Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Grand Seiko Hi-Beat 36000 SBGH001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, w poszukiwaniu idealnego zegarka moją uwage zwrócił już jakiś czas temu pewien Seiko, zegarek który wg mnie ociera się o ideał (gdyby był o te 2 mm większy byłby idealny), mowa oczywiście o znanym i lubianym GS Hi-Beat 36000. Ostatnimi czasy strasznie mi się spodobał, a co Wy sądzicie o tym zegarku? Uważacie że wart jest swoich pieniędzy? Przecież to "tylko" Seiko :P Gdyby ktoś chciał wyrazić swoją opinie na jego temat, to bardzo prosze.

 

http://www.youtube.com/watch?v=EoTHEWhhVWQ

 

 

Przykładowe zdjęcia :

 

post-27475-0-61797200-1331844699.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-77576300-1331844700.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-97259100-1331844701.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-94200300-1331844702.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-33952300-1331844704.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo fajny zegarek, który kiedyś na pewno znajdzie się na moim nadgarstku. Jakość i zero narzucania się, czysta forma to chyba ponad czasowe atrybuty. :D

 

@Edit

Tak się tylko zastanawiam, jakoś ciężko mi ten zegarek sobie wyobrazić na pasku. Ale dziś 50tka teściowej więc to może być przyczyną. :P


Przemo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej pewności jak kolega "mindform" niestety nie mam. Od seiko kupiłbym od razu hi-beata i springdriva - nie wiem kiedy będę miał taka nadwyżkę w kieszeni. Zegarek nie jest powalająco piękny, ale jest perfekcyjnie zrobiony, no i ten werk.

Nie wiem czy jest wart tej kasy, ja dałbym, gdybym miał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kto Ci podesłał te filmiki i foty :P.....

 

Ten zegarek to rewelacja. wystarczy popatrzeć na wskazówki i indeksy. O mechanizmie nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda Marcin, że to Ty mnie jakiś czas temu zaszczepiłeś tym zegarkiem :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to absolutnie zegarek prawie ponad wszystkie,ale zastrzegam że ja mam do Seiko stosunek nieobiektywny.Jak możesz to kupuj,na pewno się nie zawiedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten drugi film. Obiektywizm w ogóle nie istnieje, bo jak może istnieć skoro to człowiek o określonym światopoglądzie podejmuje decyzje.

Dobrze, że są ludzie kupujący takie cuda i przełamujący tym samym stereotypy o prymacie szwajcarskich czasomierzy.

Dla mnie nie ma ładniejszej "bransolety" od tej w wykonaniu Grand Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że zegarek ten jest naprawde piękny, wszystko wykonane na najwyższym poziomie, to dlaczego mimo wszystko wybieramy bardziej prestiżowe zegarki szwajcarskie lub ewentualnie niemieckie? Przecież w tej cenie możemy mieć już coś ze stajni IWC, Zenitha, Omegi czy nawet JLC. Nie spotkałem się jeszcze tu na forum z kimś kto posiada jakieś GS, dlaczego? Dlatego że to tylko Seiko? A co w tym wszystkim najgorsze, ja mam podobnie, i pewnie ostatecznie kupie coś z rynku szwajcarsko-niemieckiego :P Mimo, że ten zegarek mi się naprawde podoba...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś już wspomniał, te indeksy i wskazówki to mistrzostwo. Że to seiko? Niee to Grand Seiko, jak ktoś się nie orientuje w tematyce niech wyśmiewa, ważne że posiadacz zna wartość tego zegarka i może cieszyć się odkrywaniem jego detali :D Osobiście z chęcią bym go kupił, gdybym mógł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ludzie kierują się stereotypami. Prawie wszyscy podświadomie mają wkodowane, że dobre to tylko szwajcarskie. Ludzie boją się też braku akceptacji. To naturalne :P Na końcu zostaje zwykłe poczucie prestiżu - skoro ktoś już tyle uciułał, to chce go poczuć. Zwykle...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest genialny.

 

Gdybym dysponował takim budżetem na zakup zegarka mocno bym się nad nim zastanowił.

Jedyne co hamowałoby mnie przed zakupem to dostępność części, sprawy gwarancyjne i serwisowe.

 

W zegarkach SEIKO uwielbiam relację cena/jakość - do szwajcara będącego odpowiednikiem przedstawionego GSa trzebaby jeszcze sporo dołożyć.


Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest "za poprawny" czyli trochę nudny. Taki business casual pięknie wykonany, ale niczym się nie wyróżniający. Nie widziałem na żywo, więc odczucia mogą być błędne. Na pewno nie jest dla mnie argumentem przeciw marka - która ma dużo dłuższy i bardziej bogaty rodowód niż szereg z marek aspirujących do topowych. Zegarek kupujesz dla siebie. Na marginesie pewnie nie kupisz drogiego zegarka na ETA typu Hublot czy Franck Muller, pomimo że dla większości osób to znacznie "lepsze" zegarki niż jakieś tam Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie pewnie nie kupisz drogiego zegarka na ETA typu Hublot czy Franck Muller, pomimo że dla większości osób to znacznie "lepsze" zegarki niż jakieś tam Seiko.

Oczywiście, że w tej cenie raczej skupiałbym się na zegarku o własnym werku.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz seiko plasowane nizej niz GS w latach 60 mialy sprawiajace niesamowite tarcze.Dzisiaj bedzie tylko lepiej.

Mysle Carlito,ze to bardzo dobry wybor : )

Dla mnie takie Seiko sa dla ludzi ktorzy wiedza co kupuja - nie ida na slepo w znane marki luksusowe tylko dla znaczka.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może miał okazje widzieć ten zegarek na żywo?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ten zegarek sie bardzo podoba...chociaz tak jak to juz ktos wspomnial nie jest oszalamiajaco piekny.....ale to chyba jest tak jak z samochodami Alfy Romeo......nie sa brzydkie....nie sa oszalamiajaco piekne.....ale ludziom sie podobaja i tyle :D

 

 

taki maly OT....kiedys znalazlem taki filmik i wydeje mi sie ze tez swietnie wykonany zegarek....szczegolnie moze sie podobac koperta ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=GGlBanoBIQg


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał kup wreszcie jakieś Seiko (najlepiej GS) to zobaczysz jak wygląda kawał japońskiego PRO zegarmistrzostwa..nie będziesz zawiedziony.

Masz już tyle szwajcarów, że czas w końcu na coś nowego : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A czy ktoś może miał okazje widzieć ten zegarek na żywo?

 

Michał - będąc w Basel sporo czasu spędziłem na stoisku SEIKO. Napiszę tylko tyle, że poza małą wpadką z modelem pokazanym na filmiku przez kolegę dasiek7 GS kopie d*upę, urywa ręce i nogi oraz miażdży konkurencję bezlitośnie. Kup wreszcie Grand Seiko i schowaj całą resztę swojej kolekcji do szuflady..........na długo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash: możesz podesłać linke do tego filmiku z krzywym indeksem?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash: możesz podesłać linke do tego filmiku z krzywym indeksem?

To nie był filmik z krzywym indeksem, tylko na żywo na Basel widziałem, że diver Grand Seiko miał krzywo osadzoną tarczę. Była przekręcona w lewo o ok. 1mm

Koledzy też widzieli i potwierdzili, że nie mam przewidzeń. Często widzę niedoskonałości, których inni nie dostrzegają, albo im nie przeszkadzają. Takie moje natręctwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo - dlatego pewnie nie akceptuje chińczyków typu MM, Parnis - bo tam w każdym egzemplarzu coś znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał kup wreszcie jakieś Seiko (najlepiej GS) to zobaczysz jak wygląda kawał japońskiego PRO zegarmistrzostwa..nie będziesz zawiedziony.

Masz już tyle szwajcarów, że czas w końcu na coś nowego : )

Mam już przecież dwa Seiko :rolleyes:

To, że nie będę zawiedziony tego raczej moge być pewien. Naczytałem się ostatnimi czasy na różnych forach same superlatywy na temat tych zegarków. A swoją drogą nie mam jeszcze rodowitego Niemca :)

 

 

GS kopie d*upę, urywa ręce i nogi oraz miażdży konkurencję bezlitośnie.

 

Are you sure? :)

 

iwcingenieurvintageref3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Daj Pan spokój z tym Iwucem. Fajny, ale GS'owi może buty, tfu paski czyścić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawić je w ankiecie? :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zestawić je w ankiecie? :)

 

Tak, ale może na jakimś innym forum :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.