputera na mail linki, odbieram w telefonie, wchodzę i dopiero mogę czytać :)

 

Ja w BlackBerry mam dokładnie to samo :). Menu jest w CSS3 i najwyraźniej przeglądarki z telefonów mają z tym jakiś problem. Przyznam szczerze, że nie zastanawiałem się jeszcze nad rozwiązaniem problemu. Co do luminescencji, to w recenzji odnosiłem się do Aquatimera, którego kiedyś recenzowałem dla przyjaciół z Chronos24. Fotka wygląda tak...

 

post-37647-0-84167400-1331844979.jpg

 

Pozostaje pytanie czy któryś z kolegów zechce pogrążyć Royal Oak i pokazać jak świeci ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie czy któryś z kolegów zechce pogrążyć Royal Oak i pokazać jak świeci ?.

Przecież RO w ogóle nie świeci :)

Z drugiej zaś strony, nie wiem dlaczego używasz słowa "pogrążyć", skoro RO po prostu ma tak "świecić", to nie jest żadne przeoczenie, ani tym bardziej wpadka konstrukcyjna!

 

 

Marcin

 

PS. Recenzji jeszcze nie czytałem, ale dziś to z pewnością zrobię :)


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Marcin,

 

starzeje się i ciągle zapominam o emotikonach :). Ironicznie napisałem o pogrążaniu RO, ale faktem jest, że świeci bardzo słabo, a właściwie jak napisałeś "w ogóle nie świeci" :). Nie twierdzę, że to wpadka konstrukcyjna tylko, że RO wyraźnie przegrywa z konkurencją, nawet tą tańszą :). Oczywiście nie zmienia to mojego bardzo pozytywnego odbioru RO.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od podziękowań za świetną recenzję i za poświęcony czas na jej napisanie :)

Teraz kwestia, którą poruszyłeś i uznałeś jako wadę, a więc...

...świecenie :)

Mariusz, wiesz na czym polega problem? Porównujesz Divera (IWC) do zegarka, który nie jest stworzony do nurkowania.

Żeby mieć zastrzeżenia do "świecenia" musiałbyś albo porównać RO z innym casualem, albo zestawić IWC z ROO Diver.

Offshore Diver na pewno nie świeci jak kolorowa choinka (IWC), ale jestem przekonany, że daje w tym zakresie radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, wiesz na czym polega problem? Porównujesz Divera (IWC) do zegarka, który nie jest stworzony do nurkowania.

Żeby mieć zastrzeżenia do "świecenia" musiałbyś albo porównać RO z innym casualem, albo zestawić IWC z ROO Diver.

Offshore Diver na pewno nie świeci jak kolorowa choinka (IWC), ale jestem przekonany, że daje w tym zakresie radę :)

 

Krystek,

 

w recenzji wspomniałem o Aquatimerze, ale porównywałem RO też z Ingenieur Vintage. Porównanie to wypadło na korzyść Inge. Ale tak jak pisałem, nie jest to dla mnie priorytet. Ogólnie RO oceniłem bardzo pozytywnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodziło mi o (moim zdaniem) nietrafne porównanie tylko w tym wątku :)

Po prostu diver musi dobrze świecić, casual niekoniecznie.

Ps. Przede wszystkim jeszcze raz gratuluję znalezienia tego zegarka, którego każdy tak na prawdę poszukuje, czyli tego idealnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ale po angielsku się nie liczy :]


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wrzuciłem materiał video prezentujący kolekcję Patrimony. Zapraszam tych, którzy chcieliby w pamięci nieco odświeżyć design zegarków VC :unsure:. Miłego oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co do recenzji, to uszczegółowiłem jeszcze opis dotyczący warstwy luminescencyjnej. 2 minuty - tyle radości daje luminescencja w RO kiedy da się odczytać bez problemu godzinę. Po 10 minutach nie widać już nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I jeszcze jedna informacja dla tych, którzy lubią posłuchać pracy mechanizmu, a chcieliby kupić RO. Kaliber jest bardzo cichy. Charakterystyczne cykanie ledwo słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 czy 5 min. to stanowczo za krótko, ciekawe czy wszystkie tak mają czy tylko Twój :D A to że mechanizm cichy to dla mnie już druga wada, chociaż akurat tak pewnie tak miało być ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

2 czy 5 min. to stanowczo za krótko, ciekawe czy wszystkie tak mają czy tylko Twój :D A to że mechanizm cichy to dla mnie już druga wada, chociaż akurat tak pewnie tak miało być ;)

 

No cóż, takie są fakty. Luminescencję testowałem w ten sposób, że dość długo przebywałem z zegarkiem w miejscach nasłonecznionych. Później poszedłem do zaciemnionego pomieszczenia i sprawdzałem kiedy świecenie padnie. Ciekawe jakie koledzy mają doświadczenia z RO. Jest Marcin, Klaudiusz, Igor... może coś na ten temat napiszą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, dobra recenzja. Czyta się(i ogląda) z dużą przyjemnością. Fajnie, że dałeś rys historyczny. Choć rzeczywiście zdjęć mogłoby być troszkę więcej... ;)

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, takie są fakty. Luminescencję testowałem w ten sposób, że dość długo przebywałem z zegarkiem w miejscach nasłonecznionych. Później poszedłem do zaciemnionego pomieszczenia i sprawdzałem kiedy świecenie padnie. Ciekawe jakie koledzy mają doświadczenia z RO. Jest Marcin, Klaudiusz, Igor... może coś na ten temat napiszą :).

Ja dalej obstaję przy swoim, czyli, że RO nie świeci w ogóle! :D

Tak zupełnie poważnie, jeśli wchodzę do ciemnego pomieszczenia po przebywaniu na słońcu przez parę chwil, to RO świeci na tyle mocno, że szybkim spojrzeniem można odczytać godzinę- jak długo, nie wiem, nigdy nie sprawdzałem.

Osobiście kwestia świecenia w takim zegarku jak RO mnie nigdy nie zastanawiała, to w gruncie rzeczy bardzo elegancki zegarek, a takowe nie mają w zwyczaju mieć oblepionych wskazówek luminową, aby mocno świecić. Dla mnie to problem podobny do kwestii zbyt małej wodoszczelności w tym modelu. O!, taka Calatrava, nie świeci w ogóle, wodoszczelność ma pewnie na poziomie 20m, ale się PP wysilił!? :)

Można jeszcze spytać kolegów o świecenie u PP Nautilusa, Breguet Marine II czy Overseasa od VC, bo to są tak naprawdę bezpośredni konkurenci AP RO. Co do Bregueta sam Mariusz może sobie spróbować przypomnieć jak było, wydaje mi się, że znacząco nie różnił się w tej kwestii od RO? Patrząc z kolei na Nautilusa, można zauważyć, że warstwa masy świecącej jest szerzej nałożona co powoduje, że PP może świecić intensywniej, jeśli tak jest to dobrze, musi je coś różnić, przecież i tak są do siebie znacząco podobne, a w szczególności właśnie wskazówki!

A jeśli słaba widoczność nadal spędza sen z powiek, to może warto pomyśleć nad jakąś repetycją, np. RO Grande Complication ? ;)

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przyznam szczerze, że już nie pamiętam jak to było ze świeceniem Breguet. A poza tym, fajnie że Marcin poruszył temat Overseas, bo właśnie pojawiła się nowa wersja na kalibrze 1136QP. Nie mam pojęcia po co w takim zegarku wieczny kalendarz, ale wygląda zajefajnie ;).

 

post-37647-0-03687000-1331845267.jpg

 

img7676c.jpg

 

Limit 80 sztuk. Dostępny w butikach VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kilka miesięcy temu prezentowałem na swojej stronie projekt Hydroptere. Wtedy też obiecałem, że co jakiś czas będę opracowywał temat - odskocznię od zawiłości konstrukcyjnych mechanizmów o których piszę najczęściej. No i przygotowałem kolejne opracowanie :). Zainteresowanych zapraszam życząc miłej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tylko takie zgłoszenie techniczne: - na iPhone 3G (Safari), Twoja strona nie działa prawidłowo a głównie chodzi o menu rozwijane. Żeby przeczytać artykuły przesyłam sobie z komputera na mail linki, odbieram w telefonie, wchodzę i dopiero mogę czytać :P

 

Nie wiem jak wygląda sprawa z iPhone, bo nie używam. Ale w swoim BlackBerry dziś zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 5.0 i menu rozwija się w sposób prawidłowy :(. Stronę można więc przeglądać bez problemów. Może więc i w przypadku Apple aktualizacja wersji softu rozwiązałaby problem ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czas płynie nieubłaganie. Za około miesiąc minie pierwszy rok funkcjonowania strony HauteHorlogerie.pl. Z tej okazji postanowiłem wprowadzić trochę zmian :). Zmieniłem szatę graficzną, od nowa obrobiłem materiał wideo. Oprócz tego przejrzałem artykuły, które do tej pory napisałem i część z nich wyleciała z serwisu. Zostawiłem tylko te, które dotyczą producentów zaliczanych do Haute Horlogerie i omawiają zagadnienia konstrukcyjne mechanizmów. Zależy mi na tym, aby serwis pełnił rolę edukacyjną. Przebudowałem też menu. Postanowiłem odejść od portalowej stylistyki. Niestety ilość czasu nie pozwala mi na regularne pisanie artykułów więc te nie pojawiają się zbyt często. Oczywiście będę się starał tych najważniejszych wydarzeń nie pomijać. Mam tu na myśli przede wszystkim SIHH i Bazyleę. Mam nadzieję, że zakres zmian przypadnie Wam do gustu i z zainteresowaniem przeczytacie moje nowe opracowania, które już niedługo opublikuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poprzednie wersja była lepsza i bardziej czytelna. Zmień chociaż napis "HH" na jakąś normalną czcionkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosd - a może poszerzyłbyś działalność o forum? :)

Myślę, że szybko nalazłoby się dużo userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Poprzednie wersja była lepsza i bardziej czytelna. Zmień chociaż napis "HH" na jakąś normalną czcionkę.

 

Pisząc o czytelności masz na myśli układ menu czy w ogóle całość ?.

 

McIntosd - a może poszerzyłbyś działalność o forum? :)

Myślę, że szybko nalazłoby się dużo userów.

 

Cały czas się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.