Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek

Schaffhausen 1937

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam po dziadku złoty zegarek kieszonkowy firmy Schaffhausen z 1937 roku. Czy mógłbym liczyć na pomoc w określeniu jego orientacyjnej wartości? Nie znam się za bardzo na zegarkach i trudno mi wywnioskować na podstawie porównania czy to jest oryginalny model, bo nie udało mi się nigdzie znaleźć takiego samego. Zamieszczam kilka zdjęć oraz wszystkie informacje jakie są wygrawerowane na zegarku. Został on kupiony bez dokumentów w latach 60-tych.

- International Watch Co. SCHAFFHAUSEN

- na mechanizmie pod kopertą jest napisane C 97, numer 948052 i znaczek: PROBUS IWC SCAFUSIA

- na wieczku wewnętrznym jest wygrawerowany numer 993769 od wewnątrz, a na zewnątrz data 3/X 1937

- na wewnętrznej stronie koperty wygrawerowany jest znaczek z wiewiórką a pod nim w herbie próba: 14 K, 0,585, 56 i numer 149 w rameczce.

Proszę o pomoc w oszacowaniu orientacyjnej wartości tego konkretnego modelu. Dziękuję i pozdrawiam.

post-38308-0-95641000-1305307725_thumb.jpg

post-38308-0-65471700-1305307733_thumb.jpg

post-38308-0-11933600-1305307741_thumb.jpg

post-38308-0-27637800-1305307749_thumb.jpg

post-38308-0-94087300-1305307756_thumb.jpg

post-38308-0-48788900-1305307764_thumb.jpg

post-38308-0-17144400-1305307771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,pewnie nie bede ostatni ktory napisze ci ze na tym forum nie wyceniamy zegarkow,a swoja droga bardzo ladna kieszonka mechanizm to chyba Kaliber 67-18'''H5 lub 97,wyglada na zadbany i napewno oryginalny

a sprawny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegarek jest na chodzie. Jest na nim między innymi wygrawerowane C-97, więc to chyba chodzi właśnie o ten kaliber?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi poradzić gdzie w Warszawie mogę otrzymać profesjonalną wycenę tego zegarka? Rozumiem że trzeba za taką usługę zapłacić, ale czy to są duże sumy i skąd pewność że gość zna się na rzeczy a nie tylko mówi co mu się wydaje "na czuja"? A może trzeba oszacować w dwóch różnych miejscach dla pewności? Poradźcie jak możecie, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w W-wie zegarmistrz który jest biegłym sądowym w kwestiach zegarkowych..

 

wpisz w Google Marek Jakub Biń..może on wyceni ten zegar..

 

Pan Marek jest też zarejestrowany na Forum,ale nie wiem czy regularnie tu zagląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi poradzić gdzie w Warszawie mogę otrzymać profesjonalną wycenę tego zegarka? Rozumiem że trzeba za taką usługę zapłacić, ale czy to są duże sumy i skąd pewność że gość zna się na rzeczy a nie tylko mówi co mu się wydaje "na czuja"? A może trzeba oszacować w dwóch różnych miejscach dla pewności? Poradźcie jak możecie, dzięki.

 

A Tobie się wydaje, że takie zegarki mają swoje sztywne sklepowe ceny i jest ktoś taki, kto te ceny zna (ma spis cen wszystkich milionów zegarków) i podaje je na życzenie za pieniądze?

Ceny starych zegarków kształtuje tylko i wyłącznie rynek, zegarek jest w zasadzie wart tyle ile za niego klient chce zapłacić, a na giełdach czy aukcjach te ceny potrafię się zmieniać z dnia na dzień. Gość wyceniający zegarek nie dość, że się musi znać na zegarkach, to jeszcze powinien orientować się w aktualnych trendach i tak czy owak może podać jedynie cenę w przybliżeniu "na czuja".

Samodzielnie można się zorientować po ile "chodzą" aktualnie takie zegarki jak mamy, jedynie obserwując aukcje i to nie tylko te internetowe, ale również te bardziej znane normalne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję obu panom za poradę. Myślałem że z zegarkami to jest trochę tak jak z np. samochodami, tzn. że jest jakaś marka, rocznik, model itp., jest w określonym stanie, no i po prostu ma jakąś w miarę konkretną rynkową wartość...A tu widzę że w tej dziedzinie to jest troszkę bardziej skomplikowane i każdy "przypadek" jest indywidualny. Pan Piotr wspomniał o normalnych, nieinternetowych aukcjach. Czy mógłby pan polecić jakąś warszawską aukcję i czy to może być po prostu aukcja antyków, czy są jakieś specjalistyczne aukcje z samymi zegarkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Piotr wspomniał o normalnych, nieinternetowych aukcjach. Czy mógłby pan polecić jakąś warszawską aukcję i czy to może być po prostu aukcja antyków, czy są jakieś specjalistyczne aukcje z samymi zegarkami?

Warszawskiej aukcji nie znam, ale chodziło mi raczej o te zagraniczne, bo na naszych to wartościowych zegarków prawie już nie ma.

Tutaj od samej góry masz te ciekawsze, niektóre udostępniają katalogi i wiedzę za ile zegarek został sprzedany:

http://www.uhrenprei...bnisselinks.asp


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.