Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamilZlg

Omega Seamaster DeVille - pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zweryfikowaniu, czy poniżej przedstawiony zegarek jest autentyczny, a także czy wygląda na zegarek po renowacji, czy też nie. Proszę także o ocenę tego zegarka. Sprawa jest pilna, bo muszę dać odpowiedź do 13.04.2011 r.

 

Wklejam fragment przedstawionego mi w ofercie sprzedaży zegarka opisu:

 

"zegarek jest z lat 60-siatych

co do samego zegarka wiec jest oryginalny w całości szkiełko sygnowane

pasek i sprzączka omegi jak widac troche urzywany ale dziurki nie rozepchane

zresta ja go kupiłem i założyłem a nosiłem moze ze 20 razy

sprzaczka idealna .

zegarek ma klimat

jeli chodzi o naprawy to mam go 5 lat i nic z nim nie robiłem wiec serwis jest jak najbardzej wskazany.

sam mechanizm to 565 coz mozna powiedzieć - barzdo dobry serwisowany regularnie robi maxymalne 10 sekund różnicy na dobe i bedzie dzałał do konca świata .

jesli chodzi o renowacje rozumiem ze mysli Pani o odnawianiu tarczy ?

wiec jesli tak to jest w stanie oryginalnym .

dodam jescze ze zegarek to złoto i stal

i nie jest to zadne złocenie tylko bezel jest ruchomy to znaczy do srodka mozna sie dostac tylo górą i własnie ten bezel jest ze złota 14k w całosci, a na uszy jest nawalcowana blacha z 14k. tego sie nie przetrzeć zwykłym użytkowaniem"

 

Ponadto, w załącznikach do tematu zamieszczam przedstawione mi w ofercie zdjęcia zegarka.

 

post-38182-0-63827100-1305107505_thumb.jpg

 

post-38182-0-70717900-1305107417_thumb.jpg

 

post-38182-0-81284900-1305107536_thumb.jpg

 

JustynaB


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autentyczny raczej jest (jeśli chodzi o kopertę i tarczę) ale bez zdjęć w lepszej rozdzielczości a przede wszystkim zdjęć mechanizmu nikt nie da wiążącej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych zdjęciach wygląda na oryginalny. Nie wydaje się też, żeby był jakoś specjalnie wypolerowany.

Co do tarczy, to na moje oko wygląda faktycznie na raczej nieodnawianą, ALE bez dokładnej, wyraźnej fotki wszystkich napisów (szczególnie swiss made) nie można nic powiedzieć nawet na... hm.... 51 % :)

 

Pasek to moim zdaniem pewnego rodzaju "minus" - to, że prawdopodobnie jest oryginalny zwiększa tylko cenę zegarka, a i tak jest (jak dla mnie) zbyt zużyty, żeby go nosić (a po co trzymać przepocony, stary pasek w szafie?).


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zewnętrznie jak najbardziej OK , tylko dokładnie tak jak napisał Tomek powyżej by stwierdzić w 100% oryginalność tarczy muszą być fotki w większej rozdziałce :) troszkę mnie zastanawia właśnie Swiss made na dole widzę tam bodajże lierkę T ?? :) miałem tych omeg chyba z 30 sztuk i jakoś nie przypominam sobie tego T koło swissa ?? :)

 

jeśli tarcza oryginał to warto mieć taki właśnie piękny zegareczek omega :) to według mnie jest to najładniejsza linia omeg vintage ..

 

a tu poniżej ostatnio dość szeroka dyskusja na temat tych dokładnie kopert a'la monocoque poczytaj jeszcze na następnych stronach są moje fotki tych zegareczków

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/38572-sopockie-antyki/page__st__40

 

PS

jeśli możesz to napisz ile sprzedawca woła za tę omesię ??

 

PS 2

..kurcze taka sama logowana kosteczka jakiej ja używam do fotek :)

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aaa no to tak :) teraz po fotce już widać że tarcza jest oryginalna :)

 

więc dla zainteresowanego czyli zakładającego temat w skrócie i na temat POLECAM jest w 100% oryginalny , w środku bardo fajny werk cal.565 pochodzi z 1967r , wyposażony w funkcję szybkiej zmiany daty i tak jak pisałem już wyżej według mnie jest to jedna z najładniejszych linii omesi vintage :)

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aaa no to tak :) teraz po fotce już widać że tarcza jest oryginalna :)

 

więc dla zainteresowanego czyli zakładającego temat w skrócie i na temat POLECAM jest w 100% oryginalny , w środku bardo fajny werk cal.565 pochodzi z 1967r , wyposażony w funkcję szybkiej zmiany daty i tak jak pisałem już wyżej według mnie jest to jedna z najładniejszych linii omesi vintage :)

 

 

pzdr

Potwierdzam :) T przy swiss made oznacza, że jest wypełnienie masą świecową, więc wszystko się zgadza. Sprzedawca to forumowicz, a to już generalnie dobra referencja :)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) T przy swiss made oznacza, że jest wypełnienie masą świecową, więc wszystko się zgadza. Sprzedawca to forumowicz, a to już generalnie dobra referencja :)

 

 

 

Tomek co T oznacza to raczej wszyscy wiemy :)

a przy okazji przepraszam miałem ostatnio jedną pięknie świecącą DeVillkę właśnie z litereczkę T

 

post-28643-0-33784800-1331842691.jpg

 

 

T czy nie T nie zmienia Te :) faktu że zegarek oryginalny piękny i niewątpliwie godny polecenia

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek co T oznacza to raczej wszyscy wiemy ;)

W to nie wątpię ;) ale czy kupujący posiadał taką wiedzę - któż by to mógł wiedzieć ;)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek co T oznacza to raczej wszyscy wiemy ;)

 

W to nie wątpię ;) ale czy kupujący posiadał taką wiedzę - któż by to mógł wiedzieć :)

 

Ja też nie wiedziałem ;)

 

Ale dzięki koledze postmanowi, też będę mógł już się dziwić, że ktoś wypisuje takie oczywistości :)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.